5 דרכים פעילות לבניית חוסן נפשי

מארז התזונה והירידה במשקל של אגוגו!

5 דרכים פעילות לבניית חוסן נפשי

ביוון העתיקה הבינו מזמן את הקשר בין הנפש לגוף. לרפואה המערבית לקח קצת יותר זמן להבין זאת, היום המדע ממשיך להוכיח, שוב ושוב – את הקשר החזק והישיר בין בריאותנו הפיזית לבריאותנו הנפשית.

אם אתם חשים שאין לכם מצב רוח ולא יודעים למה, או מודאגים בקשר לעניינים כספיים, “חשיבה חיובית” היא לא תמיד הפתרון. לפעמים, הטיפול הטוב ביותר משלב את הגוף שלנו, לא רק התודעה.

אם אתם מתמודדים מול אתגרים מלחיצים, ישנם דרכים רבות להתמודד עם הבעיה. הנה חמש דרכים פשוטות שאתם יכולים להשתמש בגופכם כדי לרפא את הנפש:

1.עשו הליכה כדי להפחית דיכאון

מחקרים רבים מראים כי פעילות פיזית (גופנית) יכולה להיות יעילה בטיפול בבעיות נפשיות – ואתם לא צריכים לבצע פעילות אירובית מאומצת מדי כדי לקבל את היתרונות. מחקרים הראו כי 200 דקות של הליכה בכל שבוע (פחות מ-30 דקות ביום) מפחיתה בצורה משמעותית דיכאון ומשפרת את איכות החיים. יותר מכך, מחקרים מסוימים הראו כי הליכה, במצבים מסוימים, אף יכולה להיות יעילה כמו תרופות נוגדות דיכאון.

המשיכו לקרוא למטה

לא רק אנשים הסובלים מדיכאון יכולים ליהנות מיתרונות ההליכה לנפש. ביצוע הליכה בדרך קבע מחזקת את בריאות הנפש גם בקרב אנשים שלא סובלים מדיכאון.

2.חייכו כדי להפחית כאבים פיזיים

כשאנו סובלים מכאב, חיוך יכול להקל על התחושה, בעוד שהזעפה יכולה להעצים את הכאב.

מחקרים הראו איך חיוך משפיע על המצב הנפשי שלנו” חיוך יכול להפחית את קצב הלב במהלך פעילות מלחיצה, גם אם אתם לא מרגישים מאושרים באותו הרגע. לכן, בפעם הבאה שאתם במצב של כאב פיזי, חשבו על “המקום השמח שלכם”, או בדיחה מצחיקה, ואולי זה לא יכאב כל כך.

3.קחו נשימות עמוקות לשיפור הקשב

מספר דקות של נשימות עמוקות יכולות לשפר את הריכוז, וספירת אותן נשימות יכול להיות דבר יעיל אם אתם תחת ריבוי משימות.

קראו על  8 דרכים להפסיק לדאוג לגבי מה כולם חושבים

מחקרים הראו שאנשים אשר עסוקים בריבוי משימות מתקשים במבחנים ופעילויות המצריכים ריכוז מתמשך. לקיחת נשימות עמוקות נותנות לנו חיזוק מיידי למיקוד, אשר יכול לשפר את הביצועים שלנו.

4.תרגלו יוגה כדי להפחית לחץ נפשי

כמעט כל אחד שמתרגל יוגה יודע כבר שהיא יכולה לסייע בהפחתת לחץ. מחקרים הראו כי יוגה מגבירה את רמת החומצה גאמא-אמינובוטירית (GABA) – מוליך עצבי – במוח. הגברת רמותהגאבא (GABA) עשויה לנטרל חרדה ומצבים פסיכיאטרים אחרים.

מחקרים עוד מצאו כי יוגה מסייעת לאנשים הסובלים מהפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD). בהשוואה לקבוצת ביקורת, אנשים שהיו מטופלים כתוצאה מטראומה והשתתפו בשיעורי יוגה הפחיתו בצורה משמעותית את תסמיני ה-PTSD.

המשיכו לקרוא למטה

5.הרימו משקולות כדי להילחם בחרדה

כ-15 אחוזים מהאוכלוסייה מדווחים על התקפי חרדה תדירים, אשר יכולים להימשך בין 15 ימים ל-30 ימים במהלך החוש עם תסמינים הכוללים פחד, חששות, עצבנות, ודאגות. ללא התערבות, חרדה יכולה לפגוע בשינה, בבריאות הכללית, לגרום לכאבים ואף למגבלות פיזיות.

מחקרים הראו שהרמת משקולות יכולה לסייע במקרים של חרדה, גם כאן לא צריך פעילות מאומצת כדי ליהנות מהיתרונות. מחקרים הראו כי פעילות מתונה של אימון כוח יכולה להיות יעילה בהפחתת חרדה יותר מאשר אימון בעצימות גבוהה.

בנו את שרירי הנפש

כשאנו מדברים על בניית חוסן נפשי, אין מדובר רק בשינוי החשיבה. אלא לפעמים, מספר שינויים בהרגלים הפיזיים שלנו יכולים להיות כלי מעולה לחיזוק המוח ולרפא את הנפש.

מארז התזונה של אגוגו לירידה במשקל!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל. ועכשיו הוא מקבל שדרוג משמעותי נוסף. לחצו לפרטים מלאים>>>
מודעה