תזונה

6 מזונות העל שיכולים למנוע סרטן

בקצב החיים של היום כולנו מתקשים לשמור על תזונה החיונית לבריאותנו. אך ישנו פתרון קל יחסית למניעת חולי במחלות אוטואימוניות כגון סרטן, הקפדה על שילובם של מזונות אלה בתזונה היום יומית שלנו תגרום לתאים בגופנו להתחלק בצורה נכונה. זהו לא פתרון קסם אך זה נותן לגופנו את הכלים להתמודד כדי שיהיה בריא יותר לאורך זמן. מזונות אלה מסוגלים אף לעכב ולעצור מחלות מטבוליות כגון סוכרת לחץ דם כולסטרול ועוד.

אוריה קוסטינר | נטורופת | לאתר | Agogo | פורסם 20/11/14


פטל שחור מכיל נוגדי חימצון רבים
פטל שחור מכיל נוגדי חימצון רבים

ברוקולי

כל הירקות ממשפחת המצליבים (קייל, כרובית, כרוב, כרוב עלים) מכילים תכונות הנלחמות בסרטן, אבל ברוקולי הוא אחד רק עם כמות נכבדת של sulforaphane, חומר חזק במיוחד שמגביר את אנזימי ההגנה של הגוף הקשורים למערכת החיסונית ההיקפית השוטף את הכימיקלים בלימפות הגורמים לסרטן, ד"ר ג'ד פאהי חוקר באוניברסיטת מישגן,  בעיצומו של מחקר על עכברים מצא כי sulforaphane גם מונע פגיעה מכוונת בתאי-גזע המונעים את השיבוש התאי וצמיחת הגידול.

מסייע להילחם: סרטן שד, הכבד, ריאות, ערמונית, עור, קיבה ושלפוחית השתן.

פירות יער

כל פירות היער מכילים נוגדי חימצון רבים הנלחמים בסרטן. אבל פטל שחור, בפרט, מכיל ריכוזים גבוהים מאוד של פיטוכימיקלים נקראים אנתוציאנינים, אשר יכולים להאט את הצמיחה של תאים ממאירים ולשמור על כלי דם חדשים בריאים ומניעת האפשרות האכלת גידול סרטני. מחקר זה בוצע באוניברסיטת אוהיו לרפואה.

מסייע להילחם:  בסרטן מעי גס, הוושט, סרטן עור ופה.

עגבניות

הפרי העסיסי הזה הוא המקור התזונתי הטוב ביותר של ליקופן, קרוטנואידים שנותנים לעגבניות את הגוון האדום שלהם,  נמצא כי ליקופן מסוגל לעצור צמיחת תאי סרטן רירית רחם וערמונית במחקר בתזונה והסרטן באוניברסיטת NYU גילו שהחומר הנ"ל יכול לגרום לאפפטוזיס (התאבדות מתוכנתת מראש בתאים סרטניים). סרטן רירית רחם גורם לכמעט 8,000 מקרי מוות בשנה.

קראו על  תפוז אחד: 8 יתרונות בריאותיים

מסייע להילחם: סרטן רירית רחם, ריאות, ערמונית, קיבה.

אגוזי מלך

אגוזי מלך מכילים הרבה פיטוסטרולים (מולקולות דמויות כולסטרול נמצאות בצמחים)  חומר זה הוכח כמסוגל לחסום קולטני אסטרוגן בתאי סרטן השד, ואולי ההאטה בצמיחה של התאים,  מחקר זה התבצע בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מארשל בהנטינגטון, וירג'יניה המערבית.

מסייע להילחם: סרטן  בסרטן השד והערמונית.

שום

פיטוכימיקלים בשום נמצאו כי הם מסוגלים לעצור את ההיווצרות של nitrosamines, חומרים מסרטנים שנוצרים בבטן (ובמעיים, בתנאים מסוימים) כאשר  צורכים הרבה ניטראטיים, חומר משמר מזון נפוץ כגון נקניקים אבקת מרק ועוד. למעשה, מחקר על בריאות האישה באיוואה בארה"ב מצא כי נשים עם הכמויות הגבוהות ביותר של שום בדיאטה שלהם היו בסיכון של 50 אחוזים נמוך יותר לחלות בסרטן מעי גס מסוים מאשר נשים שבתזונתם לא היה שום.

מסייע להילחם:  בסרטן שד, מעי גס, הוושט, סרטן הקיבה.

שעועית

מחקר מאוניברסיטת מישיגן גילה כי שעועית שחורה ואזוקי יכולה להפחית באופן משמעותי שכיחות סרטן מעי גס בעכברים, בין שאר משום שתזונה עשירה בקטניות מכילה רמות מוגברות של חומצות שומן  מסוג בוטיראט המגינה מפני צמיחת הסרטן. מחקר נוסף, בכתב העת Science , מצא שעועית יבשה שחורה יעילה במיוחד במניעת סרטן השד בעכברים.

מסייע להילחם: סרטן השד והמעי גס.

הכותב הוא נטורופת מוסמך, המתמחה ברפואה פונקציונלית ותזונה אורתמולקולרית.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!


הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!