בריאות

6 דברים מסוכנים לבריאות שצריך להרחיק מהבית שלנו

אנו נוטים להאמין שהבית שלנו הוא המבצר שלנו, אבל בעידן המודרני, ביתנו יכול להכיל דברים רבים שעלולים להיות מסוכנים לבריאות. בפוסט זה נמנה את העיקרים שבהם. 

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 12/9/15

מוצרים שצריך להרחיק מהבית שלנו
מטהרי אוויר

1.מטהרי אוויר

רבים מהם מכילים חומרים מסרטנים, נדיפים ורעילים כמו פתלטים אסטריים בתרכובות שלהם. מחקר אשר נעשה על 13 מטהרי אוויר נפוצים גילה כי הם מכילים רכיבים אשר עלולים להחמיר אסטמה ולפגוע ברבייה.

איזה תחליף אפשר להשתמש? השתמשו במטהרי אוויר טבעיים המיוצרים משמנים אתריים.

2.נרות

נרות מסוימים עלולים להכיל עופרת בתוך הפתילים, במיוחד נרות ריחניים. נרות אלו פולטים כמות רעילה של עופרת, אשר עלולה להזיק לילדים, הפרעות הורמונליות, בעיות למידה ובעיות בריאותיות אחרות.

במקום, ניתן להשתמש בנרות המכילים פתילי כותנה.

3.מוצרי אומנות

חלקם מכילים חומרים אפוקסים רעילים, מוצרים כמו צבעי אקריליק ומרקרים מכילים כימיקלים הקשורים לאלרגיות, נזק לאיברי הגוף וסרטן.

ילדים פגיעים במיוחד לרעלים אלו מכיוון שמערכת חילוף החומרים של גופם מהירה יותר והמערכת החיסונית פחות מפותחת, לכן, יש לשים לב למוצרים בהם הם משתמשים.

4.שמפו

כן, אולי זה ישמע לכם מופרך, אבל השמפו בו אנו משתמשים מכילים רכיבים רעילים רבים. ההשפעה של רכיבים אלו עדיין נחקרת, ואין עדיין הוכחה מדעית שהם גורמים לסרטן. אבל, אם אתם לא מעוניינים לקחת סיכונים, נסו להשתמש בשמפו מחומרים טבעיים לגמרי.

5.דאודורנט

ברוב הדאודורנטים ישנם רכיבים מסרטנים. מאחר והדאודורנטים מתוכננים להישאר על גופנו למשך שעות רבות, הדבר עלול להגביר את הסיכוי לספיגה של כימיקלים אלו דרך העור.

ניתן להשתמש בתחליף של דאודורנטים טבעיים, אשר לא מכילים כימיקלים מזיקים והם יעילים באותה מידה, לרוב הם מגיעים בצורת קרם.

6.וילונות מקלחת

וילונות מקלחת אשר עשויים מפלסטיק פולטים כימיקלים אל חלל המקלחת, כימיקלים מזיקים הנקראים תרכובות אורגניות נדיפות.

קראו על  קטרקט: סוגים, תסמינים, גורמים ודרכי טיפול

הפחתת השימוש במוצרים אלו יכולה להפחית בצורה משמעותית את הסיכונים אשר עלולים להיגרם מהם.

אהבתם? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!