תזונה

אבקת חלבון, טוב או רע?


לאבקת החלבון תופעות לוואי חיוביות ושליליות. כאשר אנו באים לקבוע עם אבקת החלבון טובה או רעה בשבילך, צריכים אנו לבדוק מה סוג האבקה ומה הכמות הנצרכת על ידך. באופן אידיאלי בן אדם נורמלי צריך לצרוך כ-0.8 גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל הגוף, צריכה מעבר לכך יכולה לגרום לבעיות בריאותיות. לעומת זאת, ספורטאים, מגבירים את כמות צריכת החלבונים בעקבות דרישה עולה של הגוף לשיקום סיבי השריר.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 15/10/12

אבקת חלבון, טוב או רע?
אבקת חלבון, טוב או רע?

פגיעה בכליות

צריכה מוגברת של חלבון עלולה לגרום לפגיעה בכליות. כשהצריכה שלך גבוהה מדי הגוף שלך מייצר קטונים, אלו מסייעים בשריפת השומן בגוף, אך אלו מעמיסים על הכליות, הכליות עוברות למצב של פעולת יתר על מנת להרחיק את הרעלנים שנוצרו. שטיפה של הרעלנים על ידי הכליות יכולה להוביל למחסור במים ולהתייבשות, מה שגורם לעוד מעמסה על הכליות.

פגיעה בעצם

למרות שמקורות החלבון, כולל אבקות החלבון,  מכילות סידן, דיאטה הכוללת צריכה יתרה של חלבון יכולה להוביל למחסור בעצם. צריכה מוגברת של חלבון עלולה להגביר את החומציות בגוף. הגוף מצידו שואף לפעול נגד החומציות הזו בעזרת הפחתה של החומר בעצם. אפקט ההתחמצנות של החלבון גורם לבריחת סידן דרך השתן, מה שגורם לדילול בלתי נמנע בעצמות.

ממתיקים מלאכותיים

רבים מאבקות החלבון מכילות בתוכן ממתיקים מלאכותיים, שאחד מהמסוכנים שבהם הוא ממתיק מלאכותי הנקרא אספרטם. אספרטם אחראי על 75% מהתגובות והתחושות הרעות שיש לנו מאוכל, בין השאר בחילה, סחרחורות, מיגרנות ונדודי שינה. אף נמצא על פי מחקר שנעשה כי יש קשר בין אספרטם למקרים קיצוניים של גידולים במוח, טרשת, אפילפסיה, סינדרום העייפות המתמדת, מחלת הפרקינסון, אלצהיימר, פיגור שכלי, לימפומה, פגמים מולדים וסוכרת.

יתרונות אבקות החלבון

לאבקת החלבון, אכן יש כמה יתרונות. אבקת החלבון מכילה בתוכה חומצות אמינו חיוניות לגופנו. החלבון עוזר בבניית השריר, משקם ממברנה בתאים ויוצר נוגדנים בגוף. החלבון גם מסייע בשריפה מוגברת של שומן, בכך שהוא משמר את מסת השריר בגוף ומאזן את רמות הסוכר בגוף.

קראו על  10 מזונות רואו-פוד הכי טובים להוספה לתזונה היומית

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!