7 רמזים לכך שמצאתם אהבה אמיתית
המשיכו לקרוא למטה

7 רמזים לכך שמצאתם אהבה אמיתית

המון אנשים שואלים את עצמם מה זאת אהבת אמת? אלו הם כמה סימנים מבוססים מחקרית לכך שמצאתם אחת כזאת.


האם מדובר באהבה?

אתם עשויים לחשוב שאנשים מאוהבים באמת יודעים את התשובה לשאלה הזו באופן אוטומטי, ללא כל ספק – ומעטים נבחרים אכן יודעים אותה, אך עבור רבים, ההכללה הזו אינה נכונה. המידה שבה אנשים מכירים את רגשותיהם ויודעים להבחין ביניהם היא שונה עבור אנשים שונים. עובדה זו מעמידה אותנו במצב בעייתי, כיוון שהכרת הרגשות שלנו משפיעה על האופן שבו אנו פועלים.

אם כך, איך תדעו האם אתם חשים אהבה – או משהו אחר לגמרי?

מחקרים העוסקים באהבה ובמערכות יחסים מספקים בסיס מדעי להבחנה בין אהבה לרגשות בין-אישיים אחרים שאינם מנבאים מערכות יחסים ארוכות טווח. חשבו על שבעת הסימנים הבאים כאשר אתם מנסים להבהיר את מצב היחסים הנוכחי שלכם. הם עשויים לסייע לכם להחליט בנוגע לצעד הבא שלכם.

אתם מוצאים את עצמכם אומרים “אנחנו” יותר מאשר “אני”

השפה היא השתקפות סודית של האופן שבו אתם תופסים את עצמכם ביחס לאחרים. באילו מילים אתם משתמשים? באילו מילים בן הזוג שלכם משתמש? אנשים הקרובים אחד לשני משתמשים בלשון רבים, כגון “אנחנו”, לעתים קרובות יותר מאשר לשון יחיד, כגון “אני”. סוג הרגשות המציע כי קיימת אהבה בדרך כלל מלווה בנטייה להשתמש בלשון רבים.

אתם מוכנים להקריב דברים עבור האדם השני

אם אהבה נמצאת באוויר, גם ההקרבה לא רחוקה. אנשים המציגים סימני מחויבות יקרי ערך נוטים יותר כלפי מערכת יחסים ארוכת טווח עם בן הזוג שלהם. סימני מחויבות יקרי ערך הם התנהגויות המחזקות את מערכת היחסים, ומצריכות הקרבה משמעותית של זמן, רגשות או משאבים פיננסיים – למשל, תוכלו להסיע את בן הזוג שלכם לפגישה או להעניק לו מתנה. הצגת סימני מחויבות יקרי ערך היא בריאה עבור מערכת היחסים, והיעדר התנהגויות כאלו עשוי לפגוע ביציבותה של מערכת היחסים בטווח הארוך.

קראו על  איך לגרום לאנשים להתאהב

אתם מסתכלים על הפנים של בן הזוג שלכם

מבט בעיניו של בן הזוג הוא סימן מפתיע לכוונות רומנטיות, והוא מבחין בין תשוקה לאהבה. מחקר ניסויי שנערך לאחרונה חשף כי בהקשר של אהבה, תשומת הלב הויזואלית מכוונת בעיקר אל הפנים, בהקשר של תשוקה, העיניים נמשכות יותר כלפי הגוף.

אתם לא נרתעים ממעט תלות

אנשים אוהבים להרגיש כי הם אחראים על החיים שלהם, ותלות באדם אחר עשויה להוות מצב לא נעים. כמו כן, אנשים לא תמיד מרוצים מכך שאחרים תלויים בהם. עם זאת, ראיות מניסויים שנערכו לאחרונה מוכיחות כי אנשים בעלי רצון רב להגברת קרבתם לאחרים – כמו אנשים מאוהבים – אינם מחזיקים בדעה שלילית בנוגע לתלות, כאשר מדובר במושא האהבה שלהם.

לפעמים, אתם מרגישים כי אינכם יכולים להיפרד מהאדם השני

חוקרי מערכות יחסים חשובים מציעים כי אהבה היא חוויה ביוכימית – ממש כמו התמכרות לסמים, כיוון שאהבה עוצמתית מפעילה את מערכת התגמול של המוח בדרכים הדומות לחומרים ממכרים. מערכות יחסים ארוכות-טווח מצליחות הן אלו שיכולות לאזן בין זמן לבד ובין זמן ביחד, אך המשיכה חשובה; לעתים, במערכת יחסים ארוכת-טווח מאושרת, המשיכה ארוכת הטווח כלפי בני הזוג עשויה להיות חזקה כמו התשוקה שזוגות מרגישים בתקופה הראשונה שלהם יחד.

יש ביניכם הבדלים, אך אתם דומים לאדם השני בהיבטים החשובים ביותר

הרעיון הגורס כי הפכים נמשכים הוא משכנע, אך הוא לא נתמך על ידי המחקר העוסק במערכות יחסים ארוכות-טווח. עם זאת, הפכים אכן נוטים להמשך לתקופה קצרה, כלומר, יש הרבה קסם באקזוטי או בשונה – אך הקסם הזה לא יכול לקיים מערכת יחסים מתמשכת. אם מערכת היחסים שלכם פונה לכיוון אהבה ארוכת-טווח, סביר יותר להניח כי אתם דומים אחד לשני ולא שונים.

קראו על  פרופ' יורם יובל על ההבדלים בין המוח הגברי לנשי

אתם נמשכים גופנית לאדם האחר

אנשים מסוימים עשויים לטעון כי אהבה אינה קשורה למשיכה מינית, אך המחקרים מוכיחים כי תשוקה מינית והתנהגויות מיניות מגבירות את הקרבה והאינטימיות, ומקדמות את ההתקשרות הזוגית או את המשיכה לבן הזוג. חוקרים מאמינים כי יחסי מין הם מנגנון השומר על הזוג יחד, והוא חלק מחוויית הגשמת האהבה.

המשיכו לקרוא למטה

אהבה אינה נראית אותו הדבר עבור כולם, אך המגמות האלו ממחישות את מה שהראיות המדעיות מציעות בנוגע לחווייתם של מרבית האנשים. הבחנה בין רגשות המשקפים תשוקה לעומת סוג האהבה היוצרת בסיס למערכת יחסים ארוכת-טווח היא לא קלה, אך המחקרים מציעים כי אהבה מלאת תשוקה עשויה להפוך לאהבה מתמשכת כאשר היא מלווה בהתאמה משמעותית, במערכת חברתית תומכת ובמחויבות הדדית.


חדש באגוגו! אפטרמיל!


לרדת במשקל עם אגוגו!

רוצים תפריט תזונתי אישי וליווי צמוד של אגוגו? עשרות כבר הצטרפו לתכנית התזונתית שלנו. לחצו לפרטים>>

מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע לאלפים לרדת במשקל בצורה יעילה וקלה! רוצים פרטים? לחצו על הקישור.

תכנים נוספים של אגוגו