זוגיות יחסים

טיפים פשוטים וישימים לניהול זוגיות מאושרת

בימינו לא פשוט לנהל זוגיות מאושרת ומשביעת רצון. הג'ינגול האינסופי בין משפחה, קריירה והגשמה עצמית מותיר אותנו לא פעם עייפים ושחוקים. כשמג'נגלים, רק טבעי שמידי פעם יפלו פה ושם כדורים, אבל חשוב לשים לב שאנחנו לא מפילים באופן עיקבי את כדור הזוגיות!

דר' יעל עזרא – מטפלת זוגיות | לאתר של יעל | לפייסבוק | Agogo | פורסם 29/9/14

טיפים לזוגיות מאושרת
טיפים לזוגיות מאושרת

1. תשקיעו בחברות שלכם

זוגות מאושרים הם החברים הכי טובים אחד של השנייה ומשתדלים לנצל כל הזדמנות להשקיע בחברות זו. הם מקפידים להתעניין אחד בשנייה ולמצוא זמן לבלות יחד. אל תאפשרו לעייפות ולשחיקה לגבור!

פנו באופן קבוע כ – 15 דקות ביום לשיחה זוגית אינטימית פנים מול פנים. דאגו לאווירה רגועה ללא הפרעות של ילדים, טלפונים, טלוויזיות, מחשבים או כל גורם מסיח אחר. ספרו אחד לשני/ה איך עבר היום?

מיצאו זמן לבילוי זוגי לפחות אחת לשבוע. אפשר גם דייט ביתי כגון, צפייה משותפת בסרט, הזמנת ארוחת ערב זוגית ממסעדה אהובה וכד'. עם זאת, מומלץ לפחות אחת לחודש לצאת לדייט מחוץ לבית. בדייט מחוץ לבית יש אלמנטים חשובים של שינוי אווירה והתכוננות פיזית ורגשית. כשמתלבשים יפה, מתבשמים ומתאפרים בפועל אנו משקיעים הן בעצמנו והן בבן/בת הזוג.

2. תפרגנו לבן/בת הזוג

זוגות מאושרים אינם מתפנקסים! הם נהנים לפרגן כיוון שהם יודעים שכשהם ירצו או יצטרכו דבר מה, יפרגנו להם חזרה. את האנרגיות החיוביות שהם מקבלים מכך שעשו דבר מה למען עצמם, הם משקיעים באופן הכי טבעי חזרה במשפחה או בזוגיות וכך כל המערכת יוצאת מורווחת ופחות שחוקה.

הקפידו בתחילת כל שבוע לתאם ציפיות באשר לניהול הזמן והמשאבים שלכם. תבדקו יחד כיצד ניתן לפרגן פנאי אישי לכל אחד מכם.

3. אימרו תודה

זוגות מאושרים אינם מתייחסים לשום מאמץ מצד בן/בת הזוג כמובן מאיליו, מתוך ההבנה שכל מה שהאחר עשה נחסך מהם.

אנו רוצים להזמין אתכם להרצאה של אגוגו (לחצו לפרטים)

זיכרו לומר תודה גם על הדברים הכי קטנים וטריוויאליים. עשו לעצמכם מנהג להודות בסוף כל יום על 3 דברים שבן/בת הזוג עשו ובכך הקלו עליכם. לא צריך בהכרח לחפש מחוות גרנדיוזיות.

4. זיכרו להתפייס

ריבים הם חלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסים. עם זאת, זוגות מאושרים מסיימים מריבות בהתפייסות. הם מתנצלים ולוקחים אחריות אם פגעו בבן/בת הזוג.

כשפורץ ריב, אל תנסו לקבל החלטות מתוך סערת הרגשות. קחו פסק זמן קצר להרגעת הרוחות ואז שבו יחד ונסו למצוא פתרונות ריאליים, מתוך מו"מ וכבוד הדדי. תתנצלו וקחו אחריות אם פגעתם בבן/בת הזוג. נסו להקשיב מתוך עמדה אמפתית ולא מתגוננת. זיכרו שמריבה שלא מלבנים אותה יוצרת משקעים שצפים ועולים במריבות הבאות.

5.שימרו על ציפיות ריאליות

בכל מערכת יחסים ארוכת טווח יש עליות ומורדות. לא כל רגע בחיים בהכרח מלא הגשמה ותשוקה בלתי פוסקים.זוגות מאושרים מבססים את הקשר שלהם על חברות ואהבה, אשר נשארת איתנה גם במורדות.

שתפו את בן/בת הזוג ביעדים האישיים, הזוגיים והמשפחתיים שהייתם רוצים להשיג. הגדירו יחד מטרות ריאליות המתוזמנות לאורך מעגל החיים. קחו אחריות על האושר שלכם וגייסו באופן חיובי את בן/בת הזוג לשתף פעולה עם השינויים הנדרשים לצורך השגת ההגשמה העצמית והאושר שלכם.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

קראו על  7 סימנים לדעת אם מישהו מחבב אותך

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!

Click to Hide Advanced Floating Content