כאב כרוני: 10 הרגלים יומיומיים המסייעים בהקלתו
המשיכו לקרוא למטה

כאב כרוני: 10 הרגלים יומיומיים המסייעים בהקלתו

מעריכים כי 30% מהאוכלוסייה סובלים מכאב כרוני. כאב הנמשך יותר משישה חודשים מוגדר ככאב כרוני. הכאב יכול להיות מתון עד בלתי נסבל, אפיזודי או מתמשך. ההרגלים הבאים יכולים לסייע לכם בהקלת הכאבים.

התעמלות

מדובר במלכוד 22: כואב לכם, ולכן אינכם מתעמלים; אך ללא התעמלות, יתכן כי תאבדו מסת שריר וכוח, ולכן הכאב שלכם יחמיר. למרבה המזל, אפילו התעמלות מתונה משחררת אנדורפינים, כימיקל ההרגשה הטובה במוח, המשפר את מצב הרוח וחוסם את הכאב. שאלו את הרופא שלכם האם תרגילי אירובי, תרגילי כוח ומתיחות עשויים להעניק לגוף שלכם את זריקת המרץ – וההקלה – להן הוא זקוק.

נסו להירגע

העצה הזו נשמעת ברורה מאליה, אך מעטים מאתנו אכן עוצרים ממעשינו באמצע היום ומרגיעים את המוח שלנו. טכניקות ניהול מתחים כגון נשימות עמוקות, מדיטציה וביופידבק, מרגיעות את הגוף, ולכן עשויות לסייע בהקלה על כאב. התייעצו עם הרופא שלכם על מנת לגלות עוד. בינתיים, האטו מעט, עצמו את עיניכם.. נשמו פנימה… נשמו החוצה.

הימנעו מאלכוהול

אתם זקוקים לשנת לילה טובה שתסייע בהרגעת הלחצים שהכאב מפעיל על גופכם. אף כי משקה עשוי לסייע לכם להירדם, כאשר אלכוהול מתפרק בגוף, הוא גורם לשינה קלה, מקצר את שנת החלום (REM) החשובה, ועשוי אף להעיר אתכם. התוצאה: לילה פחות נינוח.

הפסיקו לעשן

אנשים מסוימים עשויים לחוש הקלה זמנית בלחץ ובכאב לאחר עישון סיגריה. האירוניה היא כי העישון עשוי, למעשה, להוסיף לכאב שלכם בטווח הארוך. הוא מאט את ההחלמה, מזיק למחזור הדם, ומגביר את הסיכוי להתפתחות של בעיות דיסק ניווניות, המהוות גורם לכאבים בגב התחתון. התייעצו עם הרופא שלכם בנוגע לתוכניות ותרופות שיוכלו לסייע לכם להיפטר מההרגל הזה.

אכלו כמו שצריך

אתם רוצים לעשות כל שביכולתם כדי לסייע לגוף שלכם, לא לפגוע בו. דרך אחת לשמור על חוזקו של הגוף שלכם היא תזונה מזינה. אכילה נכונה משפרת את רמות הסוכר בדם, מסייעת לשמירה על משקל בריא, מפחיתה את הסיכויים למחלות לב, ומסייעת לעיכול. נסו לאכול תזונה עשירה בתוצרת חקלאית טרייה, חלבונים דלי שומן ודגנים מלאים.

קראו על  למה אתם נוחרים וכיצד תעצרו זאת

נהלו יומן

סייעו לרופא שלכם לסייע לכם. בסופו של כל יום, תעדו את “דירוג הכאב” לאותו היום, במספרים הנעים בין 1-10. לאחר מכן, ציינו מה עשיתם באותו היום וכיצד הפעילויות האלו השפיעו על הרגשתכם. הביאו את היומן הזה אתכם לפגישה הבאה שלכם עם הרופא. יתכן כי הוא יוכל לסייע לרופא להבין את הכאב שלכם, ולטפל בכם בצורה יעילה יותר.

אפשרו לעצמכם לנוח

אל תתאמצו יותר מדי. הציבו גבולות. בין אם מדובר באמירת “לא” לאירועים כמו מסיבות כאשר אתם זקוקים למנוחה, בהזמנת עיסויים באופן קבוע, או בקביעת יציאה לארוחה עם חברים טובים על מנת לשפר את מצב רוחכם. האופן שבו אתם מטפלים בעצמכם הוא ייחודי לכם – והוא תלוי אך ורק בכם.

הסיחו את דעתכם

דרך מצוינת להקל על הכאב היא התעסקות בפעילויות שיסיחו את דעתכם ממנו, במקום להתמקד בו. הירשמו לקורס הבישול הזה שתמיד עניין אתכם, הצטרפו למועדון גננות, נסו יוגה. אפילו אם לא תוכלו לשלוט בכאב, תוכלו לשלוט בשאר החיים שלכם. התחילו כבר עכשיו!

הכירו את התרופות שלכם

עליכם להבין את התרופות שאתם נוטלים, את מה שהן יכולות לעשות עבורכם, ואת תופעות הלוואי שלהן. המטרה שלכם היא לשמור על מצב רוח ורמת פעילות נורמליים. אם הם אינם נורמליים, יתכן כי תרופה אחרת תהיה מועילה יותר. מה הן האפשרויות שלכם? היו פעילים, שאלו שאלות, וחפשו אחר תשובות.

המשיכו לקרוא למטה

בקשו עזרה

בקשת עזרה היא הרגל מצוין שעליכם לפתח. זה בסדר לספר לחברים ולבני המשפחה איך אתם מרגישים ומה אתם צריכים, כיוון שאם לא תעשו זאת, הם לא ידעו. למדו עוד בנוגע למצב שלכם, וחלקו עם אנשים אחרים בחייכם את התגליות שלכם. אתם לא לבד – כמעט שליש מהאנשים בעולם מתמודדים עם כאב כרוני.

קראו על  20 סיבות מפתיעות לכאב בגוף שלכם

חדש באגוגו! אפטרמיל!


לרדת במשקל עם אגוגו!

רוצים תפריט תזונתי אישי וליווי צמוד של אגוגו? עשרות כבר הצטרפו לתכנית התזונתית שלנו. לחצו לפרטים>>

מארז התזונה של אגוגו!

מארז התזונה של אגוגו מסייע לאלפים לרדת במשקל בצורה יעילה וקלה! רוצים פרטים? לחצו על הקישור.

תכנים נוספים של אגוגו