דיאטה

האם מים יכולים להרזות?

מים יכולים להרזות?

אולי שאלת פעם את עצמך את השאלה- האם מים יכולים לעזור לך בדיאטה?. התשובה היא כן, מים יכולים לעזור לנו בדיאטה וכתוצאה מכך להפחית ברמת השומן בגופנו. אך הדבר לא יכול להעשות רק בעזרת המים לבדם, אלא בשילוב אימון גופני רציף וקבוע וכמו כן, ניחשתם נכון.. תזונה נכונה.  אגוגו בכתבה זו מביאה לכם כמה דרכים בהם המים עוזרים לנו בהרזייה ובמלחמה בשומן העודף.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 23/12/12

היתרונות של המים

מים יכולים להרזות?
מים יכולים להרזות?

1.שתיית מים לפני ארוחה מגבירה את תחושת השובע וכתוצאה מכך אנו אוכלים פחות.

2.אם יש לכם בעיה של תחושת נפיחות בבטן, שתיית מים יכולה להקל עליכם. הרבה מהמקרים של בטן נפוחה הם כתוצאה של בעיות בעיכול, המים יכולים לפתור הרבה מהמקרים האלו בכך שהם מסייעים בתהליכי העיכול בגופנו.

3.מחקר שנעשה בגרמניה לפני מספר שנים, גילה כי צריכת מים בצורה מספקת, באופן קבוע מגבירה את המטבוליזם, הוא חילוף החומרים בגוף.

4.שתיית מים קרים מגבירה את חילוף החומרים בגוף יותר ממים חמים, הדבר נובע ממאמץ הגוף לאזן את הטמפרטורה הקרה של המים לחום הנורמלי של גופנו.

5.שתיית מים מעודדת את תפקוד הכליות ותוצאה מכך מייעלת את תפקוד הכבד ביכולת שריפת השומן.

כמה מים צריך לשתות?

בטח כבר שמעתם על ההמלצה של 8-10 כוסות ביום, אך מחקרים חדשים בנושא מראים כי צריכת פירות וירקות במשך היום יכולה להכיל גם כן כמות מסויימת של נוזלים ולכן ההמלצה בעניין הכוסות יכולה להצטמצם קצת.

זה יהיה רעיון טוב אם 8 כוסות מים יהיו המטרה היומיומית שלך. כמו כן חשוב לציין כי כמות המים היומית צריכה להתחלק בצורה שווה לאורך כל היום, צריכה בבת אחת של המים תוביל לאיבוד הנוזלים דרך השתן.

קראו על  7 דרכים מוכחות לירידה אוטומטית במשקל (בלי לספור קלוריות)

לא צריך להגזים עם המים

זה אומנם נדיר, אך שתייה יתרה של מים יכולה להוביל למצב הנקרא היפונתרמיה, תופעה המוכרת יותר כהרעלת מים. המצב הזה קורה כשאנו צורכים יותר מדי מים, יותר ממה שהכליות שלנו מסוגלות להתמודד. אך אין צורך לדאוג יותר מדי, הגוף שלנו יכול לצרוך עד 15 ליטר מים ביום. רק תוודאו עם עצמכם כי הכמות אכן מחולקת לאורך היום. כמו שנאמר המקרה הזה נדיר אך חשוב להיות מודעים גם לתופעות קיצוניות כאלו.

מים הם לא נוסחאת קסם

כפי שכבר הספקת להבין, מים הם אינם נוסחא אשר תפתור את כל בעיות ההשמנה שלך, אך מים הם עדיין מקור איכותי אשר מסייע בתוכנית הדיאטה וההרזייה שלך. חוץ מזה, למים יתרונות בריאותיים מרחיקי לכת אשר מעבר להרזייה ולכן עולה החשיבות בצריכתם. מחקרים רבים הראו כי אי שתייה מספקת של מים עלולה להוביל לשלל בעיות בריאותיות בגופנו, לכן אל תשתו רק בשביל להרזות, שתו גם בשביל הבריאות הכללית שלכם.

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!