5 דברים שגורמים לריח רע מהשתן
מודעה

5 דברים שגורמים לריח רע מהשתן

באופן נורמלי, לשתן שלנו צריך להיות צבע צהבהב-שקוף ועם ריח קל. עם זאת, אם אתם חווים שינוי דרסטי בצבע, ריח, ותדירות השתן, צריך להבין מה הסיבה.

הנה 5 סיבות למה השתן שלנו יכול להריח רע.

צריכת נוזלים נמוכה

כאשר אנו מתעוררים בבוקר ומטילים שתן, ומבחינים בריח מוזר, הסיבה לכך יכולה להיות שתן מרוכז, שנגרם עקב צריכת נוזלים נמוכה.

השתן מורכב מכמות מסוימת של אמוניה, שהיא תוצר לוואי שנוצר לאחר פירוק מולקולות החלבון. לכן, כאשר אנחנו מיובשים השתן מרוכז יותר, והריח בולט יותר. וודאו שאתם צורכים מספיק נוזלים אם אתם מבחינים בריח בולט מדי.

סוכרת

אם יש לכם ריח חריג מהשתן, במיוחד ריח שמריח "מתוק" ו"פירותי", הסיבה לכך יכולה להיות רמות גלוקוז גבוהות בגוף. כאשר יש עודף גלוקוז, יש סיכוי שלשתן שלכם יהיה ריח דומיננטי.

דלקת בדרכי השתן

דלקת  בדרכי השתן יכולה להיות אחת הסיבות לשתן מסריח. החיידקים הם אלה שאחראים לריח הזה.

כאשר אתם סובלים מזיהום, הריח יכול להיות כל כך חזק גם לאחר שמורידים את המים, והריח גם עלול להשפיע על הלבנים שאנו לובשים.

אספרגוס

אם אכלתם מנה של אספרגוס, תתכוננו לסבול משתן בעל ריח גופריתי. למה? חומצות האמינו הקיימות באספרגוס עוברות בתהליך חילוף החומרים לתוצר לוואי המורכב מגופרית, הגורמת לסירחון. מזונות אחרים כמו בצל ושום גם עשויים לגרום לשתן להריח לא טוב.

בנוסף, חשוב לשים לב על מה שאנו שותים: אלכוהול או אפילו קפה עלולים לגרום לריח רע של השתן, כי הם נחשבים למשתנים חזקים. אם אתם לא שותים מספיק מים לאחר אלכוהול למשל, השתן נוטה להיות ממש מרוכז וכתוצאה מכך לגרום לריח בולט.

מחלת סירופ מייפל

מודעה

כן קראתם נכון, מחלת סירופ מייפל היא מחלה תורשתית קשה שבה השתן הוא בעל ריח של סירופ מייפל. זוהי הפרעה מטבולית שבה הגוף אינו מסוגל לייצר סוגים מסוימים של חומצות אמינו.

קראו על  להתמודד מול הקורונה: לחזק את המערכת החיסונית