נפש

איך אפשר לדעת אם מישהו משקר?

האם אתה טוב בלזהות שקרנים? כי אם היית יכול לדעת במבט אחד אם האדם מולך משקר היית יכול למנוע מעצמך הרבה נזק והמנעות מנוכלות. זה אולי לוקח קצת זמן והרבה נסיון, אבל יכולת שכזו יכולה להיות מרתקת. בפוסט זה נביא 11 דרכים לזהות שקרנים.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 29/12/14

איך אפשר לדעת אם מישהו משקר?
איך אפשר לדעת אם מישהו משקר?

1.הם משנים את תנוחת הראש במהירות

אם אתה רואה מישהו עושה תנועה מהירה עם הראש כשאתה שואל אותו שאלה ישירה, יתכן מאוד שהוא משקר לך בקשר למשהו.

הראש יכול להיזרק מעט אחורה, קדימה או לצד. זה בדרך כלל יקרה מיד לפני שהאדם מתכוון לענות על השאלה.

2.הנשימה שלהם משתנה

כשמישהו משקר לך, הם עשוי לנשום בכבדות, זאת תגובה רפלקסיבית.

כשנשימתם משתנה, הכתפיים שלהם יעלו וקולם יהפוך לרדוד. למעשה הם נשארים ללא אוויר בגלל שקצב ליבם גובר וזרם הדם משתנה. הגוף שלנו חווה זאת גם כשאנחנו לחוצים – או משקרים.

3.הם עומדים דום

בדרך כלל נוטים לחשוב שאנשים משקרים נוטים לזוז הרבה, אבל לא רק, צריך לחשוד גם באנשים שלא זזים בכלל.

כשאנחנו משוחחים בצורה נורמלית, אנו מניעים את הראש בתנועות איטיות ורגועות ובצורה בלתי מודעת. לכן, אם אתה שם לב לתנועות מתוחות ונוקשות, זהו סימן די גדול לכך שמישהו אולי משקר לך.

4.הם חוזרים על מילים או משפטים

זה קורה כי הם מנסים לשכנע אותך, ואת עצמם. הם מנסים לתת תוקף לשקר שלהם בתוך תוכם. לדוגמא: אדם יכול לחזור על צמד המילים: "אני לא.. אני לא.." שוב ושוב.

החזרה נועדה בשבילם להרוויח זמן יקר ותוך כדי להתאפס על המחשבות שלהם.

5.הם מספקים יותר מדי מידע

כשמישהו ממשיך וממשיך ומספק לך יותר מדי מידע – כזה שלא נדרש או מספק עודף מידע – יש סיכוי גבוה שהוא לא אומר את האמת. שקרנים נוטים לעשות זאת כי הם נוטים לחשוב שאם הם יספקו הרבה מידע ויגלו לכאורה פתיחות – כך יאמינו להם יותר.

6.הם נוגעים או מכסים את הפה

כשאנשים בוגרים שמים את ידיהם על שפתיהם, זה אומר שהם לא מגלים דבר, והם פשוט לא רוצים להתמודד עם נושא מסויים או לענות על שאלה. הם לא מעוניינים להגיד את האמת והם פשוטו כמשמעו סוגרים את דרכי התקשורת שלהם.

קראו על  לעולם לא תצליחו לנחש בת כמה האישה הזאת

7.הם מכסים חלקים פגיעים בגופם באופן לא מודע

אזורים אלה עשויים להיות: הצוואר, החזה, הראש או הבטן. לכן אם אדם מסויים נוגע באזור הצוואר למשל כשהוא נתון תחת לחץ של שאלות, רוב הסיכויים שהוא משקר.

8.הם מדשדשים ברגליים

הגוף מתחיל להשתלט על גופו של השקרן. דישדוש ברגליים מגלה לנו שהשקרן הפוטנציאלי מרגיש חסר מנוחה ועצבנות. כמו כן הוא מראה כי השקרן או השקרנית מעוניינים לעזוב את הסיטואציה שהם נקלעו אליה, הם רוצים פשוט ללכת.

זה אחד המפתחות החשובים בגילוי שקרנים, פשוט הסתכלו על רגליהם ותוכלו להבין הרבה.

9.קשה להם לדבר

אם צפיתם בעבר בסרטון של דמויות ציבוריות שונות החשודים בדבר מסויים, תוכלו לראות כי מרגע לרגע נוצר קושי אצלם ביכולת לדבר, הדבר קורה כתוצאה מהשפעת המערכת העצבית האוטומטית בגופנו המפחיתה את כמות הרוק בפה, דבר המקשה על הדיבור.

10.הם בוהים בך בלי למצמץ הרבה

לרוב, אנשים נוטים לשבור קשר עין כשהם משקרים, אבל הטיפוס השקרן מסוגל ליותר מזה כדי לתמרן אותך. האדם השקרן מפצה על כך בעודף של קשר עין, כלומר הוא פשוט בוהה יותר מהנורמלי. בעוד שהאדם הרגיל יסיט את מבטו מדי פעם בזמן שהוא משקר, האדם השקרן ישתמש במבט קר כדי לשלוט במצב ולהפחיד אולי את הצד השני.

11.הם נוטים להצביע הרבה

כשהאדם השקרן נהיה עוין ומתגונן, הוא מנסה להפוך את הקערה על פיה. השקרן מתכעס על כך שאתה עלול לחשוף את שקריו ולכן הוא פשוט מעדיף ללכת עם המשפט "ההגנה הכי טובה, זאת התקפה" ולכן תתכונן לכך שהוא יצביע לכיוונך אצבע מאשימה.

איך אתם מזהים שמישהו משקר? ספרו לנו בתגובות למטה.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!