כושר

5 מתיחות להעלמת כאב ברכיים

כאבי ברכיים היא בעיה אשר רבים סובלים ממנה. הגורמים העיקרים הם בעיקר חוסר פעילות גופנית, משקל עודף, יציבה לקויה, טיפול לא נכון בפציעות ותזונה לא נכונה. בפוסט זה נביא 5 מתיחות המסייעות בהקלת כאבי ברכיים. 

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 1/9/15

1.מתיחת שריר התאומים

מצאו קיר שאתם יכולים להישען נגדו, עימדו מולו, העקב צריך לגעת ברצפה והרגל ישרה ככל האפשר. הישענו לכיוון הרגל למשך 5 שניות. מתחו גם את הרגל השניה. חזרו על הפעולה בכל רגל 10-15 פעמים.

מתיחת שריר התאומים

2.מתיחה עם כדור

שבו על הרצפה ומשכו את רגל ימין קרוב לישבן. שימו כדור לקרוס (או כדור דומה) מתחת לברך. משכו את הרגל לכיוון הישבן כדי להרגיש היטב את המתיחה. המשיכו עד שתרגישו הקלה בברך ובצעו מתיחה ברגל השניה.

מתיחה עם כדור

3.מתיחת חצי רגל

רדו על ברך אחת (הניחו מגבת או מזרן מתחת) כהרגל השניה ב-90 מעלות. הישענו לכיוון הרגל הקדמית, תפסו את הקרסול ומשכו אותה לכיוון הישבן. בצעו את המתיחה 10-15 פעמים בכל צד.

מתיחת חצי רגל

4.מתיחת השריר האחורי של הרגל

שכבו על הרצפה עם הפנים כלפי התקרה. הרימו את הרגל תוך כדי שימוש ברצועה (ניתן גם פשוט להרים את הרגל על הקיר). מתחו את הרגל למשך 5 שניות. חזרו על הפעולה 10-15 פעמים בכל רגל.

מתיחת השריר האחורי של הרגל

5.הרמה ישרה של הרגל

שכבו על הגב עם רגל אחת מכופפת. הרימו את רגל ימין לגובה של בערך חצי מטר וסובבו את הרגל עם כיוון השעון (החוצה) 3 פעמים. ברגל השנייה יש לבצע נגד כיוון השעון. חזרו על הפעולה 10-15 פעמים, כל פעם 3 סיבובים. במידה ואתם משתפרים, ניתן להוסיף משקל לקרסול.

הרמה ישרה של הרגל

אהבתם? פרגנו בלייק!

תגובות

קראו על  5 שלבים לעיצוב והרמת החזה

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!