נפש

למה אני כאן? – 5 שאלות שאתה צריך לשאול את עצמך

פעם תהית למה אתה כאן? מה המטרה בלהתעורר כל בוקר? ובכן, חלק מהייעוד שלך בעולם הוא לגלות למה. ואחרי שתגלה למה אתה כאן, תוכל להתחיל לעשות את השינוי שרק אתה יכול לעשות. אם אתה לא יודע איפה להתחיל שאל את עצמך את השאלות הבאות.

אוזבק תחאוכה | אגוגו-מגזין בריאות | Agogo | פורסם 16/12/14

לכל אחד יש תכלית
לכל אחד יש תכלית

1.מה העבודה שלך בעולם הזה?

לא מדובר במקום העבודה שלך ולאו דווקא בעיסוק שמביא לך כסף. אלא מה הסיבה לקיומך.

אתה בונה סביבך חברה בריאה יותר? האם אתה חולם להמציא משהו כדי להעצים אנשים אחרים? על אילו דברים אתה עובד בזמנך הפנוי המביעים את כשרונותיך ומעלותיך בעולם וגורמים למימוש הפוטנציאל העצמי שלך?

2.מה המשמעות של החיים שלך? מהי התכלית שלך?

על מי השפעת בחייך? מי מחכה שם שתעזור לו בדרך שלו עצמו? אולי התכלית שלך בעצם היא לעזור לאנשים אחרים או לפתח משהו שאתה באמת מאמין בו. בכל מקרה לכל אחד יש את התכלית שלו בעולם הזה.

3.מהי התשוקה שלך?

אחד הרמזים שהעולם נותן לנו בנוגע לתכלית שלנו היא הדברים שבאמת מעניינים אותנו ובוערים בנו. אם זה אומנות, עזרה לאחרים, בריאות וריפוי, או משהו אחר שאתה יכול להמציא כדי לעשות משהו משמעותי בחיים האלו, דבר אשר יצית קצת אש בנשמה שלך. חפש את התשוקה שלך והרשה ללב שלך להדריך אותך בהפיכתו לדבר המרכזי בחייך.

4.מה העולם יפסיד אם לא תהיה כאן?

לכולנו יש השפעה על הסובבים אותנו. כמו אדווה קטנה באגם, ברגע שהיא מתפתחת יש לה השפעה הולכת וגדלה על הסביבה שלה. לכל אחד יש את הכישרונות שלו, שאל את עצמך אילו כישרונות יחודיים יש לי אשר יכולים לתרום לסביבה שלי ואפילו לעולם.

קראו על  12 דברים טובים שהופכים לרעים אם מגזימים בהם

5.מה נחוץ כדי שאוכל להתחיל לחיות את חלומותיי היום?

אם אני לא חי את חלומותיי היום מה אני יכול לעשות כדי להתחיל לנוע בכיוון הזה? האם יש משהו שאני יכול להתחיל לקרוא או לחקור בכדי להבין איך לחיות את חלומותיי? האם אני צריך להיפגש עם אנשים מסויימים כדי ללמוד את הכישורים האלו? האם אני צריך לחסוך קצת כסף מדי פעם למטרה מסויימת? האם יש לי אפשרות להתנדב או אפילו לעזור למישהו שכבר עושה את מה שאני חולם לעשות?

תמיד תזכירו לעצמכם שלכולנו יש תכלית בחיים האלו. העולם הוא בלתי מוגבל ולכן גם אתם. אולי זה יקח קצת זמן ותרגול אבל אתם יכולים למצוא כלים חדשים כדי להתמודד עם המכשולים בדרך. לפעמים אתה תצטרך עזרה ולפעמים תצטרך גם לעזור למישהו אחר.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!