מהברז או מינרלים? האם זה משנה איזה מים אנחנו שותים? הרופא עונה!

מהברז או מינרלים? האם זה משנה איזה מים אנחנו שותים? הרופא עונה!

בפרק השמיני של פודקאסט של אגוגו "לחשוב בריא", התארח אצלנו ד"ר מיקי כהן, מומחה לאורולוגיה ומנהל המחלקה האורולוגית בבית חולים העמק. אתם יכולים לצפות בקטע המלא בערוץ היוטיוב של אגוגו: לצפייה בקטע המלא! או לקרוא את הטקסט למטה.

בין השאר שוחחנו על האם זה משנה איזה מים אנחנו שותים? מים מהברז או מים מינרלים. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

שאלה (עורך אגוגו אוזבק תחאוכה):

דיברנו על מים כמשהו מאוד משמעותי למניעת אבנים בכליות. זה משנה איזה מים? יש הבדל בין בין סוגי המים? כי היום יש מודעות מאוד גדולה בקשר לבריאות וגם לסוג המים שאנחנו שותים, חלק אומרים מים מינרליים חלק מים מהברז, יש פילטרים מסויימים, עם מגנזיום, בלי מגנזיום, זה משהו שאתה מכיר שמשפיע בצורה מסויימת?

תשובה (אורולוג מומחה ד"ר מיקי כהן):

היו הרבה מאוד עבודות על הנושא של כמות הסידן במים. אבנית סידן וההשפעה של זה על יצירת אבנים בדרכי השתן. בסוף כן יש לזה השפעה אבל היא לא מאוד מאוד משמעותית.

עכשיו אם יש אנשים שגרים בסביבה שבמקור המים שלהם יש כמויות מאוד מאוד גדולות של סידן, מן הסתם אני כן הייתי אומר בלי שום קשר גם בשביל לשמור על הבריאות של הקומקום שלכם, תעבירו את המים דרך מסננים. אבל אפשר לבוא ולהגיד בעניין הזה, שבגדול עיקר העניין הוא לשתות מים, אם יש לך טיפה יותר או טיפה פחות סידן במים אם אתה תשתה מספיק מים זה לא יזיק לך, זה רק יועיל לך. ניתן לצפות בקטע המלא בערוץ היוטיוב של אגוגו: לצפייה בקטע המלא!