מה יקרה לגוף שלכם אם תלכו יחפים 30 דקות בכל יום

מה יקרה לגוף שלכם אם תלכו יחפים 30 דקות בכל יום

לפעולה הפשוטה של הליכה יחפה יש יתרונות בריאותייים רבים. גללו למטה כדי להבין למה כדאי לכם להתחיל ללכת יחפים מדי פעם במהלך היום.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.

לחצו להצטרפות
מודעה

יתרונות בריאותיים של הליכה יחפה

שיפור היציבה והפחתת בעיות בכף הרגל: הליכה יחפה מחזקת את השרירים, הגידים והרצועות של כף הרגל, משפרת את שיווי המשקל והיציבה. זה יכול גם להפחית את הסיכון למחלות כף רגל נפוצות הנגרמות על ידי נעליים, כמו למשל בוניון.

שיפור הגירוי החושי של הגוף: הליכה יחפה מגבירה את הגירוי החושי, משפרת את הפרופריוספציה – יכולת הגוף לחוש תנועה, פעולה ומיקום. מודעות מוגברת זו יכולה לשפר את האיזון וההתמצאות במרחב.

מפחית דלקת ומשפר את השינה: מגע עם פני האדמה הוכחה כמעבירה אלקטרונים מהאדמה אל הגוף, מה שיכול לנטרל רדיקלים חופשיים ולהפחית דלקת. מאמינים כי תהליך זה משפר את איכות השינה.

הפחתת מתח: פעולת ההליכה היחפה יכולה להיות מרגיעה, לחבר אותנו עם הטבע ולהפחית את רמות הלחץ. המרקמים הטבעיים והטמפרטורות של הקרקע יכולים להיות בעלי אפקט מרגיע, בדומה לעיסוי עדין.

כמה זה מספיק?

אין תשובה חד משמעית לכמה הליכה יחפה מספיקה כדי להפיק את היתרונות. החל ממספר דקות בלבד ביום והגדלה הדרגתית של משך הזמן יכולה לעזור לכפות הרגליים שלנו להסתגל להרגל החדש. יש המציעים לכוון ל-30 דקות ביום כדי לחוות יתרונות משמעותיים, אבל אפילו פרקי זמן קצרים יותר יכולים להועיל.

הצטרפו למייל של אגוגו!

ותקבלו תכנים מיוחדים ישירות למייל.