תזונה

כל מה שאתם באמת צריכים לדעת על ויטמינים

נושא הויטמינים הוא נושא רחב ומורכב, החדשות הטובות הן כי מה שהצרכן הממוצע צריך לדעת הוא פשוט והחלטי. בכתבה זו ננסה לעשות קצת סדר בבלאגן.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 8/2/13

כל מה שאתה צריך לדעת על ויטמינים
כל מה שאתה צריך לדעת על ויטמינים

כמעט בכל יום יוצאים מחקרים ומאמרים חדשים בנוגע לויטמינים, ולפעמים נדמה כי הם סותרים אחד את השני. מה הצרכן הממוצע באמת צריך לדעת בנוגע לויטמינים שהוא צורך?.. התשובה החד משמעית היא – לא הרבה. מרבית האנשים יכולים לצרוך תוספי סידן כי רוב האנשים אינם מקבלים מספיק סידן דרך התזונה שלהם, שהיא 1000 מ”ג סידן ביום למבוגר ו-1200 מ”ג לעוברים את גיל 50. סוגים שונים של ויטמינים חשובים במיוחד בפרקים מסוימים של חיינו כמו למשל בזמן הריון יש חשיבות בצריכת חומצה פולית. וככל שאנו מתבגרים יש צורך בתוספים כמו ויטמין B12.

מה שצריך לעשות הוא להקפיד על תזונה בריאה, רובנו מקבלים את הויטמינים שאנו צריכים דרך התזונה, לקיחת תוסף ויטמינים הוא דווקא רעיון לא רע שלא יכול לגרום לנזק כלשהו, להפך הדבר יכול לאשר שאכן לקחנו את כל הויטמינים.

ויטמינים וחיים בריאים: לא כל כך פשוט

שמירה על תזונה מאוזנת מבחינת תצרוכת הויטמינים היא חשובה אך גם די מורכבת. למה אנחנו מתכוונים?.. לפעמים יכולים להיווצר התנגשויות בין הויטמינים לתרופות שאנו צורכים, למשל הסידן מוגבל ביכולת הספיגה שלו כשהוא נצרך יחד עם תרופות מסוימות. לכן יש חשיבות כשהרופא נותן לכם מרשם חדש, להתייעץ איתו בנוגע לכל תצרוכת הויטמינים והמינרלים שלכם בכדי להמנע מבעיות רפואיות בעתיד.

האם צריכת יותר ויטמינים זה יותר טוב?

לאנשים המקפידים על תזונה מאוזנת ובריאה, צריכת מולטי ויטמין לא תגרום נזק, אך ישנה בעיה כשהתוסף הנצרך מכיל ויטמינים בריכוז גבוה. לכן השימוש בתוספי ויטמינים צריך להיעשות בהדרכת רופא, בכדי להימנע מתופעות לוואי מסוימות. לדוגמא, שימוש מוגזם בויטמין C בכדי להימנע מצינון או שפעת עדיין לא נמצא כיעיל בצורה וודאית, לכן גם כאן לא צריך להפריז בכמויות.

קראו על  15 המאכלים הכי עשירים בחומצה פולית

לכן לפני שאתם רצים לצרוך תוספי ויטמינים חשוב לבדוק טוב שאכן אתם צריכים אותם, אפשר להתייעץ עם רוקח, דיאטנית או רופא המשפחה שלכם, אנשי החברות שמוכרים לכם את הויטמינים הם בהחלט לא האנשים להתייעץ איתם.

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!