למה לתינוקות אסור לאכול דבש?
מודעה

למה לתינוקות אסור לאכול דבש?

מאמר מבוסס מחקרית 📄
המאמר מבוסס על מחקרים מדעיים עדכניים. צוות הכותבים שלנו שואף וחותר להיות אוביקטיבי, נטול אינטרסים ומציג את העובדות כמו שהן. מקורות והפניות מופיעים במהלך המאמר בספרות (1,2,3).

ילדים אוהבים מתוקים (לפחות רוב הילדים), אבל יש מתוק אחד שבהחלט לא מומלץ להם לצרוך.

ארגון הבריאות העולמי קובע כי אסור להאכיל בדבש תינוקות מתחת לגיל 12 חודשים, בין אם מוסיפים את הדבש לפורמולה שלהם, הרגעת בקיעת שיניים או שימוש כלשהו להמתקת המזון.

למה לתינוקות אסור לאכול דבש?

הבעיה בהאכלת תינוקות בדבש נובעת מהמיקרוביום שלהם – מערך המיקרואורגניזמים, כמו חיידקים וארכיאה, שחיים בתוך בני אדם ומסייעים בוויסות התזונה ומשפיעים על תפקודי גוף רבים. (1)

לפני שתינוקות מגיעים לגיל שנה, החיידקים במעי שלהם אינם מפותחים מספיק כדי להילחם בחיידקים מזיקים מסוימים. קְלוֹסְטְרִידִיוּם בוֹטוּלִינוּם (Clostridium botulinum) הוא חיידק שעלול להיות רעיל, הגורם למחלה הנקראת בוטוליזם תינוקות. חיידק זה נמצא לרוב בדבש גולמי ומעובד.

על פי מחקר שפורסם ב-1998, נמצא כי עד 25% ממוצרי הדבש מכילים נבגים של אותו חיידק.

תסמינים של בוטוליזם תינוקות עלולים להיות מפחידים. הם כוללים היחלשות של השרירים, הגורמת לילד להיראות רפוי ולא מסוגל להזיז ידיים או רגליים, ועלול להתרחש כשל נשימתי.

עם זאת, אין השפעות ארוכות טווח של המחלה, וטיפולים לתסמינים מסכני חיים קיימים וניתנים במהירות במקרה הצורך. רוב החולים מתאוששים במהירות לאחר קבלת נוגד רעלן, אך הדרך הטובה ביותר להימנע מזיהום היא להימנע מהגורם מספר אחד: דבש.

המוצר האהוב שלנו! אפטרמיל! 

קראו על  כיצד לא לעלות במשקל במהלך תקופת ההסגר