תרד: העלים הירוקים שיכולים לקדם יציאות קבועות וטובים ללב ומניעת סרטן

תרד: העלים הירוקים שיכולים לקדם יציאות קבועות וטובים ללב ומניעת סרטן

ידוע בזכות העלים הירוקים היפים שלו והיכולת להשתלב במתכונים רבים, אך לא רק, אלא גם בזכות היתרונות הבריאותיים המדהימים שלו. גללו למטה כדי לקרוא.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

1.עשיר ברכיבים תזונתיים

תרד הוא מקור מצוין לרכיבים תזונתיים חיוניים רבים. דל בקלוריות אך עשיר בויטמינים ומינרלים, הוא עשיר במיוחד בויטמין K, ויטמין A, ויטמין C, חומצה פולית, ברזל וסידן. הוא מכיל גם שפע של נוגדי חמצון, סיבים ותרכובות חשובות אחרות כמו לוטאין, זאקסנטין וחנקות.

2.בריאות לב וכלי דם

הוכח כי החנקות המצויות בתרד מקדמות את בריאות הלב על ידי שיפור תפקוד האנדותל, רירית כלי הדם שלנו. דבר זה לא רק מסייע בשליטה על לחץ הדם אלא גם מקטין את הסיכון למחלות לב. תכולת האשלגן הגבוהה של תרד ממלאת גם תפקיד משמעותי בביטול ההשפעות של נתרן, ותומכת עוד יותר בשמירה על לחץ דם בריא.

3.בריאות העצמות

תרד מכיל שפע של ויטמין K, הממלא תפקיד מכריע בבריאות העצם. הוא מסייע בספיגת הסידן, מינרל חיוני לחוזק העצם, ומסייע בהפחתת הפרשת הסידן בשתן ובכך מונע את שטיפתו מהגוף.

בנוסף, הנוכחות של ויטמין A בתרד מקדמת את הייצור של אוסטאוקלסטים, התאים המפרקים את העצם, ומסייעת בשמירה על בריאות העצם.

4.בריאות העיניים

תרד עמוס לוטאין וזאקסנטין, שני נוגדי חמצון הידועים בתפקידם בשמירה על בריאות העין. תרכובות אלו מסייעות בהגנה על העיניים מפני נזקים הנגרמים מאור השמש, ויכולות גם למלא תפקיד משמעותי במניעת ניוון מקולרי הקשור לגיל, הגורם המוביל לעיוורון.

בנוסף, הריכוז הגבוה של ויטמין A בתרד מסייע לשמר את התפקוד האופטימלי של הרשתית ולפיתוח פיגמנטים חזותיים הנחוצים לראיית לילה.

5.בריאות מערכת העיכול

תרד עשיר בסיבים המסייעים לעיכול על ידי הוספת נפח למזון, קידום יציאות קבועות ועוזר בשמירה על מערכת עיכול בריאה. הוא יכול גם לסייע במניעת עצירות וקידום תחושת מלאות, מה שיכול להועיל לניהול המשקל.

6.מניעת סרטן

התרד עמוס בנוגדי חמצון הנלחמים בלחץ חמצוני ובדלקות, שניהם קשורים לסרטן. הוא מכיל תרכובות כמו פלבנואידים וקרוטנואידים שנחקרו בשל תכונותיהם האנטי-סרטניות הפוטנציאליות. בנוסף, הפולאט בתרד עשוי לשחק תפקיד בתיקון וסינתזה של DNA, ועוזר למנוע היווצרות של תאים סרטניים ממוטציות ב-DNA.