איכות חיים

5 סיבות לשתיית מים מכלי נחושת

על פי שיטת האירוודה העתיקה, לשתיית מים מכלים עשויים מנחושת יש יתרונות בריאותיים שונים. אולי זה ישמע לכם קצת מוזר ומיושן, אבל היום זה כבר נתמך על ידי מספר מחקרים.

אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 5/7/15

שתיית מים מכלי נחושת על פי האירוודה
שתיית מים מכלי נחושת על פי האירוודה

אחסון מים במיכל עשוי מנחושת יוצר תהליך ניקוי טבעי. הוא יכול לחסל מיקרואורגניזמים, בקטריות, חיידקים ופטריות אשר נמצאים במים ויכולים לגרום נזק לגופנו.

המים צריכים להיות מאוחסנים במיכל נחושת למשך הלילה, או לפחות למשך שמונה שעות בכדי להנות מהיתרונות של שתיית המים.

הנחושת הוא מינרל החיוני לגופנו ובעל מאפיינים אנטימיקרוביליים, נוגדי חימצון, אנטי-מסרטנים ואנטי-דלקתיים. שתיית 2-3 כוסות מים אשר אוחסנו בכלי נחושת היא דרך מעולה לספק לגופנו מספיק נחושת לכל אורך היום.
על פי שיטת האירוודה, שתיית מים מועשרים בנחושת, בבוקר על בטן ריקה, מסייעת לאזן את שלוש הדושות (קאפה, ואטה, פיטה). בנוסף לכך, היא מסייעת לתפקודם של איברים שונים בגופנו ולפעולות שונות במערכת העיכול.

1.ניקוי המים מזיהומים

על פי מחקר מאוניברסיטת סאותהמפטון משנת 2011 נמצא כי נחושת יעילה נגד חיידקי אי קולי הגורמים לשילשולים ולמחלות שונות. כמו כן, היא יכולה לסייע בהורדת הסיכון להתפשטות זיהומים.

2.מסייע להרזייה

בנוסף לכך ששתיית מים מכלי נחושת יכולה לסייע למערכת העיכול, הנחושת מזרזת את פירוק תאי השומן בגופנו. לכן הדבר יכול לסייע לנו להוריד עוד קצת את שומן הגוף ולשמור על המשקל. כמובן שבנוסף לכך, צריך להקפיד על תזונה נכונה, אורח חיים בריא ופעילות גופנית.

3.טוב לעור גוף בריא

נחושת הוא הרכיב העיקרי המסייע לייצור המלנין בגוף, המלנין קובע את צבע העיניים, השיער והעור. בנוסף לכך, הוא שומר על העור שלנו מנזקי השמש, מזרז החלמת פצעים וצלקות.

4.מסייע נגד אנמיה

הנחושת מסייעת לגופנו בספיגת הברזל, אשר נוטל חלק משמעותי במלחמה נגד האנמיה. אדם מתחיל לסבול מאנמיה כאשר כמות התאים האדומים בגוף נמוכה ורמת המוגלובין בדם נמוכה מהנורמלי.

קראו על  29 שימושים גאוניים לשמן קוקוס

אנמיה עלולה לגרום לתחושת עייפות כללית, חולשה, פעימות לב מהירות, קוצר נשימה ועור חיוור.

5.מעכב את ההזדקנות

הנחושת היא נוגד חימצון המסייע במניעת הזדקנות מוקדמת. היא מסייעת נגד הנזק של הרדיקלים החופשיים, מפחיתה את מראה הקמטים, כתמי עור ועור נפול. כמו כן, הנחושת מסייעת לייצור תאי עור חדשים ובריאים.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!