היתרונות המפתיעים של שינה טובה
המשיכו לקרוא למטה
שינה מאריכה את תוחלת החיים

היתרונות המפתיעים של שינה טובה

שינה גורמת לנו להרגיש טוב יותר, אך התועלת בשינה היא מעבר לשיפור מצב הרוח שלנו או העלמת שקיות מתחת לעיניים. שינה נאותה היא המרכיב הבסיסי והמפתח לאורח חיים בריא, השינה תורמת לבריאות הלב, למשקל שלנו, לנפש ועוד. בכתבה זו כמה יתרונות בריאותיים של שינת לילה טובה.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 7/5/13

שינה מאריכה את תוחלת החיים
שינה מאריכה את תוחלת החיים

שינה משפרת את הזיכרון

באופן מפתיע, המוח שלנו מאוד פעיל כשאנו ישנים. במהלך השינה אנו יכולים לחזק את הזיכרון או “לתרגל” יכולות אשר למדנו כשהיינו ערים, לתהליך הזה קוראים קונסולידציה. התהליך הזה קורה כשאנו לומדים דבר חדש, בין אם זה פעולה פיזית או נפשית. הלמידה שלנו בזמן ערות מתרחשת עד שלב מסויים וכשאנו ישנים תהליך הלמידה מתחדד ומתחזק. במילים אחרות, אם אתם מנסים ללמוד משהו חדש, בין אם זה שפה חדשה או מכה חדשה בטניס, התפקוד שלכם יהיה הרבה יותר טוב לאחר שינה.

שינה מאריכה את תוחלת החיים

חוסר בשינה או לחילופין עודף שינה קשורים לקיצור תוחלת החיים שלנו. על פי מחקר שנעשה בנשים בין הגילאים 50 עד 79, התגלה כי יותר מקרי מוות התרחשו בנשים אשר היו בעלי הרגלי שינה של פחות מחמש שעות שינה או יותר משש וחצי שעות שינה. בנוסף לכך, השינה גם משפיעה על איכות החיים ולא רק על תוחלת החיים.

שינה מדרבנת יצירתיות

קחו לכם שינה טובה לפני שאתם אוחזים במברשת ציור, בעט ונייר או במקרה שאתם צריכים להגיע לפתרון יצירתי בעבודה. מחקר באוניברסיטת הרווארד מצא כי אנשים נוטים לחזק את האלמנטים הרגשיים המנטלים במהלך השינה, דבר אשר עשוי לתרום בתהליך היצירתיות.

שינה מפחיתה מתח נפשי

חוסר שינה ומתח נפשי משפיעים ישירות על בריאות מערכת הלב וכלי הדם. השינה מפחיתה את רמת המתח הנפשי וכך נוצרת שליטה טובה יותר על לחץ הדם בגופנו. השינה כמו כן משפיעה על רמת הכולסטרול בדם, דבר אשר משפיע וקשור לסיכון במחלות לב.

קראו על  דלקת מפרקים ניוונית - גורמים, תסמינים, טיפולים ומניעה

שינה מונעת דיכאון

מחסור בשינה עלול לגרום לדיכאון. שינת לילה טובה מסייעת בשיפור מצב הרוח, מאזנת אותנו מבחינה נפשית ומפחיתה תחושת חרדה ומתח. רבים מאיתנו טועים בהנחה כי השלמת שעות שינה בסופי שבוע עושה את העבודה, אך לצערנו אין הדבר כך, פשוט יש למצוא את האיזון הנכון לשינה נאותה לאורך כל השבוע בצורה יומיומית, לא משנה כמה לחץ יש לכם בעבודה או בחיים הפרטיים.