הדברים הטובים שיקרו לכם כשתפסיקו לאכול סוכר ופחמימות ממכרות

הדברים הטובים שיקרו לכם כשתפסיקו לאכול סוכר ופחמימות ממכרות

– בשיתוף מכון אברהמסון –

איך גמילה מסוכרים יכולה להגביר את האנרגיה שלנו, לשפר את המראה החיצוני, וגם את בריאותנו לטווח הרחוק.

תהליך הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות עלול להיראות מבהיל לפני שהתחלנו אותו. אולם היום כבר ברור שהשד לא נורא כל כך: שיטות גמילה מתקדמות, עם עשרות שנים של ניסיון הופכות את התהליך לפשוט הרבה יותר – ואילו היתרונות הבריאותיים של צמצום הסוכרים שאנו צורכים הופכים את התזונה המאוזנת לעדיפה ביותר. היתרונות הללו לא מסתכמים רק בירידה במשקל:

פחות עייפות, יותר אנרגיות!

סוכר מוסף מורכב מפחמימות פשוטות, ופירוש הדבר הוא שסוכרים מוספים מתפרקים מהר ונכנסים במהירות לזרם הדם שלנו. זה הופך אותם למקור קצר טווח לפרץ אנרגיה שמסתיים במהירות. מעבר לתזונה מאוזנת ללא פחמימות ממכרות יאפשר לנו לשמר את רמת הערנות שלנו לאורך היום, מבלי להזדקק לחטיפי אנרגיה או לצריכת סוכר מתמשכת – וכך לשפר את מצב הרוח והפרודוקטיביות שלנו.

עור קורן יותר

צריכת סוכרים ופחמימות בכמויות גדולות גורמת לעלייה ברמת הסוכר בדם שלנו – ולאפקט דומינו מולקולרי שפוגע בשיקום העור שלנו. בנוסף, תזונה שמבוססת על סוכרים עודפים מאיצה את תהליכי ההזדקנות – וכך גובה מחיר נוסף מהעור שלנו. מחקרים מראים כי מעבר לתזונה בריאה יותר צפוי להוביל במהירות לשיפור מובהק במראה עורנו.

הפחתת הסיכון לסרטן

מחקר שפורסם בינואר 2018 במגזין Science הראה כי סוכרים מהווים מזון מועדף לתאים סרטניים – וכי כמויות עודפות של סוכר בדם מסייעת להתפתחות גידולים סרטניים. הקונצנזוס המדעי אומר כי הפחתת צריכת הסוכר תוביל לירידה בסיכון להתפתחות מחלת הסרטן.

יתרונות בריאותיים נוספים

מעבר לסרטן, כמויות עודפות של סוכר מקושרות גם לסיכון גבוה יותר למחלות לב, אירועים מוחיים, מחלות נשימה, פגיעה בעצמות ובשלד – וכמובן גם סוכרת. צמצום כמות הסוכרים והפחמימות הממכרות שאנו צורכים – מסייע באופן מובהק לבריאותנו בטווח הקצר והארוך.

"ירדתי 13 קילוגרמים ללא מאמץ"

רדמילה זלטקין

"אני אוכלת הכל וגם נהנית מכל סוגי המזון: אני אוכלת ספגטי בולונז מסקיני פסטה עם רסק עגבניות ללא סוכר. נהנית מעוגת שוקולד מקמח שקדים במקום קמח לבן. נהנית מפשטידה טובה ובריאה. לא נמנעת מאוכל שאהבתי לאכול גם לפני כן, ובכל זאת ירדתי 13 קילוגרמים ללא מאמץ", מספרת רדמילה זלטקין (43), שיננית, נשואה ואם לשניים מחיפה.

"כל חיי נלחמתי במשקל. למרות שנראיתי יחסית טוב גם עם המשקל העודף, הציק לי שאני שוקלת 85-88 קילוגרמים. עשיתי המון סוגים של דיאטות, השתתפתי בסדנאות, ואפילו הזמנתי ארוחות מוכנות, אבל שום דבר לא באמת עזר לי להימנע ממה שהכי אהבתי לאכול. המאפים תמיד שברו אותי. לא יכולתי להתאפק למראה לחמניות טריות, פיתות ופיצות. לא היה מצב שאעבור ליד לחמניה מבלי לאכול".

"לפני שבעה חודשים מטופלת שלי סיפרה לי על הגמילה שעברה באברהמסון ועל כמה שהיא מרוצה. כבנאדם מתלהב מטבעי, כבר למחרת קבעתי גמילה, ומיום הגמילה באברהמסון הפסקתי לאכול מאכלים עם קמח לבן וסוכר. אני אוכלת כל מה שמותר במסגרת התכנית, וכחובבת מאפים אינני מוותרת על לחם מכוסמין בארוחת הבוקר".

"התהליך כל כך קל לי. אני לא מתאמצת בכלל ולא מוותרת על שום דבר. לכל מאכל לא בריא יש תחליף בריא וממש כיף לי. גם כשהייתי בחופשה באילת לא נשברתי, נוכח מגוון המאכלים שמכילים סוכר ופחמימות ממכרות, אבל כן פיציתי את עצמי במתוק בריא. היום כל המשפחה נהנית. אני מכינה מאכלים נהדרים שאני ממציאה ללא סוכר ופחמימות ממכרות וכולם מלקקים אחר כך את האצבעות".

"החזרנו את ההשקעה בטיפול ויותר"

יפה וארנון הופמן

"לאברהמסון הגענו לאחר שהתייאשנו מדיאטות. שנינו רצינו לרדת במשקל אבל לא הצלחנו. ניסינו סדנת דיאטה, אבל ברגע שעזבנו, לא החזקנו מעמד. ניסינו גם דיאטות שונות לבד ופעילות גופנית, אבל המשקל לא זז. הניסיונות וחוסר ההצלחה הובילו את שנינו לחוסר התמדה", מספרים הזוג ארנון ויפה האפטמן, נשואים והורים לארבעה ילדים מרחובות.

"כשהייתי צעיר הייתי שמנמן אבל תמיד הקפדתי על כושר, שחיה, ריצה, הליכה. עם הזמן רק עליתי במשקל למרות הכושר, והגעתי למשקל שיא של 120 קילוגרמים. הבגדים כבר לא עלו עליי והכל לחץ. גם בדיקות הדם לא היו טובות. לפני כמה שנים היה לי אירוע לבבי בזמן שחייה ועברתי צנתור. רק אז הבנתי שאני חייב לעשות משהו עם עצמי ולערוך שינוי תזונתי. בדיאטות שעשיתי הצלחתי לרדת יפה במשקל, אבל כמו אקורדיון עליתי במשקל בגלל שהתפתיתי לחטיפים מלוחים ומתוקים", מספר ארנון, 53, ששקל 102 קילוגרמים בתחילת התהליך באברהמסון.

"לפני חמישה חודשים ארנון הציע שנתנסה בגמילה מסוכר ומפחמימות ממכרות באברהמסון. היו לי חששות נורא גדולים. אני טבעונית ומשמעות הדבר עבורי היא הגבלה נוספת במגוון המזונות שאני יכולה לאכול. פחדתי שיהיה לי קשה מדי. אחרי הגמילה באברהמסון, גיליתי תהליך כל כך קל ונכון, ואני מצטערת שלא עשינו אותו קודם", מספרת יפה, 49, סייעת בגן ילדים.

"הגעתי לאברהמסון במשקל 92 קילוגרמים והיום תוך זמן כל כך קצר עם חוסר מאמץ, ירדתי ל-77 קילוגרמים. שנינו ביחד בתהליך וזה נותן המון מוטיבציה. ביום שישי היינו אצל גיסי. הגישו לנו עוגה טבעונית שאני הכי אוהבת בעולם, אבל לא נגעתי ואני לא מרגישה צורך".

ארנון: "אחרי הגמילה מסוכר ומפחמימות ממכרות הרגשתי כאילו מישהו כיבה את המתג של המתוקים במוח. תמיד הייתה לנו מגירה מלאה חטיפים, והיום בבית שלנו יש רק דברים בריאים. אין שתיה מתוקה ואין שטויות. כשאנחנו הולכים לסופר אנחנו קוראים את הרכיבים. יש המון מצרכים שהפסקנו לקנות כי יש בהם סוכר. לעומת זאת, יש המון מצרכים שאפשר לאכול, שאינם  כוללים סוכר או פחמימות ממכרות". בקניות השבועיות יוצא לנו 400 שקלים פחות לפחות. את ההשקעה בטיפול באברהמסון החזרנו ואפילו יותר".

"היום אני שוקל 85 קילוגרמים ואני מרגיש שהנעורים שלי חזרו. אין לי נפילות רעב, לחץ הדם שלי תקין, אני יותר עירני ומרגיש הרבה יותר טוב. כל שבת אנחנו רצים בנמל תל אביב ומקנחים בגלידה ללא סוכר. עוד לא עשיתי בדיקות דם אחרי הגמילה, אבל אני בטוח שהבדיקות תקינות, ושהסוכר והכולסטרול ירדו. לפני כמה זמן הבנות שלי ראו אותי ישן בסלון ובדקו אם אני נושם, כי הפסקתי לנחור. אני מרגיש שבזכות התהליך באברהמסון הפכנו להיות הרופאים של עצמנו. יש לי חבר בעבודה שאשתו עברה ניתוח קיצור קיבה, והוא אמר שאם היה יודע שבאמצעות אברהמסון אפשר לרדת במשקל ככה, הוא היה מעודד אותה שלא להתנתח".

יפה: "היום האוכל לא שולט בי כפי ששלט בי כבעבר. אני אוכלת מסודר בזמנים קבועים: בבוקר טורטיה מכוסמת ירוקה עם גבינה טבעונית והמון ירקות. בצהרים אני אוכלת תבשיל עם ירקות עדשים וסלט ירקות. אחה"צ אני אוכלת תפוח ובערב אני אוכלת טורטיה נוספת ומגוונת בטחינה או בחומוס. אני ערנית יותר היום, מרגישה שמשקל הגוף שלי מאוזן וכולם מחמיאים לי".

קראו על  איך להיגמל מסוכר ובצקים ולרדת במשקל באופן אוטומטי
מודעה

איך להקל על נפיחות בבטן?

בלעדי באגוגו!..

המוצר האהוב אפטרמיל הוא מוצר ייחודי, איכותי, טבעי המיועד לשתייה לאחר ארוחה, הוא מורכב מקבוצה של צמחי-על שמרכיביהם הוכחו במחקרים רבים למסייעים בהקלת נפיחות בבטן, עצירות, בחילות, ובעיות עיכול אחרות.
מודעה