להפסיק להתעורר באמצע הלילה! 9 דברים שיכולים לגרום ליקיצות בשינה

להפסיק להתעורר באמצע הלילה! 9 דברים שיכולים לגרום ליקיצות בשינה

מאכלים, משקאות והרגלים מסוימים יכולים להפריע לדפוסי השינה שלנו, ולהוביל ללילות חסרי מנוחה ובקרים מלאי עייפות. גללו למטה כדי להבין אילו דברים יכולים להעיר אתכם באמצע הלילה.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

1.משקאות המכילים קפאין

קפאין הוא חומר ממריץ שנמצא בקפה, תה, משקאות קלים ומשקאות אנרגיה. הקפאין חוסם את האדנוזין, כימיקל מוחי שגורם לנו להרגיש ישנוניים, ובכך שומר עלינו ערניים. צריכת קפאין בשלב מאוחר ביום יכולה למנוע מהגוף שלנו להירגע באופן טבעי ולהתכונן לשינה של הלילה.

2.מזון חריף וחומצי

מזון חריף עלול לגרום לצרבת, במיוחד אם נאכל סמוך לשעת השינה. אי הנוחות של צרבת יכולה להקשות על ההירדמות. באופן דומה, מזונות חומציים כמו פירות הדר ועגבניות יכולים לעורר רפלוקס. קראו גם: זאת הסיבה לצרבת שלכם! 10 מזונות שעלולים לגרום לצרבת

3.ארוחות כבדות ועתירות שומן

אכילת ארוחה גדולה ועתירת שומן לפני השינה עלולה להוביל להפרעות בשינה. לגוף לוקח יותר זמן לעכל את המזונות הללו, דבר שעלול להוביל לאי נוחות וחוסר שקט לאורך כל הלילה.

4.אלכוהול

בעוד שאלכוהול עשוי לגרום לנו בהתחלה להרגיש מנומנמים, הוא למעשה משבש את מחזור השינה שלנו. הדבר יכול להוביל לשינה מקוטעת ומונע מאיתנו להגיע לשלבים העמוקים והמשקמים יותר של השינה.

5.מזון ומשקאות ממותקים

יותר מדי סוכר לפני השינה עלול להוביל לעליות ונפילות ברמות הסוכר בדם, דבר שעלול להפריע לשינה. בנוסף, מזון ממותק יכול לעורר את המוח שלנו ולהקשות על ההירדמות.

6.ניקוטין

ניקוטין הוא ממריץ, כמו קפאין. עישון או שימוש במוצרי ניקוטין אחרים לפני השינה יכולים להקשות על ההירדמות ולשמור על שינה רציפה.

7.מכשירים אלקטרוניים

האור הכחול הנפלט מטלפונים, טאבלטים ומחשבים עלול להפריע לייצור המלטונין, ההורמון המווסת את השינה. שימוש במכשירים אלו לפני השינה יכול להקשות על ההירדמות.

8.זמני שינה לא קבועים

כשאנחנו הולכים לישון כל פעם בשעה אחרת, אנו עלולים לשבש את השעון הביולוגי של גופנו. לכן, שמירה על זמני שינה קבועים עוזרים לווסת את דפוסי השינה שלנו.

9.חוסר פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לנו להירדם מהר יותר וליהנות משינה עמוקה יותר. עם זאת, פעילות גופנית קרובה מדי לשעת השינה יכולה להמריץ את הגוף שלנו ולהקשות על ההרפיה.