איכות חיים

6 הרגלים רעים אשר טובים לבריאות שלנו

לכל אחד מאיתנו יש הרגל מגונה מסוים, אותו לא נעיז לעשות בפומבי. אך למרות זאת, הרגלים מסוימים, ככל שיהיו דוחים או מוזרים, הם לא כל כך רעים בשבילנו אחרי הכל ואף עשויים להיות בריאים במידה מסוימת. בכתבה זו נדבר על כמה מהם.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 22/4/13

חילוץ האצבעות משפר את תנועת המפרקים
חילוץ האצבעות משפר את תנועת המפרקים

1.לחלץ את האצבעות

במחקר גדול אשר נעשה במשך 5 שנים על אנשים הנוהגים לחלץ את האצבעות, או בשפה אחרת "לעשות קליקים באצבעות", נמצא כי מצב המפרקים בנחקרים אשר נהגו לחלץ את האצבעות היה דומה לגמרי לאלו ללא הרגל זה. למעשה, נמצא כי חילוץ האצבעות אף בעל תועלת למפרקים ומשפרת את הגמישות והתנועה בהם.

2.לנשוך את הציפורניים

מי היה מאמין כי נשיכת ציפורניים עשויה לסייע למערכת החיסונית שלנו!. הרגל של נשיכת הציפורניים חושף אותנו לכמות רבה של חיידקים אשר עלולים לעשות אותנו חולים. המערכת החיסונית, יודעת לזכור כל אחד מהחיידקים בהם היא נתקלה ויודעת להשתמש בנשק הכי יעיל כנגד כל חיידק וחיידק. כל עוד הציפורניים שלך לא ממש מלוכלכות, נשיכה שלהם לא תעשה לך רע.

3.לחלום בהקיץ

רבים מאיתנו רואים בחולמים בהקיץ אנשים עצלנים, אדישים ואיטיים. אך מחקר באוניברסיטת קולומביה מצא, כי הרהורים המתבטאים בחלומות בהקיץ, עשויים לסייע לנו בפתירת בעיות יומיומיות. לכן, למרות שחלימה בהקיץ מאריכה משימה מסוימת שאנו צריכים לעשות בהווה, היא מסיעת לנו לפתור בעיות מסוימות בחיינו, לפעמים באופן לא מודע.

4.דילוג על אימון

בוא נודה באמת, רובנו לא ספורטאים מקצועיים אשר מתכוננים למקצה מרוץ השליחים באולימפיאדה הבאה. לכן, דילוג על אימון מדי פעם הוא לא דבר רע, ולא צריך לעורר בכם רגשות אשם. למעשה, מנוחה שכזאת מדי פעם, תורמת להתאוששות הגוף ואף מחזירה אותנו עם שרירים חזקים יותר להמשך הדרך.

קראו על  8 שימושים מפתיעים ויעילים לתפוחי אדמה

5.לירוק

כן, ככל שזה ישמע לכם מוזר ודוחה, במקרים מסוימים, הוצאת הליחה המצטברת בפינו יעילה מאוד לתפקוד גופנו. הדבר נפוץ ביותר בשעת אימון, כשגופנו מייצר ליחה בכמות מוגברת. הליחה עלולה להפריע לנשימה ולכן מחייבת את פעולת היריקה.

6.לאבד את השלווה

רבים מאיתנו חונכו בבית כי עצבנות היא אחד מההרגלים הבלתי מנומסים שיש. במידה מסוימת זה נכון, אף אחד לא רוצה להיות במחיצת אדם אשר נוח להתעצבן, אך מחקרים מצאו, כי איבוד השלווה מדי פעם עשוי להיות טוב לבריאות שלנו, הבעה ושיחרור הרגשות עשוי להפחית את הלחץ הנפשי שלנו. אך חשוב לציין, כי במחקר אחר אשר נעשה בשבדיה נמצא כי עצבנות מעלה את הסיכוי לעבור אירוע של התקף לב.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!