היתרונות הבריאותיים במקלחת קרה

מארז התזונה והירידה במשקל של אגוגו!

מקלחת קרה סטייל ג'יימס בונד

היתרונות הבריאותיים במקלחת קרה

אם יצא לכם לראות את אחד מהסרטים הישנים בסדרת ג’ימס בונד, בטח לא שכחתם את המקלחת הקרה של 007. אך בונד.. ג’ימס בונד..לא היה הראשון להנות מהיתרונות הבריאותיים של המקלחת הקרה. בימים עברו מים חמים היו מותרות, בני האדם היו צריכים להרחיק עד מעיינות חמים בכדי להנות מהנוחות של אמבטיה חמה, אי לכך במהלך כל ההיסטוריה האנושית בני האדם לרוב התקלחו במים קרים.

אוזבק תחאוכה | אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 27/9/12

גם כאשר היוונים העתיקים פיתחו שיטה לחמם את המים הם המשיכו בנוהג המקלחת הקרה מהסיבה של התועלת הבריאותית הטמונה בה. הספרטנים לדוגמא החשיבו את המקלחת החמה לאנשים חלשים וכלא גברית. הפינים נוהגים עד היום להזיע את עצמם לדעת ולאחר מכן לטבול במי אגם קפואים.

מקלחת קרה סטייל ג'יימס בונד
מקלחת קרה סטייל ג’יימס בונד everystockphoto

היתרונות של המקלחת הקרה

למרות שאני לא מאמין שהרופא שלכם ינחה אתכם להתחיל לקחת מקלחות קרות, עדיין זרם צונן של מים קרים בעל יתרונות בריאותיים אמיתיים.

המשיכו לקרוא למטה

1.שיפור מערכת זרימת הדם

זרימה טובה במחזור הדם היא הכרחית וחיונית למערכת הגופנית הבריאה. מחזור דם תקין כמו כן מזרז שיקום של הגוף מאימון גופני מאומץ. שינוי טמפרטורת המים לסירוגין במהלך המקלחת היא דרך קלה לסייע למחזור הדם שלך. מים קרים גורמים לדם להתרכז באיברים הפנימיים וכך לחמם אותם, המים החמים גורמים בדיוק את ההפך וגורמים לדם לנוע לכיוון פני שטח העור, ו”לברוח” מאותם איברים חיוניים.

2.עוזר נגד דיכאון

מחקר באוניברסיטת וירג’יניה מצא כי זרמים קצרים של מים מגרים את המוח “במוקד הדיכאון” ועוזר להפריש חומר הנקרא נוראדרנלין המשכך את הדיכאון.

3.עור ושיער בריאים יותר

מים חמים מייבשים את העור והשיער שלך, לצורך מניעה מכך יש להוריד את הטמפרטורה של המקלחות שלך. המים הקרים גורמים לעורך להיות ולהראות בריא יותר בכך שהקור סוגר את הנקבוביות של העור.

קראו על  איך שעתיים בטבע יכולות להשפיע על הגוף שלנו

4.מחזק את מערכת החיסון

על פי מחקר שנעשה ב 1993, התגלה כי אנשים שנהגו להתרחץ במים קרים באופן יום יומי הגדילו את כמות התאים הלבנים בדם שלהם, אותם תאים התורמים ליעילות המערכת החיסונית. תופעה זו נגרמת מהנסיון שלהגוף להלחם בטמפרטורה היורדת כתוצאה מהמים הקרים ובכך הגוף משחרר יותר תאי דם לבנים.

5.מעורר אנרגיה

המים הקרים מגבירים את האנרגיה ומנערים את הגוף מעייפות, אנרגיה זאת נשארת גם לאחר כמה שעות, לכן התרגלו להתקלח בבוקר או לאחר השינה.עת

איך להתחיל?

אם אתה מאותם אנשים שכל החיים התרגלו להתקלח במים חמים ויש שיגידו רותחים ופתאום לפתע מסובבים את הברז מהכיוון השני,  מהלך זה יכול לעלות לכם “בעודף ונטילציה” של החמצן דרך הפה, לכן יש לעשות זאת בהדרגה. יש לציין כי יש לוותר על התענוג המפוקפק במקרים בהם אנשים בעלי מחלות לב, לחץ דם גבוה ובעת מחלה או חום גבוה.

המשיכו לקרוא למטה

אז אם אתה מספיק בריא בשביל המקלחת של ג’ימס בונד (או של הרמב”ם)..אז ככה.. יש להתחיל עם המים החמים, ולאט לאט להמשיך ולהוסיף מים קרים עד שהברז החם סגור לגמרי, השאר כך מספר דקות או עד שנגמר לך החמצן. את התועלת כבר תרגישו אחרי המקלחת הראשונה, וזה רק ימשיך וישתפר כשתמשיכו. אומנם זה לא יתן לכם את היכולות של ג’ימס בונד אבל לפחות תרגישו כמו בן אדם חדש.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

מארז התזונה של אגוגו לירידה במשקל!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל. ועכשיו הוא מקבל שדרוג משמעותי נוסף. לחצו לפרטים מלאים>>>
מודעה