נפש

9 דברים כדי להיות אדם מאושר יותר

במהלך החיים אנו לומדים דרך העליות, הירידות, הנצחונות והכשלונות. אושר או הצלחה מורכבים מסדרה של התנהגויות והרגלים שרכשנו במשך השנים. הבאנו כאן 9 דברים שכל אחד יכול לעשות כדי להיות מאושר יותר.

1.לדעת שאתם יכולים להתמודד עם כל דבר

ההבנה שאתה יכול להתמודד עם כל דבר שאתה נתקל בו במהלך חייך תסייע לך לקחת את הצעד הבא בנחישות רבה יותר מאנשים אחרים. גישה של: "אני לא יכול להתמודד עם זה" רק תוביל אותך לחוות קושי מיותר.

2.אל תהיה אובססיבי לגבי שלמות

נכון, זה חשוב מאוד לכוון גבוה ולעשות כל דבר בצורה הטובה ביותר, אבל ברגע שאתה שם לעצמך שלמות כמטרה בכל דבר שאתה עושה, לעולם לא תשיג אותה, כי היא איננה ברת השגה. במקום זאת, שפר את עצמך, כל פעם בצעד אחד קטן, והתמקד בכל רגע ורגע.

3.להבין כי יום רע אחד הוא לא סוף העולם

כשאתה בדרך להשיג את המטרות שלך בחיים, דמיין שאתה במין מלחמה. במהלך הדרך תלחם בקרבות, בחלקם תנצח ובחלקם תפסיד. אך מה שחשוב זה התמונה הגדולה והתוצאה הסופית, כי אתה לא צריך לנצח בכל הקרבות כדי לנצח את המלחמה.

4.שאל שאלות

רוב האנשים לא אוהבים לשאול שאלות, נדמה כי בתרבות שלנו שאילת שאלות עלולה להצביע על כך שאנחנו לא חכמים. אבל היופי בשאילת שאלות הוא שאתה יכול לגלות יותר וללמוד יותר באמצעותם. כשאתה שואל אנשים שאלות בתחום עיסוקם אתה יכול לספוג את הנסיון שלהם בלי לסכן את עצמך בטעויות שאולי הם עשו. שאל את האנשים הנכונים ותוכל להשיג את המטרות שלך יותר בקלות.

5.החלף את המילה קשה במילה מאתגר

ככל שאתה מתקדם בחיים וככל שאתה מתפתח, הרגל טוב יהיה לשנות את ההסתכלות שלך על דברים, במקום בו יש קשיים לראות אתגר וחוויה, כי אנשים חזקים לא בורחים כשיש בעיה, הם מחפשים פתרון. נכון, זה לא פשוט, ולפעמים החיים מאתגרים אותנו מאוד ויש מכשולים רבים, אבל אימוץ גישה שכזאת תסייע לנו לעבור אותם ולהמשיך הלאה.

6.התחבר לרגשות שלך

כן, אמרנו כבר שהחיים מלאים בעליות וירידות, ואם הם לא היו ככה, הם היו די משעממים! יהיו זמנים של אושר ושמחה ויהיו גם זמנים שכל מה שתרצה לעשות הוא להזדחל מתחת לשמיכה ולא לצאת מהבית. אבל זה לגמרי בסדר לבכות! אל תאבק בתחושות שלך, התחבר אליהם ותהפוך להיות חזק יותר בסופו של דבר.

קראו על  5 סיבות לכך שבלאגן מזיק לבריאות הנפשית שלך

7.אל תשוו את עצמכם לאחרים

גם אם תהיה איש עשיר מאוד ומצליח מאוד תמיד יהיה משהו חדש לשאוף אליו, תמיד יהיה מישהו עשיר יותר, חכם יותר, חזק יותר ויפה יותר. זה טבע החיים וגם טבע האדם תמיד לשאוף לעוד דברים. לא בכדי, ג'ון לנון כתב: "החיים זה מה שקורה לנו, בזמן שאנו עסוקים בלתכנן תוכניות אחרות". לכן, אתה צריך לדחוף את עצמך בחיים, לא בגלל שלשכן שלך יש מכונית יפה יותר משלך, אלא כי אתה רוצה להתקדם ולהתפתח.

8.את/ה שולט/ת בחיים שלך

היופי בחיים הוא שאתה יושב בכסא הנהג ואתה בוחר איך להוביל את החיים שלך ליעדים שתבחר. ברור שאנחנו לא יכולים לצפות כל דבר שקורה לנו בחיים, ולחזות את כל הנסיבות, אבל אתה כן יכול לעשות את מיטבך כדי להימנע מהם.

9.תהנה

אחרון חביב, ואולי הדבר הכי חשוב שאתה יכול לעשות בחיים כדי להיות מאושר הוא להנות! לא משנה מה אתה בוחר לעשות, עשה דברים שאתה נהנה מהם. ככה, לא יהיו לך ימים קשים, וגם אם כן תוכל לעשות אותם עם חיוך גדול!

תגיות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!