7 סימנים ברורים לכך שאתם אוכלים יותר מדי מלח
מודעה

7 סימנים ברורים לכך שאתם אוכלים יותר מדי מלח

כמות מוגזמת של נתרן עשויה להרוס את בריאות הגוף שלכם. אלו הם שבעת הסימנים לכך שעליכם לקצץ בנתרן.


המוח שלכם מרגיש מעורפל

מי ידע שמלח יכול להשפיע על תפקוד המוח? על פי מחקר קנדי שנערך ב-2011 בקרב 1,200 מבוגרים פעילים, נמצא סיכון גבוה יותר להתדרדרות קוגנטיבית בקרב אלו שתזונתם עשירה בנתרן, בהשוואה למי שצרכו פחות נתרן. ככל שאתם מתבגרים, חשוב יותר לשים לב לכמות המלח שאתם צורכים, ולערוך שינויים בתזונה במידת הצורך.

צמאים לעתים קרובות

מזונות עשירים בנתרן (חשבו על: צ'יפס, רוטב לספגטי, ופיצה עם פפרוני) גורמים לנו לחוש צמאים יותר, כיוון שהנתרן משבש את איזון הנוזלים בגוף. אם אכלתם היום הרבה מזונות עשירים בנתרן, למשל במהלך צפייה בטלוויזיה, נסו לשתות הרבה מים. ככל הנראה, הגוף שלכם משתוקק למים, על מנת שיוכל לאזן את כמות המלח שבתאים שלכם.

הגוף שלכם מתנפח במקומות משונים

כן, רק לילה אחד של צריכה מוגזמת של נתרן עשוי לגרום לכם להראות ולהרגיש נפוחים יותר בבוקר. תופעה זו מכונה בצקת, התנפחות של הנוזלים המיותרים ברקמות של גופכם. על פי המרכז הרפואי מאיו (Mayo), הבצקת עשויה להוות תסמין למחלה, אך היא גם עשויה להוות סימן לצריכה מוגזמת של נתרן. (קיימות כמה סיבות אחרות לכך שהבטן שלכם מתנפחת).

הפתרון הפשוט הוא לקצץ בנתרן. קראו את התוויות המודבקות למזון, חפשו אחר אפשרויות דלות נתרן, או בשלו את המזון שלכם בעצמכם על מנת לשלוט בכמות המלח.

11 דרכים להורדת משקל של הצטברות נוזלים בגוף

אתם סובלים מאבנים בכליות

תזונה עשירה בנתרן עשויה, למעשה, לפגוע בתפקוד הכליות (ראו: 10 דברים שפוגעים בתפקוד הכליות שלכם). על פי קבוצת הפעולה העולמית בנוגע למלח ולבריאות, כמות גדולה מדי של מלח עשויה להגביר את כמות החלבונים בשתן שלכם. כמות גדולה יותר של חלבונים בשתן מהווה "גורם סיכון משמעותי" למחלת כליות.

קראו על  יתרונות בריאותיים ועובדות על אבטיח

בנוסף, תזונות עשירות בנתרן עשויות להגביר את הסיכון לאבנים בכליות. אם אתם חווים אבנים בכליות או כאב בכליות, עליכם להתייעץ ברופא ולעבוד יחד עם תזונאית על מנת לעבור לתזונה דלת נתרן.

קראו על אבנים בכליות: סימנים, גורמים ודרכי טיפול

אתם סובלים מכיבי קיבה

במחקר שהתפרסם בז'ורנל "Infection and Immunity", נמצא כי כמות גדולה מדי של נתרן קשורה לכיבי קיבה ולסרטן הקיבה בקרב בעלי חיים. אף כי יש צורך במחקר נוסף, הממצאים מציעים כי על אנשים להיזהר מפגיעה של המלח ברירית הקיבה.

לחץ הדם שלכם גבוה

בישראל (ע"פ משרד הבריאות) האדם המבוגר צורך בממוצע 3,545 מיליגרם של נתרן ביום, ילדים אף צורכים יותר, כ-4726 נתרן ביום. בעוד שהתצרוכת היומית המומלצת היא בין 1500-2300 מיליגרמים של נתרן ביום.

הנתרן העודף עשוי להעלות את לחץ הדם, כיוון שהוא יגרום לנוזלים רבים יותר להישאר בגוף שלכם, וללב שלכם לפעום חזק יותר. שאלו את הרופא שלכם אם תזונה דלת נתרן תוכל להנמיך את לחץ הדם שלכם. מעבר לשליטה על צריכת הנתרן שלכם, המזונות האלו יוכלו לסייע לכם להנמיך את לחץ הדם באופן טבעי.

אתם משתמשים במלח שולחן (כלומר, בכלל, אי פעם)

התחילו לקרוא למטה

אף כי חשוב לשלוט בצריכת המלח שלכם, קל להגזים בעת השימוש במלחיית שולחן. חצי כפית של מלח שולחן מכילה 1,150 מיליגרם של נתרן. אם אתם מפזרים מעט מלח על הפסטה שלכם שלוש פעמים במהלך הארוחה, הנתרן עשוי להצטבר במהירות.

השורה התחתונה: הפחיתו את השימוש במלחיית שולחן, ובפרט אם אתם אוכלים הרבה מזון מוכן-מראש (הנוטה להיות עשיר בנתרן).

מודעה

הפטנט הישראלי שיסייע לכם לנצח את הכאבים

בי-קיור לייזר הוא מכשיר ייחודי, תוצרת ישראל, המשתמש בטכנולוגיה מתוחכמת לטיפול בכאבים שונים בגופנו – כאבי גב, ברכיים, צוואר, דורבן ואף בפצעים.

10 סימנים שבגופכם חסר קולגן

הקולגן של אגוגו!

הקולגן של אגוגו מסייע לעור ושיער בריאים יותר. לחצו לפרטים נוספים.

בלעדי באגוגו!..

הקולגן של אגוגו

תוסף חדש ועוצמתי – קולגן עם חומצה היאלורונית בתוספת ויטמין C.
בלעדי באגוגו!

ביי לנפיחות!

אגוגו גאה להציג – “אפטרמיל” (After-Meal), תערובת צמחים ייחודית.
בלעדי באגוגו!

כל מה שצריך כדי לרדת במשקל!

ערכת התזונה של אגוגו
מודעה