36+ מזונות המרפאים בעיות בריאותיות נפוצות

[emaillocker id=24128]

כאשר אתם נאבקים בבעיה רפואית ומעוניינים להימנע מנטילת תרופות על מנת לטפל בה, מזון הוא הדרך הטובה ביותר להשתלט על המצב. תמיד היוועצו ברופא במקרה של מצב רפואי חמור, אך יחד עם עצתו, תוכלו לנקוט בצעדים על מנת לשפר את המצב באופן טבעי, באמצעות מזונות עשירים בחומרים מזינים.

1. פירות יער עבור בעיות בבלוטת התריס

שתיים מבין בעיות בלוטת התריס הנפוצות ביותר הן תת פעילות של בלוטת התריס ויתר פעילות של בלוטת התריס. תת פעילות של בלוטת התריס מתרחשת כאשר בלוטת התריס אינה פעילה באופן מספק ואינה מפיקה מספיק מהורמון בלוטת התריס ,ובכך מונעת מהגוף לתפקד בצורה הטובה ביותר .

יתר פעילות של בלוטת התריס מתרחש כאשר בלוטת התריס פעילה מדי, ומפיקה כמות גדולה יותר מהנחוץ של הורמון בלוטת התריס. כל אחד מהמצבים האלו גורר תסמינים ושיטות טיפוליות שונות .

פירות יער, כמעט מכל סוג, עשויים לסייע לתת-הפעילות של בלוטת התריס, תודות לנוגדי החמצון שהם מספקים. תוכלו לסייע לגוף שלכם להילחם ברדיקלים החופשיים ולשפר את בריאות בלוטת התריס שלכם.

המלצות תזונתיות נוספות

גם חלבונים רזים יכולים לסייע לבעיות בבלוטת התריס. סלמון הוא דג שעליכם לצרוך מספר פעמים בשבוע, כיוון שהוא עשוי למלא תפקיד חשוב בבריאות בלוטת התריס שלכם, בשל רמות האומגה 3 שהוא מכיל.

10 סימנים לחוסר איזון בבלוטת התריס ואיך לטפל בבעיה

10 דרכים טבעיות לטיפול בתתפעילות של בלוטת התריס

2.תפוזים עבור אלרגיות

אלרגיות עשויות לערער אתכם, בשל העיטוש התכוף, המשיכה באף, וסתימת הסינוסים המתלווים אליהן. שיטה אחת היא להימנע מהגורמים לאלרגיה מלכתחילה, ואחרת היא לוודא כי אתם אוכלים נכון, על מנת להרחיקה.

תפוזים מהווים צעד ראשון חשוב כלפי ביסוס בריאות טובה ומניעת תסמיני אלרגיה. ויטמין ה-C בתפוזים הוא שמחזק את המערכת החיסונית ומונע מהאלרגיות להציק לה.

יוגורט הוא מזון נוסף העשוי לסייע לאלרגיות בשל ההשפעה הפרוביוטית שלו. השפעה זו מפחיתה את הסבירות לכך שהגוף יגיב לכמה מהאלרגנים הנפוצים ביותר. מזון נוסף העשוי לסייע הוא דבש גולמי ,המכיל אנזימי עיכול המסייעים באופן הדומה ליוגורט.

טיפול באלרגיות עונתיות

אלרגיות עונתיות הן מעט סבוכות יותר, אך אותה טקטיקה של אכילה מאוזנת, כך שגופכם לא יחווה עיכובים תזונתיים, עדיין חלה. חשוב כי תכירו את האבקות והאלרגנים אליהם אתם רגישים, וכך תוכלו להמנע מאלרגיה לאורך כל השנה.

10 דרכים טבעיות לטיפול באלרגיות

3.דגנים מלאים עבור חרדה

כאשר חרדה אופפת אתכם ,היא עשויה לעצור את חייכם ולגרום לכם להרגיש כאילו היא לעולם לא תחלוף. קיימים גורמים רבים התורמים לרגשות החרדה האינטנסיביים האלו, והמזון שאתם צורכים הוא אחד מהגורמים האלו.

דגנים מלאים עשויים להעלות את רמות הסרוטונין שלכם אם הן נמוכות, ובתורן, אלו ישפרו את הרגשתכם .סרוטונין נתפס לעתים קרובות כנוירוטרנסמיטר של "הרגשה טובה", והוא מסייע למוח לשלוח אותות חיוביים.

אוכמניות הן מזון נוסף העשוי לסייע להתמודדות עם חרדה, בשל נוגדי הרעלנים שבהן, והאופן שבו נוגדי הרעלנים האלו נלחמים בנזק הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים, העשוי להפוך אתכם לרגישים לחרדה. יתכן כי תרצו גם לצרוך כמות רבה יותר של שקדים, כיוון שהוכח כי השומנים הבריאים כמו גםהאבץ שהם מכילים, משפרים את מצב הרוח.

שוקולד מריר נקרא לעזרה

שלא כמו שוקולד חלב, שוקולד מריר עשיר במגנזיום ומכיל נוגדי חמצון. שילוב זה יספיק על מנתלהרגיע אתכם ולמנוע מהחרדה להשתלט על יומכם .

7 שלבים יעילים לטיפול בחרדה

הכל על חרדה

4.ברוקולי עבור דלקת פרקים

שום דבר לא יאט אתכם יותר מכאב פרקים ותסמיני דלקת פרקים, ולכן חשוב לשמור על התזונה ולוודא כי היא אינה לוקה בחסר.

ברוקולי הוא אחד מהמזונות הנהדרים האלו, העשויים לסייע כמעט לכל בעיה רפואית .במקרה זה, הוא מספק הקלה, כיוון שהוא מכיל חומר בשם סולפורפאן, המציג סימנים מבטיחים לכך שהוא עשוי להגביל את הנזק לפרקים.

חומצות מסוג אומגה 3, הקיימות בסלמון, מהוות גם הן תוספת נהדרת לתזונה, כיוון שהוצג כי הן מפחיתות את הדלקת ולכן מקלות על כאב הפרקים. תפוזים הם מזון נהדר נוסף שתוכלו לאכול על מנת להעלות את צריכת ויטמין ה-C שלכם, המסייע לבריאות הסחוס באמצעות תמיכה ברמות הקולגן .

פטל עבור נוגדי-חמצון

פטל הוא מקור נהדר לנוגדי-חמצון, והוכח כי הוא יעיל בסיוע להתמודדות עם דלקות. הרחיבו את האופקים וצרכו כל מיני סוגים של פירות יער, לרבות אוכמניות ותותים .

איך לטפל בדלקת מפרקים

5.תפוחים עבור ריח רע מהפה

בין אם מדובר בריח רע של בוקר או בריח רע באופן כללי, וודאי תרצו לדעת אילו מזונות עשויים לסייע לרענון הנשימה. חלק מהגורמים הגרועים ביותר לריח רע מהפה הם בצלים, שום וקפה, והם מחמירים את הריח המובהק והבולט. אך מה בנוגע למזונות העשויים לסייע?

תפוח אחד ביום לא רק ירחיק את הרופא – הוא גם עשוי לקרב אליכם אנשים אחרים. תפוחים מסייעים לניקוי הפה, מבלי להותיר אחריהם ריח משלהם.

יתכן כי יוגורט לא נתפס כנוגד באשת, אך הוא מהווה מזון המומלץ לצריכה על מנת למנוע ריח רע מהפה. תבלינים טריים עשויים גם הם לסייע, ויצרני מסטיקי לעיסה משתמשים בטעמים מלאכותיים של מנטה ונענע כבר זמן רב. השימוש בתבלינים טריים מספק את כל הטעם, ללא ממתיקים מלאכותיים או כימיקלים.

גירוד הלשון

שיטה טבעית אחרת ללוחמה בריח רע מהפה היא גירוד הלשון לאחר ההשכמה בבוקר, ושוב לפנישתלכו לישון. תהליך זה מסיר את הקרום החיצוני מהלשון שלכם, יחד עם הרבה חיידקים העשויים לגרום לטעם לא-הכי-רענן בפה שלכם.

8 דרכים לטיפול בריח רע מהפה

6.אננס עבור כאבי גב

כאב גב הוא אחד מהגורמים הנפוצים ביותר לכאב, ולעתים קרובות, נתפס כי הוא נגרם על ידי חוסר-איזון פיזי, או פעולות מסויימות או חוזרות ונשנות אותן אנו מבצעים יום אחר יום. תופתעו לגלות כי המזון שאתם אוכלים עשוי, גם הוא, לתרום לתחושת הגב שלכם.

אכילת אננס טרי ואורגני תוכל לסייע לכם, בשל התכונות האנטי-דלקתיות הטבעיות שלו. אלו יסייעו בהפחתת כאב הגב שאתם חווים .

כורכום הוא תבלין שתרצו להכיר, אם אתם סובלים מכאבי גב חוזרים ונשנים. הוא מכיל רכיבים אנטי-דלקתיים העשויים לסייע בהפחתת כאבי הגב. ניתן להשתמש גם בשורש ג'ינג'ר עבור השפעה דומה ,וניתן להפוך אותו לתה בקלות רבה על ידי חתיכתו לחתיכות קטנות והשרייתו במים חמים. השרו את הג'ינג'ר למשך דקה, ולאחר מכן תוכלו ללגום אותו, ממש כמו תה רגיל.

תה ירוק

שתו מספר כוסות של תה ירוק בכל יום, ותקבלו מנה של נוגדי-חמצון שיסייעו לגוף שלכם לתקן את עצמו במספר אופנים. כבונוס, הוכח כי התה הירוק מסייע לירידה במשקל ,העשויה בתורה לסייע להפחתת כאבי הגב המהווים תוצאה של משקל יתר.

כאבי גב: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול

7.ביצים עבור נפיחות

הרגשת נפיחות אינה מהנה כלל, ועשויה אף להיות די כואבת לעתים. קיימים מזונות הידועים בכך שהם גורמים לנפיחות מוגזמת, ועליכם להמנע מהם. נמצא קשר בין כרוב ניצנים, כרובית וכרוב לנפיחות, כך שנקיטת זהירות בעת צריכת סוגי מזון אלו עשויה לסייע לכם להמנע ממנה .

קשקשו קצת ביצים בפעם הבאה שתחושו נפיחות, או אכלו אותם באופן קבוע על מנת להמנע ממנה לחלוטין. ביצים הם מקור נהדר לחלבונים, ותוכלו לבחור בביצים חופשיות שהועשרו באומגה 3 לצורך יתרונות בריאותיים נוספים .

ודאו כי אתם צורכים מספיק חלבונים

אם תוודאו כי אתם צורכים מספיק חלבונים, תוכלו להמנע מנפיחות. שקדים הם מקור נהדר נוסף לחלבונים, אך הם גם מכילים סיבים העשויים לסייע בהפחתת ההרגשה הנפוחה. יוגורט יווני הוא מקורטוב נוסף העשוי להעלות את צריכת החלבונים שלכם ולתפקד כחומר פרוביוטי .

11 דרכים מוכחות להפחית או למנוע נפיחות בבטן

8.פפאיה עבור חבורות

הקלות שבה אתם נחבלים ומשך הישרדותה של החבורה נקבעים על ידי מספר גורמים, לרבות התזונה שלכם. תרצו לוודא כי אתם צורכים את שילוב הויטמינים והמינרלים הנכון, כדי שגופכם יוכל להחלים ולהעלים את החבורה במהירות.

הפפאיה מפוצצת בויטמין C, ומנה של 100 גרם תעניק לכם אספקה יומית שלמה של ויטמין חשוב זה.

גם קייל עשוי לסייע, ולספק מגוון רחב של ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים שישלימו את הפרופיל התזונתי שלכם. הוא גם עשיר בויטמין E.

מנגו עבור ויטמין E

מלאו את מצבור הויטמינים שלכם באמצעות מנגו, פרי שיעניק לכם, לא רק את הויטמינים A ו-C, אלא גם כמות נכבדה של ויטמין E. ויטמין E מסייע לגוף להחלים במהירות, ובפרט כאשר הוא משולב עם ויטמין C, ולכן המנגו מהווה טיפול מצוין עבור חבורות.

9.אגוזי מלך עבור דלקת הכסת

דלקת הכסת היא מצב כואב המשפיע על הפרקים ומגביל את יכולת התנועה. הסובלים מדלקת הכסת ודאי ירצו לטפל בה במהירות וביעילות. קיימים מזונות מסויימים בהם תוכלו להשתמש על מנת לתקן כל לקות תזונתית ולחזור לקו הבריאות .

אגוזי מלך הם מזון אחד שתוכלו לצרוך אם אתם סובלים מדלקת הכסת. הם מהווים מקור לחומצות אומגה 3 ויסייעו לכם לעצור את הדלקת המחמירה את המצב .

עגבניות גם הן יוכלו לתרום, תודות לויטמין ה-E שהן מכילות. בחרו בעגבניות מיובשות בשמש, כיוון שצורתן מרוכזת יותר, והן יובילו לתוצאות טובות יותר. תוכלו גם לאכול בננות על מנת לקבל ויטמיני B חשובים שיסייעו לגוף לתקן ולחדש את עצמו.

אבוקדו עבור ויטמין E

בין השאר, אבוקדו מספק גם ויטמין E, הפועל כנוגד-חמצון ומסייע להרגעת הכאב המתלווה לדלקת הכסת. תוכלו לקבל מהאבוקדו גם סיבים, שומנים בריאים ואשלגן, שהם אלמנטים חיוניים להם הגוף זקוק באופן יומיומי.

10.קייל עבור פצעים כיביים בפה (אפתות)

לעתים נראה כאילו אפתות מופיעות משום מקום, ומסבות את תשומת לבכם לחניכיים או לאיזורים אחרים של הפה. קיימות תרופות ביתיות רבות עבורן, והקלה ביותר ליישום היא שינוי התזונה, כך שתכלול מזונות שיסייעו בריפוי הפצעים הכיביים האלו.

לקייל יש מספר יתרונות בריאותיים, אך עבור אפתות, אנו מעוניינים בויטמיני ה-B שהוא מכיל. אלו יסייעו להפחית את כמות הלחץ הכוללת שחווה הגוף, שהיא הסיבה הבולטת ביותר להופעתן של אפתות.

יוגורט יוכל גם הוא לסייע, תודות לחיידקים הקיימים בו ,פועלים נגד החיידקים המזיקים הקיימים בפה שלכם ומונעים מהאפתות להעלם או מחמירים את התסמינים .

כרוב כבוש עבור חומרים פרוביוטיים

כרוב כבוש מהווה דרך אחת לטפל באפתות. הוא מהווה חומר פרוביוטי, המסייע לעיכול, ויכול גם לסייע לנטרול החיידקים המזיקים המזינים את האפתה.

אפתה: סימנים, גורמים ודרכי טיפול 11. חזה עוף עבור פצעי קור )הרפס(

השלפוחיות הכואבות המופיעות סביב השפתיים והפה יגרמו לכל אחד מאיתנו לחפש את אפשרויות הטיפול המהימנות והמהירות ביותר. קיימים מזונות מסוימים, אותם תוכלו לאכול, על מנת למנוע את פצעי הקור ולהעלים אותם בהקדם האפשרי.

חזה עוף הוא מקור לחלבון רזה, העשוי לסייע במידה רבה במניעת פצעי קור, או בהעלמתם המהירה .הליזין במזונות כגון חזה עוף, חזה הודו ובשרים רזים אחרים, יסייע לפצעי הקור האלו להחלים במהירות .

ביצים הם מקור טוב נוסף לליזין, וקל לשלב אותם בתזונה. גם גבינה היא מקור אכיל נוסף לליזין, כמו גם לסידן ולחלבונים, אך הזהרו אם אתם מנסים לשלוט בצריכת השומן הכוללת שלכם .

חלב רזה

כאשר מגיע הזמן לבחור משקה, נסו לבחור כוס של חלב רזה. חלב זה יעניק לכם כמות רבה יותר של ליזין, וזו דרך נהדרת להשלים את צריכתם של מזונות מלאים כגון חזה עוף וביצים.

12.אוכמניות עבור עצירות

עצירות עשויה להתרחש בשל מספר סיבות, אך הסיבה הנפוצה ביותר היא מחסור בסיבים. הצריכה היומית המומלצת עבור רוב הגברים הבוגרים היא 38 גרם ביום, ועבור נשים ,25 גרם.

אוכמניות הן מקור טוב לסיבים ומקור מצוין לנוגדי-חמצון. צריכה קבועה של אוכמניות תמנע התקפים של עצירות.

סיבים הם הכל

אגסים גם הם בחירה טובה, כיוון שהם פירות עשירים בסיבים וטעימים מאוד. גם את הברוקולי מזכיריםלעתים קרובות בשל תוכן הסיבים שלו, והוא מהווה אמצעי בטוח למניעת עצירות .

קיימים סיבים רבים בתפוחי אדמה אפויים ,ותרצו לוודא כי אתם אוכלים גם את הקליפה, על מנת לקבל מהם את המקסימום.

11 דרכים קלות ביותר למניעת עצירות

13.שום עבור שיעול

שיעול עשוי להיות מעצבן גרידא, אך הוא גם עשוי להיות חמור מספיק על מנת להגביל את יומכם. לא משנה מאיזה סוג של שיעול אתם סובלים, תוכלו לטפל בו באמצעות מזונות המעוצבים על מנת לסייע ולא לפגוע.

העלאת כמות השום בה אתם משתמשים בעת הבישול תהיה צעד ראשון מוצלח .השום יסייע בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, ולכן, לא משנה מה מחליש את המערכת החיסונית שלכם, הוא עשוי לסייע לכם לחזור לקו הבריאות .

לגמו תה ירוק כאשר אתם מרגישים כי השיעול מתקרב, או כחלק מהשגרה היומיומית שלכם. ג'ינג'ר מהווה תרופה טבעית מהימנה נוספת לשיעול, והדרך הטובה ביותר לצרוך אותו היא באמצעות הכנת תה ג'ינג'ר.

כאשר אין ברירה אחרת

אם ניסיתם פתרונות אחרים ושום דבר לא פועל, נסו לחתוך לימון לחצי ולמצוץ אחד מהחצאים. זו תרופת סבתא, ונראה כי היא עובדת במקרים מסויימים.

8 דרכים טבעיות לטיפול בשיעול

14.בננות עבור דיכאון

אם אתם סובלים מדיכאון קליני, יתכן כי שינוי תזונתי לא יספיק על מנת לשנות את הרגשתכם. היוועצו ברופא על מנת לגלות מה הבעיה. דיכאון הוא מצב רציני העשוי לדרוש טיפול תרופתי על מנת לטפל בו באופן מלא. עם זאת, תוכלו להגביר את צריכת המזונות הבאים על מנת להאיץ את תהליך ההחלמה ולהרגיש טוב יותר.

בננות מכילות ויטמין 6B, ובמקרים רבים, קיים מתאם בין דיכאון למחסור בויטמין B6. אם לא ספגתם מספיק מהויטמין החשוב הזה, יתכן כי הוא הגורם להרגשתכם הרעה.

אפשרויות טעימות אחרות

תרד ואבוקדו הם שני מזונות נוספים העשירים בויטמין B6, וגם מספקים עוד המון ערכים תזונתיים שיסייעו לכם להתרענן ולשפר את התהליכים המנטאליים שלכם .

10 דרכים טבעיות למניעה וטיפול בדיכאון

15.שעועית עבור סוכרת

אם אתם מעוניינים למנוע את הופעתה של סוכרת, או מעוניינים להתמודד איתה בצורה טובה יותר ,התזונה שלכם ממלאת תפקיד משמעותי, והיא משהו שתוכלו לשלוט בו .

שעועית היא אחד מהמזונות הטובים ביותר עבור חולי סכרת, בשל תוכן הסיבים והמינרלים הגבוה ,ובשל ההשפעה הנמוכה שיש לה על רמות הסוכר בדם.

דג אמנון הוא אחד מהדגים הפופולריים ביותר לצריכה לצורך מניעת סכרת או שליטה עליה. נסו לנשנש שקדים עבור שומנים בריאים וסיבים נוספים, או אכלו מעט יוגורט יווני עבור חלבונים נוספים ופרוביוטים.

הגברת הרגישות לאינסולין

נסו לשתות תה ירוק ולאכול יותר סלמון על מנת לשפר את הרגישות לאינסולין. לא רק שאלו יסייעו לסוכרת, הם גם יסייעו לירידה במשקל. ה-EGCG בתה הירוק ובחומצות האומגה 3 שבסלמון יסייעו שניהם למטרתכם .

5 מזונות על לסוכרת

16.באר"ט עבור שלשול

מקרה חמור של שלשול עשוי לגרום לכם לתהות אילו מהמזונות שאכלתם הוא הגורם לבעיה, ואילו מזונות עליכם להמשיך ולאכול על מנת לוודא כי לא תתקלו בה שוב. רצף של בננות, אורז, רסק תפוחים וטוסט עשוי לסייע לכם להתגבר על התקפה של שלשול ללא כל צורך בתרופות ללא מרשם .

הבננה מספקת סיבים, ויטמינים ומינרלים שיסייעו לכם לחדש את מה שאבד. אורז מסייע בהוספת נפח למערכת העיכול, ויש לו השפעה מרגיעה. רסק תפוחים יעניק לכם ויטמינים נחוצים מאוד, וטוסט הוא אמצעי טוב על מנת לספוג נוזלים מיותרים שצריכים לצאת החוצה. השתמשו בלחם מדגנים מלאים עבור הטוסט, כדי שתקבלו יותר סיבים.

מצאו שיטה שעובדת

תוכלו גם למצוא רצף מזונות משלכם, שעובד עבורכם .חלופה אחת לשיטת הברא"ט כוללת דגנים וחלב, כך שגופכם יספוג בחזרה חלק מהחלבונים שאיבד.

שלשולים: גורמים ודרכי טיפול

17.ג'ינג'ר עבור סחרחורות

אם אתם חווים סחרחורות, אליהן הרופאים מתייחסים כ"ורטיגו", קיימים מספר מזונות העשויים לסייע לכם. התקשרו לרופא אם אתם חווים גם כאבי ראש יחד עם הסחרחורות, אם הן פוגעות ביכולת ההליכה שלכם, או אם אתם מתקשים לשמוע.

לעתים קרובות, ג'ינג'ר משמש כתרופה לבחילה בנסיעה, ולכן לא מפתיע כי הוא מהווה את הצעד הראשון בטיפול בהרגשות של סחרחורת. על מנת שיוכל לעבוד, ככל הנראה תרצו לנטול תוסף ג'ינג'ר ,כיוון שכמויות קטנות עשויות שלא להיות מועילות.

עוד מקורות לויטמינים

חשוב לאכול סלמון, כיוון שה-B6 הנמצא בו יסייע למערכת העצבים שלכם. ברוקולי גם הוא מהווה בחירה טובה, כיוון שהוא מקור מצוין לויטמין C, שהוכח כי מסייע לורטיגו .

10 דרכים טבעיות לטיפול בסחרחורות

18.שמן קוקוס עבור עור יבש

עור יבש בדרך כלל אינו מהווה סיבה לדאגה, אך הוא עשוי להוות מצב מעצבן המציק מפעם לפעם ,ובפרט במהלך חודשי השנה היבשים והקרים. אם אתם מחפשים דרך טבעית יותר לטיפול בעור היבש ,מאשר מריחת שכבה עבה של קרמי לחות שנקנו בחנות, נסו מזון במקומם.

שמן קוקוס עושה פלאים עבור העור היבש, והחלק הטוב ביותר הוא כי תוכלו להשתמש בו בשתי דרכים .תוכלו למרוח אותו ישירות על חלקי העור היבשים ביותר. תוכלו גם לאכול אותו, או להשתמש בו בעת הבישול, על מנת לסייע לעור מהפנים לחוץ.

תרופות אחרות

צריכת סלמון ודגים שמנוניים אחרים היא רעיון טוב, כאשר אתם מנסים לשפר את מצבו של עורכם היבש. אבוקדו מכיל שומנים בריאים שישמרו על העור שלכם חלק. נסו גם לאכול קימצ'י, ובדקו אם הוא יכול לעזור לעורכם היבש. מנת הכרוב המותסס מקוריאה פועלת כחומר פרוביוטי, ומסייעת למערכת העיכול ולאיכות העור.

עור יבש: גורמים ודרכי טיפול

19.חזה הודו עבור אקזמה

עור מודלק או מגורה עשוי להוות סימן לאקזמה. אם התסמינים נמשכים, כדאי מאוד להיוועץ ברופא עור, על מנת לזהות אותה ולטפל בה כראוי.

חזה הודו עשוי לסייע להחלמה מהירה של האקזמה, באמצעות אספקת חלבונים לגוף. תרצו לוודא כי אתם צורכים חזה הודו צלוי ולא חתיכות קרות מהמעדנייה, כיוון שאלו מכילות מלחים נוספים והן מעובדות מאוד.

מזונות נוספים שתוכלו לנסות

יוגורט, תותים ומלון ידועים ביכולתם לסייע בהחלמתה המהירה של האקזמה. תוכלו גם לאכול בטטות על מנת לטפל באקזמה, כיוון שהן מכילות ויטמין C ו-A בצורת בטא-קרוטן, שני נוגדי-חמצון עוצמתיים שיסייעו להרגיע ולרפא את עורכם.

אקזמה: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול

20.סלמון עבור ערמונית מוגדלת

ללא ספק תרצו להיוועץ ברופא שלכם, אם אתם חושדים כי אתם סובלים מערמונית מוגדלת. הוא יסייעלכם בנתיבכם לקראת ההחלמה, וישלול כל חששות העשויים לעלות בנוגע למצבים גרועים יותר. תמיד תוכלו להשתמש במזון על מנת לטפל כמעט בכל מצב רפואי. אלו הן ההמלצות עבור ערמונית מוגדלת.

סלמון הוא ההימור הטוב ביותר, כיוון שהוא יספק לכם מנה גדולה של חומצות שומן מסוג אומגה 3, שיסייעו לבריאות הכללית של הערמונית שלכם. נמצא כי מחסור באומגה 3 קשור לבריאות הלקויה של הערמונית .

ירקות

אם אובחנתם בערמונית מוגדלת, תרצו לאכול כמות גדולה יותר של ירקות באופן כללי, על מנת לקבל מגוון רחב של ויטמינים ומינרלים.

21.סלק עבור אין אונות

אין אונות היא מצב נפוץ יותר מהנתפס בקרב רוב הגברים, וקיימות כמה תרופות פשוטות למצב זה, הכוללות מזון שיוכל להחזיר את הדברים לקדמותם אם הגורם הוא לקות תזונתית .

מיץ שורש סלק מכיל חנקות העשויות לסייע לכם לחזור לפעולה, ולהגביר את עוצמתה ואת כושר עמידתה של הזקפה.

אבטיחים ועגבניות עשויים גם הם לסייע, כיוון ששניהם מכילים נוגדי-חמצון העשויים לסייע לגוף במאבקו נגד רדיקלים חופשיים, ושניהם משרתים כעוזרים למערכת הלב וכלי הדם. אם הבעיה שלכם נעוצה בחוסר זרימת דם, תרצו להקדיש תשומת לב מיוחדת למזונות המסייעים בתחום זה.

צדפות

סביר להניח כי שמעתם שצדפות מעוררות תשוקה מינית, ויש בכך מן האמת, בשל האבץ שהן מכילות .

אם רמות האבץ בגופכם נמוכות, צדפות הן דרך אחת לתקן את המצב.

22.עגבניות עבור חום גבוה

חום גבוה הוא דרך בטוחה לגרום לכל אדם להרגיש מצוברח, וקיימות עצות רבות בנוגע לטיפול בו .

"תרעיב את הצינון, תאכיל את החום" היא אמרה ותיקה, אך במה תוכלו להאכיל אותו?

עגבניות הן מקום טוב להתחיל ממנו, כיוון שהן מכילות גם קרוטנואידים וגם ויטמין C, העשויים לסייע בחיזוק המערכת החיסונית ובלוחמה ברדיקלים החופשיים .

בננות עשויות גם הן לסייע, אם החום הגבוה הוא תוצאה של שלשול, כיוון שהן יחליפו את הויטמינים והמינרלים שאבדו.

מה החום מנסה לספר לכם

הקשיבו לגופכם ונסו לקבוע מדוע יש לכם חום גבוה. הוא עשוי להוות תוצאה של צינון או שפעת, והוא יכול להוות תסמין של משהו רציני יותר. עקבו אחר תדירות החום הגבוה שלכם, ובקרו אצל הרופא אם החום שלכם עולה באופן קבוע.

10 דרכים טבעיות לטיפול בחום

23.תפוחים עבור שפעת

מחלת השפעת עשויה להשבית אתכם למשך מספר ימים, ולכן חשוב לנסות ולמנוע אותה, ואם אתם אכן חולים בה, חשוב לסייע לגוף להחלים במהירות האפשרית. תפוחים הם מזון אחד שיוכל לסייע לכם לחזור חזרה לשגרה לפני שתספיקו לומר "טישו ."

שום וג'ינג'ר גם הם יסייעו לחזק את המערכת החיסונית שלכם, ולכן התחילו בהוספתם לבישולים, וגם בלוטות הטעם שלכם יודו לכם. בננות יסייעו בהרגעת הבטן ויעניקו לכם חומרים מזינים וסיבים נחוצים.

מרק עוף הוא עדיין המנצח

מנוחה מספיקה, יחד עם כמות נוזלים גדולה מהרגיל, היא דרך נוספת להבטחת החלמה מהירה. מרק עוף הוא תרופה עתיקה, וגם הוא עשוי לספק לכם אלקטרוליטים וחלבונים בשל המלח והעוף.

24.קינואה עבור כאבי ראש

קיימים סוגים רבים ושונים של כאבי ראש, וטווח גדול מבחינת חומרתם. אם אתם סובלים מכאבי ראש קבועים ללא כל הסבר, עליכם להיוועץ ברופא. על מנת לסייע במניעת כאבי ראש מכל הסוגים, עליכם לצרוך תזונה מאוזנת היטב, לרבות מספר מנות של ירקות ופירות, על מנת לקבל מגוון שלם מהמינרלים והויטימינים שעליכם לצרוך כל יום .

קינואה היא אחד מהמזונות הטרנדיים ביותר בשנים האחרונות, והיא עשויה לסייע בהקלה על סוגים שונים של כאבי ראש, תודות למגוון הויטמינים והמינרלים הרחב, כמו גם הסיבים והחלבונים שהיא מכילה. היא אוכל-כל-יכול והיא יכולה לרענן אתכם במהירות, אם אתם סובלים ממחסור בכל תחום תזונתי.

באיזה סוג של כאב ראש מדובר?

אם תדעו מה סוג כאב הראש שאתם חווים, תוכלו לטפל בו במהירות רבה יותר. סוגי כאבי הראש כוללים כאבי ראש כתוצאה מלחץ, ממתח, ממיגרנות, ומעל ל-100 סוגים אחרים.

איך להפסיק כאבי ראש במהירות

25.עדשים עבור טחורים

עדשים הם קטניות קטנטנות העשויות להביא לשיפור עצום בכל הנוגע לטיפול טבעי בטחורים. הן מלאות בסיבים, ויסייעו במניעת החמרת דלקת הטחורים .

שעועית היא סוג נוסף של קטנית, בה ניתן להשתמש על מנת לסייע לטיפול בטחורים. היא מחזיקהברבות מאותן התכונות של העדשים, כאשר התכונה החשובה ביותר עבורנו היא הסיבים.

עליכם להעדיף דגנים מלאים בעת בחירת פריטי מזון שונים כגון לחם ופסטה. נסו לצרוך לחם מדגנים מלאים במקום לחם לבן, ופסטה מדגנים מלאים במקום פסטה רגילה. בחרו באורז חום במקום אורז לבן. בכל מקרה, תקבלו יותר סיבים וויטמינים ומינרלים נוספים.

חפשו אחר הסיבים

סיבים הם חבריכם הטובים ביותר כאשר אתם מתמודדים עם טחורים. הם יסייעו בריכוך הצואה ויאפשרו לה לעבור ליד הטחורים מבלי לגרות אותם עוד יותר. צואה קשה או עצירות עשויות להחמיר את הבעיה, ויתכן כי הן אף תרמו לה מלכתחילה. וודאו כי מערכת העיכול שלכם מתפקדת באופן מלא על ידי צריכת מנת הסיבים היומית המומלצת.

טחורים: תסמינים, גורמים ודרכי טיפול

26.חמאת בוטנים עבור שיהוקים

שיהוקים עשויים להיות מביכים אם אתם נמצאים במקום שקט ועמוס, והם גם עשויים להיות מעצבנים אם הם ממשיכים זמן רב מדי .

טריק אחד להפסקת השיהוקים הוא אכילת גוש של חמאת בוטנים. כיוון שלעיסת ובליעת חמאת הבוטנים מהוות משימה של ממש, הן ישנו את דפוס הנשימה שלכם, ויתכן כי זה יהיה הטריק אותו תצטרכו על מנת להפסיק את השיהוקים המטרידים.

האם סוכר עובד?

תרופת סבתא אחת היא לבלוע כפית של סוכר. אף כי זה לא הפתרון הבריא ביותר, הרעיון הוא כי מקור המתיקות הפתאומי שימלא את פיכם יעמיס על חושיכם. בדרך כלל, זה יספיק על מנת לגרום לגופכם לשכוח מהשיהוקים.

27.תרד עבור לחץ יתר

אחד מהמצבים הנפוצים ביותר בו פוגשים הרופאים מדי שנה הוא לחץ יתר, או לחץ דם גבוה. הסיבה לכך שהוא גורם לחשש כה גדול ,היא כי הוא מבשר על מצבים העשויים להיות מסכני חיים, כגון מחלות לב ושבץ. בדקו את לחץ הדם שלכם בקביעות, כיוון שלחץ היתר אינו מציג תסמינים, ואינכם מעוניינים להסתובב בעולם עם לחץ דם גבוה למשך זמן רב מדי .

עליכם לכלול את התרד בתפריט הרגיל שלכם בשל מספר סיבות, ואם אתם מתמודדים עם לחץ דם גבוה, הוא הופך חשוב אף יותר.

בננות עשויות לסייע בהורדת לחץ הדם, ושוקולד מריר מהווה דרך נוספת להבטיח כי לחץ הדם שלכם לא יטפס גבוה מדי .

שעועית עבור לחץ דם

אכילת שעועית עשויה לסייע לאזן את לחץ הדם שלכם בגובה ממנו הרופא יהיה מרוצה .

28.תה ירוק עבור אקנה

אקנה היא נגע בעור העשוי להשפיע על כל אחד בכל גיל, ואם אתם חווים אותה, זה הזמן להתחיל להשתמש במזונות נפוצים על מנת לנסות ולהפטר ממנה .

תה ירוק הוא מלא בנוגדי חמצון, הממלאים תפקיד משמעותי בבריאות הכללית שלכם, אך קיים חומר מסוים אותו הוא מכיל המייחד אותו בכל הקשור לסיוע לאקנה. ה-EGCG בתה הירוק, לא רק מקדם ירידה במשקל )תכונה שבגינה הוא מפורסם(, אך גם מסייע למניעת אקנה .

תרד הוא אחד מהמזונות הכל יכולים האלו, בהם ניתן להשתמש על מנת לטפל בכל מיני מצבים, והוא גם יסייע לעור שלכם, לרבות במקרים של אקנה. הוספת סלמון לצלחת לעתים קרובות יותר, בשל התכונות האנטי דלקתיות של חומצות האומגה 3 שהוא מכיל, תסייע גם היא להפחתת חומרת האקנה.

אי אפשר לסלק את הסלק

סלק הוא מלא בנוגדי-חמצון, ובפרט בסוג המכונה בטלינים) Betalains(, שהוכח כי מסייע להפחתת הופעתה של אקנה. אכילת סלק טרי שנצלה בתנור עדיפה על סלק כבוש, כיוון שכך תוכלו לספוג יותר בטלינים.

איך להעלים פצעונים במהירות

29.בטטה עבור נדודי שינה

כאשר אינכם מסוגלים לישון, תעשו כמעט הכל בשביל שנת לילה טובה, ושינוי כמה מהמזונות שאתם אוכלים עשוי להיות המפתח. כצעד ראשון, הפסיקו לצרוך קפאין וחומרים מעוררים אחרים, כיוון שאלו רק יחמירו את המצב. המזונות הבאים עשויים לסייע לכם לעצום את העיניים, תודות לתכונות הייחודיות שלהם .

בטטות הן רק פתרון אפשרי אחד, כיוון שהן דלות בחלבונים אך עשירות בסוג הפחמימות הנכון, שיעלה את רמות הסרוטונין שלכם, על מנת שתוכלו לישון .

דלעת, לחם מדגנים מלאים וברוקולי

לחם מדגנים מלאים, ברוקולי ודלעת, גם הם נכללים בקטגוריה זו, והם יוכלו לסייע לכם להרדם כאשר אתם מעוניינים בכך. חפשו אחר דלעת טריה וצלו אותה בתנור עד שתהיה רכה וטעימה.

30.אורז חום עבור תסמונת המעי הרגיז

תסמונת המעי הרגיז עשויה להתייחס למספר בעיות עיכול כגון כאב והתכווצויות באיזור הבטן, כמו גם פעילות מעיים בלתי תקינה .

אורז חום עשוי לסייע בתחום זה, כיוון שהוא מהווה כוח מרגיע עבור מערכת העיכול ומספק סיבים ונפח, כך שהצואה תוכל לעבור ברכות מבלי להפוך לשלשול.

ביצים הם מזון נהדר נוסף, כיוון שהן אינן מעיקות על מערכת העיכול והן מספקות חלבונים המאזניםאת הארוחה. נסו לאכול גם יותר אבוקדו, כיוון שהוא מספק שומנים בריאים להם גופכם זקוק, כמו גם סיבים נוספים שיסייעו לעיכול.

התחילו בדייסת שיבולת שועל

התחלת הבוקר עם דייסת שיבולת שועל עשויה להוות רעיון נהדר אם אתם סובלים מתסמונת המעי הרגיז. הדייסה עשירה בסיבים, והיא גם תסייע להוריד את רמות הכולסטרול ולנרמל את רמות הסוכר בדם שלכם.

מאכלים שכדאי לאכול לפני השינה

31.פטריות עבור דלקת הגרון

אם אתם מתעוררים בוקר אחד ומגלים שאינכם יכולים לדבר או כי הקול הצרוד שלכם גורם לכם להשמע כמו צפרדע, זה הזמן לחפש אחר מזון שירפא ויחזיר את הדברים לקדמותם.

חשוב מאוד לזכור את הפטריות כאשר זה קורה. הן מכילות נוגדי חמצון העשויים לסייע בהפחתת דלקות, ויחזירו לכם את הקול שלכם. בשל אותן הסיבות ,תוכלו גם לנסות בטטות ואבטיחים, שני מזונות המרגיעים את הגרון ועמוסים בנוגדי חמצון בפני עצמם.

גם כרוב עשוי לעבוד

נסו לבשל מרק כרוב נחמד. המרק ירכך את הכרוב ויהפוך את אכילתו לקלה יותר, אך עדיין יספק לכם את הויטמינים, המינרלים והסיבים שהכרוב מכיל, ויסייע למצבכם להשתפר.

32.בוק צ'וי (כרוב סיני) עבור אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס הוא מצב מתיש, במסגרתו העצמות מאבדות מדחיסותן ונוטות להשבר בקלות רבה יותר. צריכה מספיקה של מינרלים היא דרך אחת לסייע במניעת מצב זה, וסביר להניח כי הרופא שלכם ימליץ לכם על תרופת מרשם שתתאים לשינוי התזונתי שלכם. תוכלו גם לאכול את המזונות הבאים על מנת לנסות ולמנוע את האוסטאופורוזיס .

בוק צ'וי מספק כמות נכבדת של סידן, והוא מהווה בחירה נהדרת אם אתם מנסים להמנע ממוצרי חלב אך עדיין מעוניינים למלא את מכסת הסידן שלכם. מקורות תזונתיים אחרים לסידן הם קייל, ברוקולי ויוגורט.

צאו קצת לשמש

חשיפה למעט שמש כל יום היא דרך אחת לטיפול באוסטאופורוזיס, כיוון שהיא תעודד את הגוף לייצר אספקה עצמאית של ויטמין D.

33.אלוורה עבור אוג ארסי

אוג ארסי הוא סוג החומר המגרה את העור, הדורש רק מגע אחד על מנת להבהיר לכם כי לעולם לאתרצו לפגוש בו שוב. אם נחשפתם לאוג ארסי ואתם מעוניינים לטפל בכך באופן טבעי, התחילו בצעדים הבאים.

ג'ל אלוורה הוא קו ההגנה הראשון נגד אוג ארסי. תוכלו למשוח אותו ישירות על הנקודה המגורה. יתכן כי הדרך הזו תהיה כואבת יותר, אך הכאב יקהה ותרגישו טוב יותר לאחר שהוא יתחיל להשפיע.

ברוקולי הוא מזון אחד שתוכלו לצרוך בעודכם מחלימים ממפגש עם אוג ארסי. הוא יספק לכם ויטמין C, על מנת שתוכלו לחזק את המערכת החיסונית שלכם.

נסו גם יוגורט

תוכלו למרוח יוגורט ישירות על הנקודה הכואבת. תרצו להשתמש ביוגורט שאינו ממותק על מנת שתרופה זו תעבוד. היוגורט מייבש את השמן מצמח האוג הארסי ,המהווה את הגורם לבעיה מלכתחילה.

34.כרוב עבור פסוריאזיס

האדמומיות והגירוי המתלווים לפסוריאזיס עשויים להיות מרגיזים, והקשקשים המאפיינים את המחלה עשויים להיות מביכים. קיימים מספר טיפולים מקובלים שיעילותם הוכחה, וגם התזונה שלכם תוכל למלא תפקיד בשיפור מצב זה.

כרוב הוא אחד מהמזונות המומלצים, כיוון שהוא מכיל נוגדי חמצון שישפיעו באופן מרגיע על ידי בלימת הדלקת בגוף .אוכמניות מהוות גם הן בחירה נהדרת, כיוון שהן עמוסות בנוגדי חמצון המסייעים לגוף להחלים במספר אופנים. גם מלפפונים הם בעלי השפעה מרגיעה מאוד, וניתן לחתוך אותם ולמקם אותם על האיזור הבעייתי.

אורגנו טרי

נסו להשתמש באורגנו טרי בעת הבישול. זו דרך מצוינת לתבל את הארוחות שלכם, תוך צריכת נוגדי חמצונים נוספים.

פסוריאזיס: סימנים, גורמים וטיפולים

35.בננות עבור גרון כואב

קיימים מספר גורמים לכאבי גרון, החל מסטרפטוקוקוס, עד לתסמינים של מצבים חמורים יותר, ועד לגירוד מעצבן שפשוט לא נעלם. קיימים מזונות מסוימים שתוכלו לאכול על מנת להרגיע את הגרון ולספק את החומרים המזינים העשויים להיות חסרים.

לא רק שבננות הן קלות לבליעה, ולכן מצוינות לאכילה כאשר גרונכם כואב, הן גם מכילות ויטמינים ומינרלים שיוכלו לסייע לכם להחלים במהירות רבה יותר. הן אינן חומציות, ולכן לא ישרפו את גרונכם בעת הבליעה.

תרופה טבעית

הוספת דבש ולימון לכוס של מים חמים תיצור משקה מרגיע שיסייע בסילוק הליחה המרפדת את הגרוןומוסיפה לגירוי.

12 דרכים לטיפול בגרון כואב

36.כורכום עבור צוואר תפוס

כאשר אתם מתעוררים בבוקר עם צוואר תפוס, כל היום שלכם עשוי לצאת מאיזון, אם הוא חמור מספיק .לכל הפחות, הוא יהרוס את טווח התנועה המלא שלכם, וזו לא תמיד הבעיה הקלה ביותר לתיקון. עיסוי ומתיחות הם שני פתרונות אפשריים, ותוכלו גם לאכול מזונות מסויימים על מנת לסייע.

יתכן כי אתם מכירים את הכורכום רק מתחום הבישול ההודי, אך הוא תבלין מדהים, בעל יתרונות בריאותיים רבים. הוסיפו אותו לרבים מבישוליכם, או נסו אותו בתה. בפשטות, הוסיפו את אבקת הכורכום למים חמים וערבבו עד המסה.

נסו סוגי תה שונים

תה ג'ינג'ר ותה ירוק עשויים גם הם לסייע לצוואר תפוס. כל אחד מהם מכיל אלמנטים העשויים לסייע לדלקות בגוף. התה הירוק, בפרט, מלא בנוגדי חמצון, שהוכחו כנוגדי דלקות .

צוואר תפוס: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול

37.יוגורט עבור קנדידה

זיהומים עשויים להוות תוצאה של עודף של פטריית הקנדידה, ואתם עשויים לחוות התפרצויות שלהם, בדרך כלל בוגינה אך לעתים אף במקומות אחרים.

עליכם להשתמש ביוגורט כצעד טיפולי ראשון, כאשר אם חווים זיהום מסוג זה. תוכלו למרוח אותו באופן נקודתי או להגביר את צריכתו על מנת לטפל בזיהום מבפנים. מיץ חמוציות גם הוא ידוע כאמצעי טבעי למניעת זיהומים מסוג זה, ולכן יתכן כי תרצו להנות מכוס יומית של מיץ חמוציות, על מנת להרחיק את הזיהום.

אנטיביוטיקה וזיהומים

עבריין אחד בכל הנוגע לזיהומים מסוג זה היא האנטיביוטיקה. היא הורגת את החיידקים הרעים כמו גם את הטובים, מאפשרת לקאנדידה לגדול ללא שליטה, ובסופו של דבר גורמת לזיהום. על מנת להלחם בכך, ודאו כי אתם משתמשים בפרוביוטים יחד עם האנטיביוטיקה, כמו גם לאחר סיום הטיפול האנטיביוטי, על מנת להשיב אל גופכם את החיידקים הטובים.

10 סימנים ודרכי טיפול לקנדידה

38.אבוקדו עבור לחץ

אבוקדו עשוי לסייע לכם לנהל את רמות הלחץ שלכם, תודות לויטמיני ה-B שהוא מכיל. אלו ויטמינים מסיסים במים וחשובים, להם אתם זקוקים באופן יומיומי.

נסו לנשנש קצת אגוזי קשיו. במהלך תקופות מלחיצות, תרצו לאכול מזונות פריכים על מנת לנחם את עצמכם, ואגוזי קשיו הם בחירה טובה, הרבה יותר מצ'יפס או מזונות מהירים פריכים אחרים.

תוכלו לאכול גם שוקולד מריר במהלך רגעי לחץ, על מנת לנסות ולשלוח אנדורפינים אל המוח ולשמור על הגוף רגוע, נינוח ושמח.

בקר הניזון מדשא

נסו לרכוש בקר הניזון מדשא בביקור הבא שלכם בסופרמרקט. הוא מגיע מפרות שצרכו תזונה טבעית יותר של דשא, במקום דגנים. לעתים קרובות, בקר הניזון מדשא יהיה גם אורגני, וכך תוכלו להמנע מהאנטיביוטיקה והורמוני הגדילה הנצרכים על ידי בקר רגיל.

[/emaillocker]