ליקוריץ – לא מה שחשבתם

ליקוריץ – לא מה שחשבתם

מדוע ליקוריץ מסוכן לחולי סוכרת ומה חשוב מאד שנדע בכל הקשור לשורש המתקתק?

אגוגופון! הצטרפו לעדכונים! 📱

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות לנייד. שירות חדש וחינמי לגולשי אגוגו.


מודעה

צמח מרפא שנוי במחלוקת

בשנים האחרונות מככבים על מדפי בתי טבע רבים תוספים וכמוסות מבוססי ליקוריץ, שמשווקים תחת הבטחה מפתה כאמצעי יעיל לטיפול בחולי סוכרת.

סגולותיו של צמח הליקוריץ (שוש קירח) אינן שנויות במחלוקת. למעשה מדובר על צמח בר שנעשה בו שימוש נרחב ברפואה הסינית וההודית ואף ברפואת הצמחים המערבית. אז למה קיימת הסתייגות בכל הנוגע לצריכה שלו על ידי חולי סוכרת?

התשובה היא פשוטה: הוא מסוכן להם.

בכל הנוגע לשימוש בשוש קירח במצבים רפואיים כמו דלקות, כיבים במערכת השתן והעיכול, חיזוק תהליכי עיכול וספיגה, טיפול בדלקות פרקים, טיפול במערכת הנשימה והחיסון ועוד אין בכלל ספק: הליקוריץ הוא יעיל, מקל ומיטיב מאד.

אולם בכל הנוגע למחלת הסוכרת, ולמרות שישנן אסכולות שטוענות שהוא יעיל לחולים במחלה זו, הטענה היא שגויה ולמעשה יכולה לסכן את חולי הסוכרת במקום לשפר את מצבם.

איך ישפיע ליקוריץ על חולי סוכרת?

לצמח זה יש נטייה להגביר את צבירת הנוזלים בגפיים. תהליך זה של צבירת הנוזלים גורם לעלייה בלחץ הדם, שאינו רצוי באופן כללי, ובמיוחד לא בקרב חולי סוכרת.

אחד מגורמי הסיכון המתפתחים עקב הסוכרת הוא יתר לחץ דם, שיכול גם לעלות עקב שימוש בתרופות מסוימות כאמצעי לטיפול במחלה. שימוש בליקוריץ יגביר את לחץ הדם הגבוה ממילא ולאורך זמן עלולות להפגע גם הכליות.

מה עושים? לא משתמשים.

כבודו של הליקוריץ במקומו מונח, והוא אכן יעיל למצבים רבים, אולם לא לסוכרת, ומומלץ שגם אנשים שיש להם נטייה ללחץ דם גבוה יתייעצו עם גורם מוסמך טרם צריכת הליקוריץ, מאחר ויכול להיות שהוא צמח מרפא מיטיב, אולם לא עימם.

קראו על  אילו ירקות ופירות הכי מרוססים?

צמחי מרפא הם בעלי סגולות ריפוי רבות וטובות ויש באפשרותם לעזור להקל במקרים רבים. יחד עם הנאמר, חשוב לזכור שצמח מרפא טוב לא יהיה בהכרח טוב למצבים מסוימים ולאו דווקא יתאים לכם ולמחלה שלכם.

ישנם צמחי מרפא שטובים למחלה אחת אולם לא מומלצים בכלל למחלה אחרת, ולא כל צמח מרפא מתאים לנטילה בשילוב עם תרופה. לכן, שילוב של תוספי תזונה וצמחי מרפא כחלק מהטיפול בבעיה, חייב להתבצע רק לאחר אבחון מומחים והמלצותיהם.

מודעה

רוצים לשאול את אורון שאלה? שלחו לו הודעה!

אורון אופק הוא מומחה ברפואה סינית. לאתר של אורון.

מייל: [email protected]

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

מודעה
מודעה

איזה כיף שבחרת להצטרף! 😍

היי, החלטנו לפתוח שירות חדש לגולשי אגוגו בו נוכל לעדכן אתכם הגולשים במאמרים חדשים שעולים לאתר, עדכונים שונים לגבי אירועים וכנסים, ובקיצור.. כל מה שמעניין בעולם הבריאות.
את השירות תקבלו באמצעות הודעת טקסט (SMS) או במייל פעם בשבוע (בממוצע). ללא ספאם. תוכלו להסיר את עצמכם מהשירות בכל עת בלחיצת כפתור.