איכות חיים

5 סיבות טובות לא להתחסן נגד שפעת


בכל שנה כשמגיעה עונת החורף, רבים ממליצים לנו בחום להתחסן נגד שפעת, בין השאר כדי להמנע מאי הנעימות המלווה במחלת השפעת. אנשים מבוגרים מוזהרים במיוחד ועוד נאמר להם שבלי החיסון בריאותם מוטלת בסכנה גדולה. בימים עברו, הטענה הזאת הורחבה גם כלפי ילדים ואף לאחרונה כלפי בני נוער. זאת ועוד כי במהלך השנים האחרונות התחזקה העובדה כי היעילות של החיסון נגד שפעת מוטלת בספק, החיסון לא מבטיח לנו חורף ללא מחלות ולמעשה גורם יותר נזק מאשר תועלת.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 23/10/12

חיסון נגד שפעת טוב או רע?

אגוגו מביאה לנו 6 סיבות טובות כדי להמנע מהזריקה נגד שפעת:

1.אין עובדה מוכחת והחלטית על יעילות זריקת החיסון נגד שפעת. חיסון השפעת יכול להגן רק נגד זנים מסוימים של המחלה, לכן גם אם התחסנת ובאת במגע עם זן אחר של המחלה, עדיין תהיה הדבקות. למעשה תופעה זו מתרחשת מדי כמה עונות כשהחיסון והשפעת עצמה אינם תואמים. מחקר בנושא קבע כי אין קשר בין חיסון השפעת למניעת דלקת ריאות, עוד נקבע במחקר רחב היקף כי החיסון נגד שפעת לא יעיל יותר מחיסון פלסבו(חיסון סרק) שהוזרק לנחקרים.

2.החיסון נגד שפעת כמו שאר החיסונים מכיל כספית, חומר המסוכן במיוחד לגוף האדם. החיסון כמו כן מכיל תימרוסל, שגם הוא עצמו מיוצר מכספית. כמות הכספית בזריקה היא גבוהה ב-250 מהכמות המוגדרת כמסוכנת לגוף האדם. תופעות הלוואי של עודף כספית בגוף הם; דיכאון, אובדן זיכרון ,אובדן קשב וריכוז, כעס, הפרעות בחלל הפה, בעיות בעיכול, חרדות, בעיות לב וכלי דם, בעיות בדרכי הנשימה, בלוטת התריס וחוסר איזון בבלוטות אחרות ומערכת חיסונית נמוכה.

3.חיסון השפעת מכיל חומרים אנטיביוטיים שונים המיועדים לחיסול חיידקים. האנטיביוטיקה שנמצאת בחיסון פוגעת בהשפעה של הבקטריות הנמצאות בגופנו, אותם בקטריות נחוצות ומועילות לבריאות גופנו.

4.חיסון השפעת מכיל חומר הנקרא Polysorbate 80, חומר זה רעיל במיוחד, יכול לגרום להחלשות המערכת החיסונית, וכמו כן יכול לגרום להלם אנפלקטי שעלול להוביל למוות. Polysorbate 80 יכול לגרום לבעיות במערכות הרבייה, לסרטן ואף יכול לגרום לשינוי גנטי בחיות. למעשה חולדות שהוזרק להם אותו חומר רעיל ניזוקו בצורה חמורה במערכות הרבייה.

5.במהלך השנים מתחזקת העובדה כי החיסון נגד שפעת עלול לגרום לאלצהיימר כתוצאה מהימצאות אלומיניום מעורב בכספית, שתיהם ביחד מסוכנים עוד יותר מהימצאותם לחוד. מחקר קבע כי אנשים שנהגו לקחת את החיסון במשך 3-5 שנים היו בעלי סיכון גבוה פי 10 לסיכוי לחלות באלצהיימר.

מה אפשר לעשות בכל זאת כדי לא להדבק בשפעת השנה?

  • וודא כי אתה מקבל מספיק שמש במהלך החורף, מחקרים מראים כי פעמים רבות הסיבה לשפעת היא חוסר בויטמין D, נחשו מאיפה אפשר להשיג אותו?!..כן אתם צודקים מהשמש!!. ומה אם אין שמש, מה עושים, אז יש תחלופות, לדוגמא שמן דגים, מכיל כמות רבה של ויטמין D וגם חלב לא מפוסטר הוא גם מקור עשיר לאותו ויטמין.
  • שמור על כושר גופני גבוה. כשאתה מתעמל בחוץ, הסיכוי שתחלה ירד בצורה דרמטית כתוצאה מחיזוק המערכת החיסונית שלך.
  • צרוך מאכלים המחזקים את מערכת החיסון כמו שום, פירות שמכילים ויטמין C וירקות כמו ברוקולי, כרוב, מלפפון וסלרי.
  • צמצם בכמות הסוכר הנצרכת על ידך. הסוכר מדכא את המערכת החיסונית.
  • טפל בבעיות שגורמות לך ללחץ נפשי. כעס ומתח נפשי מזיקות למערכת החיסונית. יוגה, מדיטציה או כל פעילות מרגיעה אחרת תועיל במקרה הזה.
  • פנק את עצמך בשינה מספקת. מחסור בשינה פוגעת גם כן במערכת החיסונית.

אגוגו מאחלת לכם בריאות מלאה במהלך החורף, הקפידו על הכללים בכתבה, אך בכל מקרה חשוב שתתייעצו עם רופא המשפחה שלכם בנושא לשלילת סיכונים בריאותיים הרלוונטים אליכם.

קראו על  4 הרגלים הגורמים נזק לשיער שלך

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!