זוגיות יחסים

3 משפטים שאסור לומר אף פעם בזוגיות ומערכת יחסים

בין אם הם נאמרים במתכוון או לא, משפטים מסוימים עלולים לעורר אנטגוניזם, הרגזה ואי נוחות בבן או בת הזוג שלכם ועלולה לפגוע בזוגיות. בפוסט זה נציע כמה חלופות, אשר עשויות להרגיע במקום להצית מצבים מתוחים במערכת היחסים.

1."את/ה לא צריך/ה להרגיש ככה"

להגיד לבן הזוג שלך "אל תרגיש ככה" יהיה כמו לנופף גלימה אדומה מול פר זועם, תגובה כמו זאת תגרום להם להרגיש פגועים עד כדי כך שהם ירגישו שלועגים להם ומנסים להתגרות בהם.

ונכון, ברור שאין לכם את הכוונה הזאת, אבל לפני שאתם מפקפקים בתחושות בן הזוג, נסו לתקשר איתו ביותר אמפתיה ולא לשפוט אותו. כך אולי תצליחו לעורר אצלו רצון לשתף אתכם במה שעובר עליו.

2."את/ה יותר מדי רגיש/ה"

לכולנו יש את רמת הרגישות שלנו, אשר נקבעת בין השאר על פי ההתנסויות שלנו בעבר ולכן כמובן שאי אפשר לשנות אותה ברגע, ומיותר לדרוש זאת מבן הזוג.

בנוסף לכך, הצהרה על כך שבן הזוג שלך "יותר מדי רגיש" עלולה להתפרש אצלו כאילו הרגשות שלו לא נכונים. כמו כן שימו לב בהקשר של השיחה וטון הדיבור בו אתם משתמשים, מילים אלו עלולות לגרום לבן הזוג להרגיש רע, בקשר להתנהגותו.

מה שחשוב במקרים כאלו הוא לתפוס את נקודת המבט של בן הזוג שלך, ולא שלך. נסו להבין בצורה מלאת חמלה את המציאות שלו ואת הרגשות שלו, ונסו לברר איתו מה גרם לו להיות כל כך מוטרד, בטון אשר יראה חיבה ועניין אמיתי במקום ביקורתיות.

3."אל תבכה"

כל אחד מאיתנו מגיב אחרת, כאשר בן או בת הזוג מתחיל לבכות. חלק מהתגובות יכולות להיות מבוכה, מורת רוח ואפילו כעס.

בתרבות שלנו גברים לומדים להדחיק את התחושות והרגשות שלהם, מלבד הסיבה התרבותית הסיבה היא גם גנטית, כלומר, לגברים טסטוסטרון גבוה מנשים אשר גורם להם להתנהג ככה. ולכן, כשבת הזוג מתחילה לבכות, עלול הגבר לפרש זאת כדבר נוראי, ולהטיל את האשמה המלאה על עצמו.

קראו על  7 סימנים לדעת אם מישהו מחבב אותך

דרך נוראית אחרת להגיב לבכי של בן הזוג הוא להגיד לו להפסיק. מיד אתם שולחים להם את המסר שהם לא צריכים להרגיש ככה ומיד פוסלים אותם, גם אם זה לא במתכוון. תגובה שכזאת ממש לא תעזור לכם לחזור להרמוניה בזמן הקרוב.

לכן, נסו להזדהות עם הרגשות של בן או בת הזוג, נסו לברר מה גרם להם לתחושות הקשות, ואולי תצליחו לשמוע מהם מה מהדברים שאולי אמרתם פגע ברגשות שלהם.

מדריך חינם לקוראי אגוגו!

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים חיוניים ויותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!