נפש

שינה עם שמיכות כבדות מונעות נדודי שינה וחרדה

חוסר בשינה עלול לגרום לנו לחוסר ריכוז במהלך היום, חוסר יצירתיות בעבודה או בלימודים, עצבנות בסביבת המשפחה וחברים וכמו כן להיות נתונים למספר סיכונים בריאותיים, כמו למשל התקפי לב.

אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 19/1/16

שמיכהאיך דבר פשוט כל כך כמו שמיכה כבדה יכול לסייע לנו?

השמיכות הכבדות עוטפות את הגוף ממש כמו חיבוק. הלחץ הנוצר מהשמיכה מרגיע את מערכת העצבים. ההשפעה היא כמובן טבעית והיא תחליף נהדר לתרופות או כדורי שינה.

לשמיכה הכבדה יש השפעה מרגיעה הדומה לעיסוי הגוף. כאשר משתמשים בלחץ עדין על הגוף, אנו מעודדים את הגוף לייצר סרוטונין, הרכיב שמעלה לנו את מצב הרוח. כאשר הסרוטונין מומר באופן טבעי למלטונין, הגוף שלנו מקבל את הסימן שהגיע הזמן לישון.

על פי מחקר משנת 2008 נמצא כי שמיכות כבדות הפחיתו חרדה במטופלים ומחקר משנת 2012 אימת את תוצאות המחקר הקודם.

השמיכה מסייעת לא רק לטיפול בחרדה, אלא גם להפרעות אחרות הקשורות לחסך בסרוטונין כמו הפרעות קשב וריכוז הפרעה דו-קוטבית. כמו כן, לאנשים הסובלים מדיכאון, חרדות, טראומות, פרנויה ועוד.

ממה השמיכות הכבדות עשויות?

מכינים את השמיכות הכבדות בצורה ייחודית, כאשר מכניסים חתיכות פלסטיק קטנות ותופרים אותן לתוך השמיכה כדי להעלות את משקל השמיכה בצורה אחידה. משקל השמיכה משתנה בהתאם למשקל האדם.

רוצים לתפור שמיכה כבדה משלכם? הנה סרטון מעולה!

אהבתם? פרגנו בלייק!

מדריך חינם לקוראי אגוגו!

המדריך שיעזור לכם לשמור על משקל תקין, להיות ערניים חיוניים ויותר והרבה יותר בריאים! המדריך הזה עזר עד היום לאלפי אנשים. כתב אותו ד"ר גיל יוסף שחר (M.D), ראש המרכז לרפואת הרמב"ם.

קראו על   14 פעולות יומיומיות שיש להן השפעה של מדיטציה

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!