איכות חיים

4 טיפים מהירים לחורף בריא וללא מחלות

האדם הממוצע נדבק בצינון או שפעת כשלוש פעמים בשנה, ובכל פעם בריאותו מתערערת למשך 5 עד 9 ימים. פעם תהייתם למה?, והאם ישנה דרך להימלט מהימים המנוזלים והמשתקים הללו ללא שיעול, כאבי ראש וחום גבוה?. בכתבה זו ניתן כמה טיפים קצרים ומהירים אשר יוכלו לסייע לכולנו להעביר את החורף בריאים וללא ממחלות.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 14/1/13

טיפים לחורף בריא וללא מחלות
טיפים לחורף בריא וללא מחלות

צאו לאוויר הפתוח

ההיגיון הבריא של כולנו אומר שלהישאר במקום סגור, חמים ונעים עוזר לנו להיות בריאים יותר ומונע מאיתנו מחלות מיותרות. הבעיה היא שההישארות במקומות סגורים מכריחה אותנו להיות במגע מתמיד עם אנשים אחרים וחיידקיהם וכך עולה הסיכוי להידבקות במחלות וכך לפגיעה בבריאותנו.

לא רק שהבריחה לאוויר הפתוח תיתן לכם מנוחה מהחיידקים המסתובבים במקומות הסגורים, אלא גם תחזק את המערכת החיסונית שלכם במידה והדבר ישולב עם פעילות גופנית, פעילות של כושר גופני נמצאה כמשפרת את המערכת החיסונית שלנו.

הירגעות עוזרת נגד צינון

נכון, כמעט אף אחד מאיתנו לא ירשום ברשימת המטלות היומית שלו -"זמן להירגע", אבל אולי יש סיבה מוצדקת שכן נעשה זאת. לחץ נפשי מגביר את הסיכוי שלנו לתפוס שפעת או צינון, המערכת החיסונית שלנו נפגעת כתוצאה מלחץ נפשי, הדבר נגרם משחרור של הורמוני לחץ הפוגעים בתפקוד התאי ומקשים על הגוף והמערכת החיסונית שלנו במלחמה נגד חיידקים המנסים לפגוע בגופנו. בנוסף לכך הלחץ הנפשי מונע מאיתנו שינה, תזונה והתנהלות בריאותית נכונה וכך בצורה עקיפה הלחץ הנפשי מסב לנו נזק והופך אותנו לפגיעים יותר לסוגי המחלות השונות.

נקו את הידיים

צינון ושפעת מופצים בצורה יעילה מאוד באמצעות מגע. מגע במקומות כמו עיניים, אף ופה עלולים להיות מדבקים מאוד, לכן חשוב שכפות הידיים יהיו חפות מחיידקים, אפשר להשיג זאת בקלות באמצעות שטיפתם בצורה יסודית בסבון.

קראו על  מסכה לשיער חזק ועבה תוך 5 ימים

שימו לב כי חיידקים יכולים להצטבר על סוגי סבונים מוצקים, לכן העדיפות בשימוש בסבון נוזלי בבקבוק. נקו את כפות היידים למשך 20 שניות כשהן מוקצפות בסבון לפני שטיפתם ולהקפיד על ייבוש מוחלט של הידיים.

שינה

לילה ללא שינה מספקת הוא לא דבר שצריך להדאיג אותנו, אך אם הדבר הופך להרגל, בריאותנו עלולה להיפגע וכתוצאה מכך גם תפקוד המערכת החיסונית שלנו. מחקרים הראו כי למרות שהרגלי השינה שלנו שונים בין אדם לאדם, חוסר שינה מספקת של פחות מ-7 שעות עלול לסכן אותנו יותר בהידבקות בצינון. לחלקנו הזמן היחיד שהוא זמן שקט למחשבותינו הוא לפני השינה, אך התעסקות בפתרון בעיות ממש לפני השינה פוגעת באיכות השינה שלנו ומובילה לתגובת שרשרת אשר פוגעת בבריאותנו, לכן נסו להימנע מהרגלים שכאלה.

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!