איך לטפל בכאבי עקב?

איך לטפל בכאבי עקב?

כאבים בעקב יכולים להיות מטרידים מאוד, במיוחד בצעדים הראשונים של הבוקר. כך ניתן להפחית את הכאבים ואף להעלים אותם בצורה טבעית.

מודעה

לקריאה בהרחבה בנושא בעיות בריאותיות בעקב:

מתיחות

המפתח להפחתת ואולי להעלמת הכאבים בעקב הם מתיחות לשרירי העקב.

מתיחה מספר 1

שבו עם הרגליים לפניכם. עטפו עם מגבת את כפות הרגליים והחזיקו את שני צידי המגבת בידיים. משכו את המגבת לכיוונכם עד תחושת מתיחה קלה בשרירי התאומים.

מתיחה מספר 1

מתיחה מספר 2

עמדו על קופסה או על מדרגה. רגל אחת ישרה והרגל השניה למעלה. השענו מעט קדימה עד שתרגישו מתיחה בשרירי התאומים.

מתיחה מספר 2

מתיחה מספר 3

עמדו מרחק נגיעה מהקיר עם רגל אחת לפני השניה. כופפו את הברך הקדמית והניחו את הידיים על הקיר. השענו קדימה עד שתרגישו מתיחה קלה ברגל האחורית. החליפו רגליים וחזרו על אותה פעולה.

מתיחה מספר 3

מתיחה מספר 4

שבו עם רגל אחת על השניה, משכו את אצבעות הרגליים כלפי מעלה, במיוחד את האגודל, עד שתרגישו מתיחה טובה בכף הרגל.

מתיחה מספר 4

עוד פתרונות להקלה בכאב

בנוסף למתיחות שציינו יש להשתמש בנעליים איכותיות ונוחות, להשתמש ברטיות קרח באזור הכאב ועיסוי הנקודה, אין ללכת יחפים, שמרו תמיד ליד המיטה את הנעליים שלכם כדי שתוכלו לנעול אותם מיד בבוקר כשתתעוררו.

b_12_3_5c

שימוש בקרח בכף הרגל עשוי להפחית את הכאבים. עסו בעזרת בקבוק מים קפואים את האזור הרגיש בכף הרגל, במשך 5 דקות כל יום. עסו את כף הרגל באמצעות כדור טניס או כדור קטן אחר. החיכוך של הכדור מותח את שרירי כף הרגל. עשו זאת 5 דקות פעמיים ביום.

אם אתם רגילים לבצע פעילות גופנית כמו ריצה או הליכה, הקפידו על חימום יסודי, אל תתפתו להעלות את מרחק הריצה יתר על המידה, או את עצימות האימון מעבר ליכולת שלכם, התאמנו על משטחים לא קשים מדי, והימנעו משימוש בנעלי ספורט שחוקות.

המשיכו לקרוא למטה

קראו על  10 סימנים המעידים על כך שהמעי שלכם אינו בריא

במידה והכאב בלתי נסבל במהלך האימון, נסו אימוני שחייה או אופניים. פעילויות אלו מפתחות את הסיבולת האירובית ללא הפעלת לחץ על עקבי כף הרגל.

מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל! לחצו לפרטים והזמנה.

תכנים נוספים של אגוגו