9 דברים שישפרו את מצב הרוח שלכם ב-30 הדקות הקרובות

9 דברים שישפרו את מצב הרוח שלכם ב-30 הדקות הקרובות

מודעה

כשאנחנו בעיצומו של היום, דברים כמו לוחות זמני עבודה, רשימות "דברים לביצוע", בישול, ניקיון, פעילויות לילדים וכדומה מעסיקים אותנו.

רוב הסיכויים שאתם לא חושבים על מה אפשר לעשות כדי להיות מאושרים יותר. אין זמן לזה, והנפש כנראה עסוקה בדברים "חשובים יותר", או לפחות בעניינים יותר דחופים.


אבל אם אכן תעצרו לחשוב על זה, מעט מאוד דברים חשובים יותר מהאושר. אם אתם חיים מיום ליום פשוט תוך כדי תנועה, אתם מפספסים בכך את לחיות את החיים.

החדשות הטובות הן שזה קל יחסית להרגיש מאושר. זוהי בחירה שכמעט כל אחד יכול לעשות, וניתן לעבוד על זה בדיוק כמו שהייתם עושים עבור כל מטרה אחרת. הצעד הראשון הוא לעשות את הבחירה – קדימה, עשו את זה עכשיו. לאחר מכן, נסו כמה מההצעות הפשוטות הבאות להעלאת רמת השמחה:

9 טיפים כדי לקבל דחיפה מהירה למצב הרוח

1.לקום ולהתחיל לזוז

ישיבת יתר וחוסר בהתעמלות גופנית מגבירות תסמיני דיכאון, בעוד פעילות גופנית מוגברת עשויה להקל על תסמינים אלו ויתכן שאף למנוע מהם להופיע בעתיד.

מצד שני, אננדמיד (AEA), מוליך עצבי המכונה "מרכיב האושר" עולה במהלך ובעקבות פעילות גופנית, ועשוי להיות אחראי חלקית על העובדה שהתעמלות גורמת לאושר.

2.צאו החוצה

חשיפה לאור חיצוני בהיר חיונית למצב רוח חיובי, בין השאר משום שחשיפה קבועה לשמש עוזרת לשפר את מצב הרוח והאנרגיה באמצעות שחרור אנדרופינים.

חשיפה לשמש גם תסייע להביא את רמות הויטמין D לאופטימליות. מחסור בוויטמין D מקושר מזה זמן רב עם הפרעה רגשית עונתית (SAD), כמו גם עם דיכאון כרוני.

מחקר אחד מצא כי לוקח רק 20 דקות בחוץ בכדי לגרום לרוב האנשים להיות מאושרים יותר, בעוד מחקרים אחרים הראו שהאושר מוגבר למקסימליות כאשר יש 14 מעלות בחוץ! כך ששימו לב למד הטמפרטורה.

קראו על  10 בעיות בריאותיות שקשורות ללחץ וניתנות לטיפול

אם אתם לא יכולים לצאת, לפחות פתחו את הווילונות והניחו לאור השמש להhכנס פנימה. סביבת עבודה או מגורים בהירה יותר תעזור כדי לשפר את מצב הרוח.

3.היו בחברתם של אחרים

התקשרו לחבר או אפילו שלחו אימייל ידידותי. זה יעזור לבנות קשר קרוב עם אחרים לטווח הארוך, וקשרים חברתיים חזקים הם מפתח לרווחה נפשית.

מחקר אחד אפילו מצא כי יחסים שווים יותר מ-100,000$ במונחים של שביעות רצון מהחיים, בעוד שינויים בפועל בהכנסות מצליחים "לקנות" מעט מאוד אושר.

אפילו טוב יותר, תנו או קבלו חיבוק. חיבוק ידוע בהשגת רמות נמוכות יותר של הורמוני לחץ כמו קורטיזול. חיבוק גם מפעיל את הקורטקס האורביטופרונטלי במוח, המקושר לתחושות של תגמולים חיוביים וחמלה.

התחילו לקרוא למטה

4.השלימו משימה שאתם מתחמקים ממנה

לעתים קרובות, ההצטברות כתוצאה מאי ביצוע המשימה המרתיעה, גרוע יותר מהעשייה שלה בפועל. וברגע שתסמנו עליה וי ברשימת "הדברים לעשות", תרגישו תחושת הישג והקלה.

5.ארגנו והפחיתו עומס

סביבה עמוסה, ולא מאורגנת יכולה להוביל לחוסר הרמוניה פנימי. כוונו את הטיימר ל-10 דקות והתמודדו עם נקודה אחת שהייתם רוצים שתהיה פחות עמוסה (כגון שולחן העבודה או דלפק המטבח).

6.עשו מעשה טוב

עזרה לזולת ועשיית מעשים טובים מספקת דחיפת מצב רוח טבעית. אפילו מעשה טוב מהיר, כמו לתת למישהו לעקוף אותך בתור למכולת, הוא מועיל, אבל אם יש לכם יותר זמן, התנדבות היא גם דבר נהדר עבור מצב הרוח. התנדבות יכולה להוריד את הסיכון לדיכאון וחרדה, ואפילו להגביר את הרווחה הנפשית הפסיכולוגית שלכם.

לא רק שזה ישמור עליכם פעילים ועל הרגליים, אלא שיש פן חברתי מובהק, כל אלה תורמים לתחושת האושר. התנדבות לסייע לאחרים, גם נותנת תחושה של מטרה ואפילו יכולה להוביל  לתחושת "ה-היי של העוזר" אשר עשויה להתרחש בגלל שעשיית טוב משחררת הורמונים האחראים על הרגשה טובה כמו אוקסיטוצין, בעוד היא מפחיתה רמות של הורמוני לחץ כמו קורטיזול.

קראו על  10 סימנים שכנראה יש לכם הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) + כיצד לטפל בה

7.תרמו משהו

בסגנון של עשיית מעשה טוב, הירשמו להיות תורמי איברים, תרמו דם או, לחילופין, תרמו זמן או כישורים במקום שזקוקים להם.

8.חייכו

לעטות חיוך מזויף יכול להחמיר את מצב הרוח, אבל לחשוב מחשבות חיוביות ואז לחייך כתוצאה מכך, יכול לגרום לכם אושר. חיוך אמיתי כולל את שרירי הפנים מסביב לעיניים, והוא יכול למעשה לקדם שינויים במוח המקושרים להגברת מצב רוח טוב.

כשאתם מחייכים לאחרים, הם גם נוטים יותר לחייך בחזרה בתגובה, מה שיוצר לולאת משוב מתמשכת אשר יכולה להוביל ליותר רגשות חיוביים בחייכם.

9.למדו משהו חדש

האם יש נושא שאתם מייחלים לידע נוסף לגביו? בחרו משהו שמסקרן אתכם או משהו שאתם נלהבים ממנו – לא משהו שאתם חייבים ללמוד. הקדישו 15 דקות לקריאה על הנושא המעניין החדש שלכם.

בלעדי באגוגו!..

ביי לנפיחות!

אגוגו גאה להציג – “אפטרמיל” (After-Meal), תערובת צמחים ייחודית.
בלעדי באגוגו!

כל מה שצריך כדי לרדת במשקל!

ערכת התזונה של אגוגו
מודעה