תזונה

היתרונות הבריאותיים של השום

השום נחשב לבעל יתרונות בריאותיים מרחיקי לכת. גלו את היתרונות היחודיים שיש לשום בכתבה זו של אגוגו.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 2/5/13

לפני האכילה יש למעוך או לחתוך את השום
לפני האכילה יש למעוך או לחתוך את השום

השום עשוי לטפל במקרים של כולסטרול גבוה, טפילים, בעיות נשימה, בעיות בעיכול וחוסר אנרגיה. מחקרים הראו כי אכילה קבועה של שום מפחיתה את לחץ הדם, מווסתת את רמת הסוכר והכולסטרול בדם ומחזקת את המערכת החיסונית שלנו. כמו כן נמצא כי השום מפחית את הסיכון לסרטן הוושט, הקיבה והמעי הגס.

שימו לב כי לא מומלץ לצרוך את השום בצורתו השלמה, מכיוון שהאנזימים הנחוצים לייצור האליסין, החומר הפעיל בשום, עלולים להיפגע בקיבה. לכן, מומלץ לצרוך לאחר שהשום עבר חיתוך, מעיכה או בצורת אבקה בטבליות. מומלץ לצרוך את השום על בטן ריקה לתוצאות מעולות, מחקרים הראו כי גם צורות אחרות של צריכה כמו בישול גם כן יעילות ובריאות.

שום מסייע נגד אלרגיות

לשום יצא שם בתכונתו האנטי חיידקית, המסייעת לגוף נגד אלרגיות. פשוט העלה את כמות הצריכה של השום או קח לך טבליה של תוסף שום כל יום למשך 2-3 שבועות לפני שעונת האלרגיות מתחילה.

שום מסייע לעיכול

השום משפר את תפקוד מערכת העיכול, הוא גורם לגירוי הריריות וכך לייצור מיצי הקיבה המסייעים לתהליך העיכול.

כמו כן, השום גורם לכבד לשחרר רעלים מהגוף, ובו זמנית, גם מגן על הכבד מנזק. אך למרות זאת, אין לאכול שום יתר על המידה, כי עודף שום עלול לגרום לגירוי ולצרבות.

שום מונע שיעול

התכונות האנטי-בקטיריאליות של השום גורמות לו להיות יעיל במיוחד נגד שיעולים ושאר בעיות גרון. השום גם מפחית זיהומים בדרכי הנשימה העליונות.

שום יעיל נגד סוכרת

השום מווסת את רמת הסוכר בדם בכך שהוא תורם לשחרור אינסולין באנשים החולים בסוכרת. לכן, טיפול יעיל יהיה שן שום טריה או לקחת טבליה אחת של שום כל יום בצורה קבועה.

קראו על  מה משמעות הצבעים בפירות וירקות שאנו אוכלים

שום מפחית את לחץ הדם

מחקרים הראו כי אנשים אשר סבלו מלחץ דם גבוה, וצרכו שום באופן יומיומי למשך חמישה חודשים, הפחיתו את לחץ הדם שלהם ממש כמו אנשים אשר נוטלים כדורי מרשם להורדת לחץ דם. הכמות המומלצת היא 1-2 שיני שום כתושות על הבוקר או 600-900 מ”ג טבליות שום ביום.

שום מפחית את רמת הכולסטרול בדם

מחקרים הראו כי צריכה של 600-900 מ”ג של טבליות שום באופן יומיומי מפחיתה את רמת הכולסטרול ומפחיתה את שכבת הפלאק בעורקים ב-5-18 אחוזים.

שום בטיפול בכאבי שיניים

לשום תכונות אנטי-בקטיריאליות, מרדימות ומשכחות כאבים. לכן השום יכול לשמש אותנו בהפחתת כאבי שיניים. פשוט שימו חתיכת שום על האזור הכואב ותחוו הקלה מיידית.

חשוב לציין: צריכת שום עלולה להזיק לאנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול. כמו כן,  אין להשתמש בו במידה ונעשה שימוש בתרופות לדילול דם.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!