איזה טמפרטורה לכוון את המזגן בלילה?
מודעה

איזה טמפרטורה לכוון את המזגן בלילה?

הטמפרטורה בחדר השינה יכולה להשפיע באופן משמעותי על איכות השינה שלנו. בסקר שנערך בנושא נמצא כי טמפרטורת חדר קרירה הייתה אחד הגורמים החשובים ביותר לשינה, כאשר לא פחות מארבעה מתוך חמישה נשאלים אמרו שזה חשוב להם.

הצטרפו לווצאפ של אגוגו!

ותקבלו עדכונים ישירות לנייד.
מודעה

אז מהי הטמפרטורה הטובה ביותר לשינה?

טמפרטורת חדר השינה הטובה ביותר לשינה היא בערך 19. כמובן שההעדפה יכולה להשתנות בכמה מעלות מאדם לאדם, אך ההמלצה העיקרית היא לשמור על חדר בטמפרטורה סביב המספר הזה.

הגוף שלנו מתוכנת לחוות ירידה קלה בטמפרטורה במהלך הערב, הפחתת טמפרטורת המזגן בשעות האלה עשויה לסייע בכך ולאותת לגוף שלנו שהגיע הזמן לישון.

איך הטמפרטורה משפיעה על השינה?

מחזור השינה שלנו מווסת על ידי השעון הביולוגי שלנו, אשר מבוסס על מחזור האור והחושך של השמש ונשלט על ידי חלק במוח הנקרא הגרעין העל-תצלובתי, הממוקם בהיפותלמוס.

השעון הביולוגי מקבל את האותות שלו ממספר גורמים סביבתיים, החל מכמות החשיפה לאור (המשמעותית ביותר), פעילות גופנית וטמפרטורה.

טמפרטורת הגוף הליבה שלנו נעה סביב ה-37 מעלות, אך משתנה קצת לאורך הלילה. הירידה בטמפרטורה מתחילה כשעתיים לפני שאנחנו הולכים לישון, במקביל לשחרור הורמון השינה מלטונין.

במהלך השינה, טמפרטורת הגוף ממשיכה לרדת, מגיעה לנקודת שפל בשעות הבוקר המוקדמות ולאחר מכן מתחממת בהדרגה ככל שהבוקר מגיע.

טמפרטורות חמות יותר עלולות לגרום לאי נוחות ולהפריע ליכולות ויסות החום של הגוף ולגרום לתשישות. לעתים קרובות, אדם תשוש ירגיש עייפות פיזית ונפשית, אך ללא יכולת להירדם.

מהו "אפקט האמבטיה החמה"?

טבילה במים חמים לפני השינה (אך לא ממש לפני השינה) מקצרת את הזמן שלוקח לנו להירדם ומגבירה את עומק השינה. אפקט זה מכונה 'אפקט האמבטיה החמה'.

קראו על  וגינוזיס חיידקי - גורמים, תסמינים, טיפול ומניעה

טיפים לשמירה על חדר שינה קריר

  • סגרו את התריסים כדי להפחית את הצטברות החום במהלך היום
  • כוונו את המזגן לטמפרטורה הרצויה במשך הלילה
  • השתמשו במאוורר או במזגן בקיץ, או בבקבוק מים חמים בלילות קרים בחורף
  • וסתו את הלחות בחדר השינה
  • השתמשו בסדינים, שמיכות ופיג'מה שמתאימים לעונה
  • עשו מקלחת חמה

איך להיפטר מנפיחות בבטן? שותים אפטרמיל!