5 יתרונות בריאותיים לשכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר
מודעה

5 יתרונות בריאותיים לשכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר

אין תנוחה אשר מרגיעה את הנפש יותר משכיבה על הגב עם הרגליים למעלה על הקיר. תנוחה זו היא בעלת יתרונות בריאותיים שונים כמו למשל הקלה על שרירי הרגליים ואפילו הרגעת הנפש.

שכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר
שכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר

מה זה בדיוק?

למעשה, תנוחת הרגליים על הקיר היא ממש כמו שהיא נשמעת. כל מה שאתם צריכים הוא לשכב על הגב בצורה נוחה ולקרב את הישבן קרוב ככל האפשר אל הקיר. מותחים את הרגליים כלפי מעלה על הקיר כך שגב הרגליים נחים במלואם על הקיר.

ישנם גם צורות אחרות של טיפול דומה בו מרימים מעט את הישבן כלפי מעלה ורצועה אשר קשורה לרגליים בכדי למנוע מהגוף להתאמץ בהחזקת הרגליים.

מומלץ לתרגל למשך 10 עד 15 דקות, אבל גם מספר דקות מועט יותר יתרום לתחושה טובה יותר ובריאה. הנה 5 יתרונות בריאותיים לשכיבה על הגב עם הרגליים למעלה.

המשיכו לקרוא למטה

1.זרימה טובה יותר של הדם

שינוי כוח הכבידה על הרגליים וכפות הרגליים מסייע להם בהזרמה טובה יותר של הדם במקרים בהם אנשים מתמודדים עם בעיות של לחץ דם נמוך, או מבלים הרבה זמן על הרגליים במשך היום. בתנוחה זו תשתמשו בכוח הכבידה לטובתכם.

2.הקלה על שרירי רגליים כואבים

תרגול שכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר היא דרך מעולה להפחית כאבים ולחץ מאזור הרגליים. התנוחה מותחת את השרירים האחוריים של הרגל. במידה ואתם סובלים מרגליים עייפות או כואבות תחושו הקלה מיד לאחר תרגול שכזה.

3.נותן את היתרונות של עמידה על הראש – רק בלי המאמץ

נכון, בן-גוריון לא נהג לעמוד על הראש סתם! אבל בשביל זה צריך קצת יותר מיומנות. אך ניתן ליישם את היתרונות הבריאותיים של עמידה על הראש גם בתנוחה של שכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר. התנוחה משפרת את זרימת הדם ואפילו מסייעת למערכת העיכול שלנו.

קראו על  10 דקות אימון ביתי לחיזוק שרירי הגב (ללא משקולות)

4.הרגעת הנפש

שכיבה על הגב עם הרגליים על הקיר יכולה לסייע לכם לקבל שקט נפשי, מסייעת במקרים של חרדה ואפילו דיכאון קל, כל זאת במידה ואתם מתרגלים את התנוחה בצורה קבועה. נסו להרגע ככל הניתן, הרגיעו את גופכם והתמקדו בנשימות עמוקות ונסו להגיע למצב הדומה למדיטציה. בזמן שאתם נושמים שחררו מהמחשבות והתמסרו לחלוטין עד שתגיעו לתחושה של רוגע מושלם.

5.הקלה על כאבי ראש ומיגרנות

תנוחה זו יכולה לסייע גם במקרים של כאבי ראש ואפילו מיגרנות. במיוחד אם זה משולב בקשירת בד על הראש שיגרום לחץ.

מודעה

לאכול בריא. לרדת במשקל. הספר של אגוגו יצא לאור!📗

אנו גאים ומתרגשים להודיע כי ספר התזונה והדיאטה הראשון של אגוגו יצא לאור.🦎🥰

הספר עוסק בכל עולם התזונה באופן מקיף וענייני, ומתמקד במיוחד באכילה בריאה וירידה במשקל.

המשיכו לקרוא למטה

הספר זמין לרכישה באתר אגוגו בלבד! כרגע במלאי מוגבל.

רוצים לראות מה מכיל הספר ואיך ניתן להזמין אותו? לחצו על התמונה.