תזונה

מה זה שום שחור ומהם היתרונות הבריאותיים שלו?

אומנם השום השחור לא מוכר כמו עמיתו השום הלבן, אבל השום השחור נהנה מעלייה בפופולאריות שלו במעגלים של חובבי האוכל והרפואה האלטרנטיבית. השום הלבן הופך לשום שחור לאחר תהליך מיוחד של התססה במשך חודש, בתנאים של חום ולחות. קראו על יתרונותיו הבריאותיים של השום השחור.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 5/12/14

שום שחור הוא עם ריח פחות חזק
שום שחור הוא עם ריח פחות חזק

השום השחור מונע סרטן ומסייע בכולסטרול

תהליך ההתססה שעובר השום במשך חודש גורם לו להפוך למעין סופר-שום. בשום השחור הרכיבים הפעילים יותר מרוכזים מאשר בשום הלבן ולכן יכולים לסייע יותר בהורדת הכולסטרול והפחתת הסיכון לסרטן.

השום השחור מגן מפני זיהומים

השום הלבן מכיל רכיבים פעילים אנטי בקטיריאליים ואנטי פטרייתים. בשום השחור רכיבים אלה מתעכלים בצורה טובה יותר מהשום הרגיל ויכולים לתרום לחיזוק הגוף נגד זיהומים.

שום שחור נגד מחלות שונות

השום עשיר בנוגדי חימצון. השום השחור מכיל כמות כפולה של נוגדי חימצון מאשר השום הרגיל. נוגדי חימצון מגנים על תאי גופנו מפני מחלות ומאטים את תהליך ההזדקנות. רדיקלים חופשיים הם אלו אשר גורמים נזק לתאים ועלולים להוביל למחלות כמו מחלות לב, אלצהיימר, בעיות במחזור הדם, דלקות ועוד מחלות כרוניות, נוגדי החימצון בשום נלחמים ברדיקלים חופשיים אלו.

תכונות נוספות לשום השחור

טעמו של השום השחור מתוק, הריח שלו פחות חזק מהשום הרגיל, דבר הגורם לו להיות יותר סימפטי לאנשים מסוימים, ואין לו את תופעות הלוואי של השום הרגיל כמו ריח חזק מהפה או מעור הגוף.

תגובות

קראו על  10 דרכים להגברת האנרגיה באמצעות מזון

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!