לחסל את הצרבת! 10 דרכים יעילות במיוחד

לחסל את הצרבת! 10 דרכים יעילות במיוחד

צרבת, המכונה גם ריפלוקס, היא תחושה כואבת המתבטאת בצריבה בחזה, המופיעה לרוב לאחר אכילת ארוחה גדולה או שכיבה מהירה מדי לאחר הארוחה. המצב קורה כאשר חומצת הקיבה חוזרת אל הוושט.

למרות שהמצב מטופל בדרך כלל עם סותרי חומצה ללא מרשם, יש גם הרבה תרופות טבעיות שיכולות לספק הקלה. גללו למטה כדי לקרוא על כמה מהדרכים לטיפול בצרבת באופן טבעי:

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.

לחצו להצטרפות
מודעה

1.אכלו ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר

אכילת יתר עלולה להחמיר את הצרבת על ידי הפעלת לחץ נוסף על הסוגר התחתון של הוושט. אכילת ארוחות קטנות ותכופות יותר יכולה להקל על הלחץ הזה ויכולה למנוע צרבת.

2. הימנעו ממזונות בעייתיים

מזונות מעוררי צרבת נפוצים כוללים מאכלים חריפים, מאכלים שומניים, שוקולד, נענע, אלכוהול וקפאין. זיהוי והימנעות ממזונות המעוררים צרבת יכולים להיות דרך פשוטה למזער את הסימפטומים.

3.לעיסת מסטיק

לעיסת מסטיק מגרה את ייצור הרוק, שיכול לסייע בנטרול חומצת הקיבה. בחרו בטעם שאינו מנטה, מכיוון שמנטה עלולה לעורר צרבת אצל אנשים מסוימים.

4.שתו תה צמחים

תה צמחים, במיוחד קמומיל, ליקריץ ומרשמלו, יכולים להרגיע את רירית הוושט. שתיית כוס חמה לאחר הארוחות עשויה לעזור להקל על תסמיני הצרבת.

5.הרימו את ראש המיטה שלכם

שינה עם ראש מורם יכולה למנוע חומצת קיבה לעלות לוושט. שימוש בכרית טריז או הנחת תמיכה אחרת מתחת לראש המיטה עשויים לעזור.

6.השתמשו בסודה לשתייה

סודה לשתייה (נתרן ביקרבונט) יכולה לנטרל חומצת קיבה. נסו לערבב כפית סודה לשתייה עם כוס מים ושתו אותה לאט. עם זאת, השתמשו בתרופה זו מעט, מכיוון שהיא עלולה להוביל לבעיות בריאותיות אחרות אם משתמשים בה יתר על המידה.

7.תרגלו אכילה מודעת

אכילה איטית והקפדה על מה שאנחנו אוכלים יכולה להפחית את הסיכון לצרבת. לעסו את האוכל שלכם ביסודיות והימנעו מאכילה בלחץ, מכיוון שלחץ יכול לעורר צרבת.

8.הפסיקו לעשן והגבילו אלכוהול

גם עישון וגם אלכוהול עלולים להפריע לתפקוד הסוגר התחתון של הוושט. הפסקת עישון והגבלת צריכת אלכוהול עשויים להפחית את תסמיני הצרבת.

9.לרדת במשקל במידת הצורך

מודעה

משקל נוסף, במיוחד סביב הבטן, יכול להפעיל לחץ על הקיבה, ולגרום לחומצה לעלות לתוך הוושט. ירידה במשקל באמצעות אכילה בריאה ופעילות גופנית עשויה להקל על תסמיני הצרבת.

10. השתמשו במיץ אלוורה

לאלוורה יש תכונות אנטי דלקתיות שעשויות לסייע בהרגעת הוושט. שתיית חצי כוס מיץ אלוורה לפני הארוחות עשויה להפחית את תסמיני הצרבת.

הצטרפו למייל של אגוגו!

ותקבלו תכנים מיוחדים ישירות למייל.