איכות חיים תזונה

מים מהברז או מים מינרלים – מה יותר בריא?

עברה התקופה בה מים מינרלים בבקבוק הייתה נחלתם של פאנטים ומכורים לבריאות, כיום מים בבקבוקים הוא עסק של מילארדי דולרים בעולם כולו. רבים מאתנו צורכים אותם מתוך הנחה כי מים מינרלים בבקבוק הם טהורים ובריאים יותר ממי ברז. אך האם הטענה הזאת נכונה? 

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 4/11/12

מים מהברז או מים מינרלים?
מים מהברז או מים מינרלים?

מבדיקות שנערכו בבריטניה בשנת 2004 עלה כי לא רק שמי ברז הם טובים כמו מים מינרלים, אלא גם יותר טריים. דבר זה הועלה מתוך הנחה שהמים המינרלים "חיים" במשך זמן רב בתוך בקבוקים שמאוחסנים באופן ממושך במקומות כמו מחסנים למיניהם ומדפי סופרמרקט, תקופת האחסון יכולה להמשך לתקופה של עד שנתיים.

הדבר גורם לבלבול ומבוכה, גם ככה אנשים לא שותים מספיק מים. האדם הממוצע מאבד כ-5 ליטרים של מים מגופו ביום אחד, אנו מחזירים את רוב המים למרבה ההפתעה דרך המזון שאנו אוכלים, בעיקר פירות וירקות, את השאר שהם 1.5-2 ליטרים של מים אנו צורכים ישירות. אנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית צריכתם עולה.

רופאים ותזונאיים יסכימו כי מים טהורים הם המשקה הבריא ביותר בשבילנו, אך מהם מים טהורים?, ואילו מים טהורים יותר, מי ברז או מים מינרלים?.

למעשה, גם מי הברז וגם המים המינרלים יכולים להכיל חומרים ממקורות מזוהמים ורעילים. רוב המים בבקבוק מגיעים בבקבוקי פלסטיק, בקבוקים אלו הם המקור לרעלים אלו.  בקבוקי הפלסטיק מכילים הורמון נשי סינטטי שעלול לפגוע במאזן הנורמלי של נשים במידה והוא מצליח לחדור לתוך המים. מכאן עולה גם כי שתייה של כל סוג של מים בבקבוקי פלסטיק עלולה להוביל לתוצאה הזאת. לכן העדיפות היא לצרוך את המים דרך כלי זכוכית כמה שניתן.

עכשיו למים עצמם. מים מינרלים פעמים רבות מכילים כמות גבוהה של נתרן, מליחות המסכנת אנשים הלוקים בלחץ דם גבוה או מחלות לב. רמות הפלואוריד גבוהות גם הם. רמות הסידן גבוהה מדי ברבים מהבקבוקים המינרלים, במיוחד אם במים המינרלים יש מחסור במגנזיום העוזר לסידן להיספג. מה רע בעודף סידן אתם שואלים?.. עודף סידן יכול לגרום להסתיידות ברקמות רכות ובעורקים. לכן קנו את המים עם רמת נתרן וסידן נמוכה ורמה גבוהה של מגנזיום. כמו כן בדקו את תאריך התפוגה ובחרו את הבקבוק החדש ביותר, לא מומלץ לצרוך מים מוגזים כי הם ממלאים את הקיבה שלנו בגזים מיותרים.

קראו על  איזה מאכלים גורמים לנפיחות בבטן?

מים מהברז גם הם לצערנו לא נקיים ממזיקים. בדיקה של מי ברז עלולה להכיל 350 כימיקלים סינטטים. איכות המים תלוייה רבות במקום מגוריך, אך רבים מכימיקלים אלו נמצאים במים בכל מקום. בין השאר המים יכולים לכלול חומרי הדברה, מתכות וחנקות. לכן אם אין באפשרותך להתקין מערכת סינון או טיהור למים בביתך, אז ההמלצה היא לשתות מים מינרלים מבקבוק. אם אתה בכל זאת מחליט להמשיך ולשתות ממי הברז אז שתה אותם רק דרך המים הקרים, שם הסיכויים למזיקים נמוכים יותר.

[easy_responsive_adsense publisher_id=9406214667396408 ad1=6013518279:336×280 ad2=4583164164:200×200 ad3=34567:200×200 wrapper_id=my-custom-ID]

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!

Click to Hide Advanced Floating Content