כושר

יוגה – היתרונות הבריאותיים המפתיעים

ידוע שיוגה משפרת את גמישות גופנו ומפחיתה לחץ נפשי, אך היתרונות של היוגה הם מעבר לגמישות של רקדנית בלט ומציאת שקט פנימי.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 28/9/14

יוגה – היתרונות הבריאותיים המפתיעים
יוגה – היתרונות הבריאותיים המפתיעים

היתרונות הבריאותיים של היוגה יסייעו לך במשרד, במטבח וגם בחדר השינה – ויתנו לך סיבות נוספות להתרברב ביכולות היוגה שלך.

1. היוגה מחזקת את המערכת החיסונית

מחקר נורווגי מצא כי תרגול יוגה משפיע לטובה ברמה התאית בגופנו. כמו כן היוגה מחזקת את המערכת החיסונית שלנו בכך שהיא תורמת לבריאות הכללית שלנו, אנו נושמים טוב יותר, נעים בצורה טובים יותר וכך גם מחזור הדם והאיברים הפנימיים בגופנו מתפקדים בצורה טובה יותר.

2. היוגה מפחיתה מיגרנות

מחקרים הראו כי אנשים אשר סבלו ממיגרנות הראו הקלה בכאבים לאחר תרגול של יוגה למשך שלושה חודשים. החוקרים טוענים כי הסיבה להקלה במיגרנה בעזרת היוגה היא הפחתת הלחץ הנפשי והעומס הפיזי של הגוף.

3. היוגה משפרת את חיי המין

מחקרים מצאו כי תרגול יוגה למשך 12 שבועות עשוי לשפר את החשק המיני, ביצועים, ביטחון, אורגזמה וסיפוק הן לגברים והן לנשים. ההסבר לכך הוא שהיוגה משפרת את זרימת הדם לאיברים המיניים החשובים כל כך לחשק המיני ולתפקוד המיני.

4. היוגה תורמת לשינה טובה יותר

מחקרים בהרווארד הראו כי תרגול יוגה למשך 8 שבועות משפרת בצורה משמעותית את השינה ואיכותה באנשים הסובלים מנדודי שינה. היוגה תורמת לשינה טובה יותר בכך שהיא מפחיתה לחץ נפשי ובכך מקלה עלינו בהרדמות ללא מחשבות מיותרות.

5. היוגה נלחמת ברצון לאכול כל הזמן

מחקרים הראו כי תרגול יוגה בצורה קבועה מסייעת לנו לשפר את הקשר בין הגוף לנפש שלנו, היוגה מפתחת אצלנו את מודעות הגוף-נפש שלנו ובכך מסייעת לנו לאזן את הרגשות שלנו בהקשר לתשוקה לאוכל. תרגול נשימות ביוגה מסייע לנו להאט טיפה כשאנו בהתקף של אכילה ובכך לקבל החלטות נכונות ובריאות יותר.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

קראו על  5 מתיחות להעלמת כאב ברכיים

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!