האם כדאי לשתות מים עם לימון בבוקר? הרופא עונה!

האם כדאי לשתות מים עם לימון בבוקר? הרופא עונה!

בפרק השמיני של פודקאסט של אגוגו "לחשוב בריא", התארח אצלנו ד"ר מיקי כהן, מומחה לאורולוגיה ומנהל המחלקה האורולוגית בבית חולים העמק. אתם יכולים לצפות בפרק המלא בערוץ היוטיוב של אגוגו: לצפייה בפרק המלא!

בין השאר שוחחנו על נושא אבנים בכליות והאם מים עם לימון יכולים לסייע למצב רפואי זה, ובנוסף, איזה פרי פחות מומלץ לצריכה. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

שאלה (עורך אגוגו אוזבק תחאוכה):  מה אתה אומר בקשר לשתות מים עם לימון בבוקר?

תשובה (אורולוג מומחה ד"ר מיקי כהן): בנושא של לימון, בלימון יש אותה חומצה שנקראת ציטראט, והציטראט טוב לנו למניעה של אבנים.

שאלה (עורך אגוגו אוזבק תחאוכה): אז כן היית ממליץ?

תשובה (אורולוג מומחה ד"ר מיקי כהן): כן, בהחלט.

שאלה (עורך אגוגו אוזבק תחאוכה): להזיק זה בטוח לא יזיק, נכון?

תשובה (אורולוג מומחה ד"ר מיקי כהן): לא. דווקא פרי הדר שכן הייתי מציע להימנע ממנו, זה אשכוליות. זאת אומרת, אם אתה אוהב פרי הדר, אז כדאי לשתות מנדרינות, או תפוזים.. אני לא אומר להפסיק לאכול אשכוליות, אבל לצרוך פחות.

שאלה (עורך אגוגו אוזבק תחאוכה): אשכוליות גם לא טוב לאנשים עם לחץ דם? או שלוקחים תרופות מדללות?

תשובה (אורולוג מומחה ד"ר מיקי כהן): לא, באשכוליות יש איזשהו משהו שיש איזה אנזים מסוים, שהשתייה של אשכוליות עלולה לפגוע בתפקוד שלו, ואז התרופות מסוימות, הכמות שלהם עלולה להיות גדולה מדי. דהיינו, אנשים שלוקחים תרופות מסוימות, אם הם ישתו, שוב, לא משהו קטן, אם ישתו כמויות, אם כל יום בבוקר הם ישתו, לא יודע מה, כוס או שתיים של אשכוליות לצורך הנושא, זה עלול כן לשנות להם את הרמה של התרופות שהם לוקחים.