6 שיטות טבעיות לסילוק רובד חיידקים מהשיניים

6 שיטות טבעיות לסילוק רובד חיידקים מהשיניים

פלאק, הוא רובד דביק של חיידקים שנוצר על השיניים, אשר יכול להתקשות ולהפוך לאבנית שיניים אם לא מטפלים בו כראוי. בעוד שטיפול שיניים אצל רופא שיניים הוא דבר חיוני, ישנן מספר שיטות טבעיות לסייע בשליטה על הצטברות הפלאק.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

1. צחצוח שיניים נכון

הצעד הבסיסי ביותר במניעת הצטברות פלאק הוא צחצוח נכון ושימוש בחוט דנטלי. צחצוח פעמיים ביום עם משחת שיניים ושימוש בחוט דנטלי מדי יום עוזרים להסיר חלקיקי מזון וחיידקים.

2. משיכת שמן

שיטה שמקורה ברפואה האיורוודית, משיכת שמן כרוכה בשטיפת הפה בשמן, בדרך כלל קוקוס או שומשום, בפה למשך כ-15-20 דקות. שיטה זו יכולה להפחית חיידקים ורובד.

3. סודה לשתייה

סודה לשתייה, או סודיום ביקרבונט, יכולה לשמש כחומר שוחק (עדין) להסרת רובד החיידקים. ערבוב של כמות קטנה עם מים ליצירת משחה והברשה יכולים לעזור בהפחתת הפלאק.

4. אלוורה

אלוורה, הידועה בתכונות האנטי דלקתיות שלה, יכולה להועיל לבריאות הפה. שימוש בג'ל שיניים על בסיס אלוורה יכול לסייע במאבק בחיידקים האחראים לפלאק.

5. שינויים בתזונה

הפחתת צריכת הסוכר והעמילן יכולה להפחית באופן משמעותי את היווצרות הפלאק. שילוב של פירות וירקות פריכים כמו תפוחים וגזר יכול גם לסייע בניקוי השיניים באופן טבעי.

6. צמחי מרפא

לעשבי תיבול מסוימים, כמו ציפורן, קינמון וטימין, יש תכונות אנטי-בקטריאליות. שימוש בעשבי תיבול אלה בתה או כשטיפת פה יכול לעזור להפחית את הפלאק.

לסיכום, בעוד ששיטות טבעיות אלו יכולות לסייע בשליטה על הפלאק, הן אינן אמורות להחליף בדיקות שיניים רגילות וניקוי מקצועי. שילוב של גישות טבעיות אלה עם טיפול שיניים מסורתי יכול לעזור לשמור על חיוך בריא.