תזונה

האם לחם לבן רע כל כך?

לחם לבן או לחם מדגנים מלאים?

ללחם הלבן יש טעם משגע, אין ספק בכלל, לכן הוא בחירה טעימה של רבים מאיתנו, מבוגרים וילדים. תהליך הייצור של הלחם הלבן היום מוציא מגרגר החיטה את רוב המרכיבים החיוניים שבה. יצרני הלחם מעשירים את הלחם בויטמינים ומינרלים בצורה מלאכותית, אך עדיין חסרונות כמו חוסר בסיבים תזונתיים בלחם ואפקט עליית רמת הסוכר בדם הנגרמת על ידי צריכת לחם לבן גרמה לעדיפות בצריכת לחם מדגנים מלאים.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 7/11/12

לחם לבן או לחם מדגנים מלאים?
לחם לבן או לחם מדגנים מלאים?

פרוסה אחת של לחם לבן מכילה 66 קלוריות. לחם לבן הוא מקור טוב לויטמין B, ברזל, סידן וחומצה פולית, רכיבים אלו כלולים בלחם הלבן תודות להוספה של יצרני הלחם. לכן אפשר לומר שלחם לבן טוב לשיניים ולעצמות שלנו ומעודד ייצור תאי דם אדומים תודות לסידן ולברזל שבו.

אבל, כן עכשיו הגענו לאבל, לחם לבן חסר בתכונה אחת והיא חוסר בסיבים תזונתיים. סיבים תזונתיים הם רכיב הנמצא בצמחים והוא אינו מתעכל על ידי האנזימים בקיבה שלנו. לחם מדגנים מלאים מכיל כמות יפה של 1.9 גרם של סיבים תזונתיים בפרוסה אחת, לעומת לחם לבן המכיל 0.6 גרם לפרוסה. על פי מחקרים, צריכה של סיבים תזונתיים מפחיתה את הסיכון שלנו לחלות במחלות לב.

לא כל לחם שחור עשוי מדגנים מלאים ומכיל סיבים תזונתיים בכמות מספקת, לכן כשאתה עושה קניות, שים לב לא לבחור את הלחם שלך על פי הצבע בלבד. קרא תמיד את כמות הרכיבים התזונתיים בתווית המוצמדת ובחר לך לחם מדגנים מלאים.

בעבר פחמימות היו מוגדרות לשני סוגים פחמימות: פשוטות ופחמימות מורכבות. הפחמימות הפשוטות היו מיוחסות למוצרים המכילים סוכר כמו פירות והמוצרים מפחמימות מורכבות היו מיוחסים למאכלים המכילים רכיבים עמילניים כמו תפוח-אדמה ולחם. לכן לחם עשוי פחמימות מורכבות נחשב לבריא יותר מהסיבה שלגוף שלנו לוקח יותר זמן לפרק אותו. אך לא כל הפחמימות המורכבות משפיעות על גופנו בצורה שווה, לכן היה צורך במדד אחר והוא נקרא האינדקס הגלקימי.

קראו על  10 דרכים לשיפור מספר החיידקים ה"טובים" במעי

המדד הגלקימי או האינדקס הגלקימי נקבע על ידי השפעת הפחמימות על רמת הסוכר בדם. לחם לבן, ניחשתם נכון, הוא בעל מדד גלקימי גבוה, כלומר הוא מעלה את רמת הסוכר שלנו בדם. אכילת מאכלים בעלי מדד גלקימי גבוה מקושרת למחלות כרוניות כמו סוכרת ובעיות לב.[easy_responsive_adsense publisher_id=9406214667396408 ad1=6013518279:336×280 ad2=4583164164:200×200 ad3=34567:200×200 wrapper_id=my-custom-ID]

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!