רק 10 דקות ביום! 6 יתרונות מדהימים להרמת הרגליים

רק 10 דקות ביום! 6 יתרונות מדהימים להרמת הרגליים

הרמת הרגליים על הקיר, תנוחה הנקראת ביוגה ויפאריטה קאראני, הוא תרגול פשוט אך יעיל, בעל יתרונות בריאותיים רבים. בואו נגלה מדוע כדאי לכם להשקיע מספר דקות ביום כדי לבצע את התרגיל הזה.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.

לחצו להצטרפות
מודעה

הפחתת נפיחות ודלקת

תנוחת הרגליים על הקיר מקדמת זרימת דם טובה מהגפיים התחתונות בחזרה אל הלב. זרימת דם מוגברת זו יכולה לסייע בהפחתת נפיחות, דלקת והופעת דליות, דבר שהופך אותה למועילה במיוחד עבור אלה המבלים שעות ארוכות על הרגליים או שלחילופין יושבים שעות ארוכות ביום.

הקלה על מתח וחרדה

כמו תנוחות יוגה אחרות, תנוחת הרגליים על הקיר מעודדת הרפיה והפגת מתחים. אנחנו נותנים לגוף אפשרות להיכנס למצב רוגע, התנוחה יכולה לעזור להפחית את הייצור של הורמוני לחץ כמו קורטיזול, דבר שיכול להקל על חרדה ותסמינים הקשורים למתח. בנוסף, יציבה זו מאפשרת נשימה ממוקדת, מה שיכול לתרום עוד יותר להרפיה נפשית.

הקלה על כאבי גב תחתון

אחד היתרונות העיקריים של הרמת הרגליים הוא הפחתת הלחץ על הגב התחתון. כאשר עמוד השדרה מוצא את היישור הטבעי שלו בתנוחת זו, מתח השרירים באזור המותניים יורד, ומספק הקלה בכאבי גב ואי נוחות. לכן, התנוחה מושלמת עבור אנשים הסובלים מכאבי גב תחתון כרוניים או אלו המחפשים לבצע מתיחה עדינה לאזור לאחר יום ארוך.

שיפור איכות השינה

על ידי קידום הרפיה והפחתת מתח, תנוחת הרגליים על הקיר יכולה לעזור לשפר את איכות השינה. התנוחה מסייעת בהרגעת מערכת העצבים והכנת הגוף והנפש לשנת לילה נינוחה. שילוב התרגיל בשגרת הערב יכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה שמתקשים להירדם.

שיפור תפקוד מערכת העיכול

הרמת הרגליים על הקיר יכולה גם לתמוך בעיכול בריא יותר. התנוחה מעודדת זרימת דם ונוזלי לימפה, גורמת לגירוי איברי העיכול ומקדמת סילוק יעיל של חומרי פסולת. כתוצאה מכך, התרגיל יכול להקל על תסמינים של הפרעות עיכול, עצירות ונפיחות, ולשפר את בריאות העיכול באופן כללי.

תמיכה במערכת החיסונית

על ידי הקלת ניקוז הלימפה וזרימת הדם, תנוחת הרגליים על הקיר יכולה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית. הזרימה המוגברת של נוזלי הלימפה תומכת בתהליך ניקוי הרעלים הטבעי של הגוף, מסלקת חומרי פסולת ורעלים, ובמקביל גם משפרת את ההפצה של רכיבים תזונתיים חיוניים ותאי חיסון. דבר שמחזק את מנגנוני ההגנה של הגוף מפני מחלות וזיהומים.

איך מבצעים את התרגיל

כך תבצעו את תנוחת הרגליים על הקיר:

  1. מצאו מקום פנוי ליד הקיר והניחו מחצלת או שמיכה שיהיה לכם נוח.
  2. שכבו והניפו את הרגליים על הקיר, שמרו על הישבן קרוב לקיר.
  3. מקמו את הידיים בנוחות ונשמו עמוק.
  4. שמרו על רגליים ישרות ורפויות, השתמשו ברצועה במידת הצורך.
  5. הישארו בתנוחה למשך 5-15 דקות, התאימו לעצמכם את הזמן לפי הצורך.

זכרו להקשיב לגופכם והתייעצו עם איש מקצוע במידה ואתם חווים כאב או אי נוחות.

הצטרפו למייל של אגוגו!

ותקבלו תכנים מיוחדים ישירות למייל.