זמן צריכת החלבון וההשפעה על התפתחות השרירים
מודעה

זמן צריכת החלבון וההשפעה על התפתחות השרירים

צריכת חלבונים חשובה להתפתחות שרירי השלד ותחזוקתם, מחקר חדש מצא כי זה גם משנה מתי אנו אוכלים אותם.

אגוגופון! הצטרפו לעדכונים! 📱

ותקבלו ידע לבריאות טובה יותר ישירות לנייד. שירות חדש וחינמי לגולשי אגוגו.


מודעה

מחקר חדש שפורסם ב-Cell Reports מצא כי צריכת חלבון ו-BCAA (חומצות אמינו מסועפות) מוקדם במהלך היום, יוזמת שלב בשעון הביולוגי המוביל להתפתחות גדולה יותר של השרירים. המחקר נעשה בעכברים ובבני-אדם.

כאמור, המחקר בדק עכברים ובני אדם, אשר חולקו לשתי קבוצות של נבדקים שצרכו סך הכל שתי ארוחות ביום, קבוצה אחת צרכה הרבה חלבון בשעות המוקדמות של היום ופחות חלבון בשעות המאוחרות של היום. לעומת זאת, הקבוצה השנייה צרכה פחות חלבון בשעות המוקדמות של היום, ויותר חלבון בשעות המאוחרות של היום. 

המחקר מצא כי צריכת חלבון איכותי מוקדם במהלך היום בין השעות 5 עד 10 בבוקר גרמה להתפתחות גדולה יותר של השרירים. 

למה זה קורה?

כל תא ותא בגופנו מבוקר על ידי השעון הביולוגי שלנו במהלך 24 שעות, הוא משפיע על אין ספור תפקודים בגופנו, כמו שחרור הורמונים מסוימים (כמו מלטונין וקורטיזול ועוד) המשפיעים על עירות ושינה ועוד מלא דברים אחרים. 

תהליך סינטזת החלבון בתאי השרירים לא שונה, והיא מושפעת גם כן על ידי גנים הקשורים לשעון הביולוגי (Clock Genes) הנמצאים בתאי השרירים שלנו, וזהו כנראה ההסבר למסקנת המחקר.

שימו לב, גם אם אתם לא מעוניינים לפתח את השרירים שלכם, חשוב להבין כי דילול של השרירים ככל שאנו מתבגרים הוא אחד הגורמים המשפיעים על הזדקנות, פציעות הקשורות לזקנה, ירידה בחילוף החומרים, והשפעות בריאותיות אחרות.

לאלו המקפידים על דיאטת צום-לסירוגין, ייתכן ותרצו לעשות שינויים לזמני הארוחות כדי למקסם את ההשפעה של צריכת החלבון.

לסיכום

עד היום כבר ידענו את חשיבות החלבון בתפריט התזונה שלנו, היום למדנו שזה גם משנה מתי אנו אוכלים אותו. להלן רשימה של מזונות עשירים בחלבון שאנו יכולים לאכול.

צריכת חלבון בשעות המוקדמות של היום תסייע לנו להתפתחות השרירים ותחזוקתם, וכמו כן, תועיל ותשפר תפקודים שונים בגופנו.

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

מודעה
מודעה

איזה כיף שבחרת להצטרף! 😍

היי, החלטנו לפתוח שירות חדש לגולשי אגוגו בו נוכל לעדכן אתכם הגולשים במאמרים חדשים שעולים לאתר, עדכונים שונים לגבי אירועים וכנסים, ובקיצור.. כל מה שמעניין בעולם הבריאות.
את השירות תקבלו באמצעות הודעת טקסט (SMS) או במייל פעם בשבוע (בממוצע). ללא ספאם. תוכלו להסיר את עצמכם מהשירות בכל עת בלחיצת כפתור.