היתרונות הבריאותיים בהליכה יחפה

היתרונות הבריאותיים בהליכה יחפה

טבעי לחשוב, שנעליים הם מרכיב בסיסי בחיים של כולנו, אך אולי תופתעו לשמוע, כי רק 20 אחוזים מאוכלוסיית העולם נועלים נעליים. עכשיו, כשהחורף נגמר, האביב כבר כאן והקיץ בפתח, זה לא יהיה רעיון רע לצאת לטיול בפארק הקרוב או בחוף הים כשאתם יחפים לגמרי. התועלת בכך עשויה להפתיע אותכם.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 26/4/13

יוגה לכפות הרגליים
יוגה לכפות הרגליים

1.לנקות את הראש

נסו לחשוב על בעיות היום יום שלכם כשאתם יחפים, זה כמעט בלתי אפשרי. עצם הנסיונות להימנעות מאבנים או מקוצים הנמצאים על הקרקע, מסיחים את דעתנו. וכך בצורה פשוטה ומתוחכמת אנו מתמקדים בהווה, במה שקורה עכשיו. שיטות דומות, משמשות נזירים במזרח הרחוק לצורך מדיטציה וניקוי הראש ממחשבות.

2.יוגה בחינם לכפות הרגליים

הליכה יחפה מחזקת ומותחת את השרירים, הגידים, הרצועות, הקרסוליים והתאומים. חיזוק שכזה, מונע מאיתנו פציעות בברכיים ובעיות גב. הליכה יחפה אף מחזקת שרירים מסוימים, אשר לא מורגשים בהליכה עם נעליים.

המשיכו לקרוא למטה

3.רפלקסולוגיה לכפות הרגליים

על פי הרפלקסולוגיה, כל חלק בכפות הרגליים שלנו משפיע על בריאות אזורים מסוימים בגופנו. לכן, כל אבן או בליטה באדמה, משפיעה ולוחצת על האזורים השונים בכף הרגל ובכך משפיעה על בריאות של כלל הגוף. אם זה קצת כואב בהתחלה, זה בסדר גמור, זה רק אומר לנו שכפות הרגליים שלנו זקוקות לגירוי שהן מקבלות. לאחר זמן מסוים הכאב יתחלף בשיקום, התחדשות והתגברות על הסימפטומים שסבלנו מהם.

4.מפחית חרדה ודיכאון

הליכה יחפה על דשא עוזרת במניעת חרדה ודיכאון ב-62 אחוזים, וכמו כן מגבירה את רמת האנדרופין בגוף המשוייכת למצב רוח מרומם.

5.שינה יותר טובה בלילה

בעבר בני האדם הקדמונים האמינו כי הליכה יחפה על דשא מעולה לטיפול בנדודי שינה, עדיין אפשר למצוא אנשים, שיהיו מוכנים להישבע שזה עוזר להם גם היום.

קראו על  למה אתם נוחרים וכיצד תעצרו זאת

6.להתחבר לאדמה, תרתי משמע

הגוף שלנו עשוי מ-60 אחוז מים, דבר המעולה להולכת חשמל. אדמת כדור-הארץ בעלת מטען יוני שלילי. הליכה יחפה מחברת אותנו לזרם. יונים שלילים נמצאו כמסלקי רעלנים, מרגיעים, מפחיתים דלקות, מסנכרנים את השעון הפנימי שלנו, מחזורים הורמונלים ומקצבים פיזיולוגים. הדרך הכי טובה בכדי לקבל יונים שלילים דרך כפות הרגליים הוא מים, כולנו עכשיו יודעים למה הליכה יחפה על החוף כל כך נעימה.

7.להתחבר לעצמך ולטבע

הליכה יחפה לא קשורה רק לכפות הרגליים שלך. שאר הגוף שלך צריך להיות שותף לחוויה, בכדי שתוכל להתחבר לאמא אדמה בכל הכוח והעוצמה, להרגיש את השמש על פניכם ולשמוע את הרוח מבעד לעצים. זה קל יותר להתחבר עם הטבע כשאנו יחפים, וזה קל יותר, לשים את כל הדברים בפרספקטיבה נכונה.

מי חשב שדבר פשוט כל כך, כמו הליכה יחפה יכולה לעשות דברים כל כך טובים לנפש, לגוף ולנשמה.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

מארז התזונה של אגוגו לירידה במשקל!

מארז התזונה של אגוגו מסייע כבר לאלפים לאכול בריא ולרדת במשקל. ועכשיו הוא מקבל שדרוג משמעותי נוסף. לחצו לפרטים מלאים>>>
מודעה