איך לאכול כדי להפחית את גודל הקיבה שלכם

איך לאכול כדי להפחית את גודל הקיבה שלכם

כשאנחנו מדברים על ירידה במשקל אין פתרונות קסם, אבל אם אתם מחפשים טריק כדי להקטין את קיבולת הבטן שלכם, נסו לאכול ארוחות קטנות במשך היום.

המדע מפוצל בקשר לאם אכילת ארוחות קטנות בתדירות גבוהה מסייעת להרזיה, אבל מה שבטוח שהדבר יהפוך את הקיבה שלנו לפחות גמישה, כך נוכל להרגיש שבעים יותר עם כמות אוכל קטנה יותר.

כדי להיות ברורים, לא ידוע אם הקיבה יכולה לשנות את הגודל המקורי שלה. הקיבה אצל מרבית בני האדם יכולה להכיל ליטר של נוזלים. אך יש לקיבה יכולת להתמתח ולהתרחב בזמן הארוחה.

אם אתם רגילים לאכול ארוחות גדולות, יכולת הקיבה שלכם להתרחב גדלה כדי להתאים את גודלה למזון. אם תקפידו לאכול כמויות קטנות של אוכל בכל פעם, יכולת ההתרחבות של הקיבה תפחת.

המשיכו לקרוא למטה

ארבעה או חמישה שבועות של אכילת ארוחות קטנות ישנו את הקיבה שלכם

אם אתם מעוניינים להפחית את קיבולת הקיבה שלכם, נסו לאכול ארוחות קטנות יותר למשך ארבע או חמישה שבועות. במחקר הנעשה על אנשים הסובלים מעודף משקל, אלו אשר הקפידו על תזונה זו במשך ארבעה שבועות חוו הפחתה בקיבולת הקיבה.

חשבו על הקיבה שלכם כאל שריר. כאשר אנו ממלאים אותה בארוחות גדולות שלוש פעמים ביום, הקיבולת שלה גדלה, כמו למשל שריר התאומים שלכם אם תאמנו אותו מספר פעמים ביום.

וכאשר תפעלו בכיוון ההפוך, כלומר תאכלו הרבה ארוחות קטנות במשך היום, קיבולת הקיבה שלכם – תקטן.

לאחר חודש וחצי של אכילת ארוחות קטנות בתדירות גבוהה, תרגישו תחושת שובע טבעי עם כמות קטנה יותר של אוכל, והגוף שלכם ישלח מסר למוח להפסיק לאכול מוקדם יותר בכל ארוחה.

שתיית מים או משקאות מוגזים עלולים להגדיל את נפח הקיבה

אנשים המתחרים בתחרויות אכילה מהירה של אוכל מקפידים לשתות כמות גדולות של מים במהלך התחרות, מכיוון שהמים מסייעים למזון לעזוב את הקיבה מהר יותר וכך הם יכולים לאכול יותר.

קראו על  14 דרכים לרדת במשקל אחרי גיל 40

גם במהלך הארוחה, אם תשתו מים או משקאות מוגזים, עודף הנוזלים יגרמו לקיבה שלכם להתרחב, דבר אשר נותן מקום לאוכל נוסף.

התרחבות זו של הקיבה היא רק זמנית, למזלנו, כמו שקורה במהלך ארוחות גדולות כמו ארוחות החג. התרחבות הקיבה היא הסיבה לתחושה הלחוצה במכנסיים לאחר הארוחה, לאחר מכן המזון מעוכל והבטן חוזרת לשגרה.

המשיכו לקרוא למטה

במידה וזה רק קורה אחת לכמה זמן, הדבר לא יגרום לעליה במשקל, אבל אכילת בולמוס באופן קבוע יכולה להמיט הרס על האינסולין ורמת הסוכר בדם, במיוחד כאשר הארוחות מורכבות מפחמימות רבות.

לאחר ארוחות גדולות, רמת הגלוקוז בגוף שלנו עולה במהירות וגורמת להקפצת האינסולין. גל זה של אינסולין גורם לנפילת סוכר מהירה הגורמת כמעט להיפוגלקימיה, אנו חווים היפוגלקימיה זו כרעב.

הדבר הזה מסביר את תחושת השובע לאחר ארוחה כבדה וחוסר היכולת לאפילו ביס נוסף, אבל תחושת רעב חזק בארוחה הבאה שלכם.

אכילה איטית היא עוד טריק להצרת היקפים

אם המטרה שלכם היא להקטין את גודל הקיבה שלכם, אכילה איטית יכולה להיות עוד דרך ששווה לנסות. מחקרים הראו כי אכילה איטית גורמת לצריכה נמוכה יותר של קלוריות בזמן הארוחה.

למוח לוקח זמן (כ-20 דקות) כדי לאותת לבטן שאנו שבעים, דבר המסביר איך אכילה איטית תורמת לשובע.

מחקרים בעבר הוכיחו כי אכילה איטית ולעיסה יסודית של המזון הובילו להפחתה בצריכת המזון, ספיגה טובה יותר של רכיבים מזינים, וויסות התיאבון ושיפור תחושת השובע.

המשיכו לקרוא למטה

כאשר אנו אוכלים מהר, אנו בקלות יכולים לאכול יותר לפני שהגוף שלנו יסמן לנו שאכלנו מספיק.

האם אתם מנסים להפחית את השומן הבטני?

חשוב להבין כי כיווץ הבטן או הפחתת היכולת של הקיבה להתרחב בזמן הארוחה הוא דבר שונה מהפחתת השומן בבטן. היתרונות בשריפת השומן הבטני הן הרבה יותר מעבר לאסתטיים. השומן הבטני המרוכז סביב האיברים הפנימיים משחרר חלבונים והורמונים אשר עלולים לגרום לדלקות, המובילים לנזק לעורקים וחודרים לכבד, ומשפיעים על איך שהגוף שלנו מפרק סוכרים ושומנים.

קראו על  18 סיבות לכאבי הבטן שלכם

הדלקתיות הכרונית הקשורה לשומן הבטני יכולה לעורר מחלות הקשורות לתסמונת המטבולית. כדי להשיל את השומן הבטן, צריך להפחית את הכמות הכוללת של שומן בגוף. תזונה, היא המפתח כאן, מאחר ותזונה לקויה גוררת אחריה הצטברות של שומן בגופנו. בנוגע לבחירת המזונות בתזונה שלנו, אלו צריכות להיות הבחירות הבסיסיות שלנו כדי להשיג הרזיה:

  • הפחיתו או הפסיקו את צריכת הסוכר. כוללים את כל סוגי הסוכר ופרוקטוז, מלאכותיים ולא מלאכותיים כמו למשל דבש, כמו דגנים, מאחר והם מתפרקים במהירות לסוכר בגופנו. כחוק בסיסי, במידה ואתם עמידים לאינסולין (ורוב הסיכויים שכן אם אתם מנסים להפחית בשומן הבטני) יש להגביל את צריכת הסוכרים שלכם ל-15 גרם ביום. אם המשקל שלכם נורמלי ואין סימנים לעמידות לאינסולין, התצרוכת היומית המומלצת לסוכר היא לא יותר מ-25 גרם ביום.
  • הגבירו את צריכת השומנים הבריאים בתזונה. אם אתם מקפידים על תזונה דלת-שומן כדי לממש את מטרות ההרזיה שלכם – הפסיקו מיד! כדי להשיל שומנים, אנו צריכים להוסיף שומנים בריאים לתזונה שלנו, והרבה מהם. אלו אשר עמידים לאינסולין צריכים מ-50 עד 85 אחוזים מהתצרוכת הקלורית היומית שלהם משומנים בריאים. תזונה זו כוללת אבוקדו, מוצרי חלב גולמיים, שמן קוקוס, אגוזים, אומגה 3 ועוד.

מארז התזונה של אגוגו לירידה במשקל!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל. ועכשיו הוא מקבל שדרוג משמעותי נוסף. לחצו לפרטים מלאים>>>
מודעה