איכות חיים

עיניים רגישות והקשר למשקפי שמש

יש לך משקפי שמש?!.. האם אתה רגיש לשמש?!.. עיניים רגישות עלולות להיות תוצאה של ענידת משקפי שמש, לכן ענידתם של משקפי השמש בתדירות גבוהה הוא כנראה רעיון לא כל כך טוב. אור השמש חיוני לעיניים שלנו, נמצא כי אנשים בעלי עיניים רגישות לאור השמש אף רופאו בעזרת חשיפה ישירה ומבוקרת לקרני השמש עצמן. אז אולי בניגוד לדעה המקובלת, משקפי השמש שלכם הם לא הפתרון האולטימטיבי להגנה על העיניים שלכם.

אגוגו-מגזין בריאות| Agogo | פורסם 24/10/12

עיניים רגישות והקשר למשקפי שמש

עיניים רגישות והקשר למשקפי שמש

העין הינו איבר אשר תוכנן לעיבוד אור. העיניים שלנו מורגלות לאור השמש כבר מיליוני שנים, הרבה לפני הגעת הציוויליזציה המפותחת שאנו חיים בה היום. האדם הקדמון לא ענד משקפי שמש זה מה שבטוח.. משקפי השמש בעצם מרעיבים את העיניים שלנו לאור טבעי ואנרגיה המגיעים מהשמש. אור מלאכותי, לא משנה עד כמה חזק הוא יהיה, לא עונה על הצרכים הללו ולא עושה את אותו אפקט. למעשה האור המלאכותי רק גורם לעיניים שלנו ליתר מאמץ.

האם פעם שמת לב לתופעה שקורת אחרי המצאות במקום סגור מאור טבעי, כמו מרכז קניות, קניון וכדומה, איך העיניים שלנו מיד הופכות לעייפות. ומה קורה לעיניים שלנו מיד לאחר יציאה מהמבנה, לקראת האור הטבעי של השמש.. כן אתם זוכרים נכון, העיניים שלנו כמעט פוקעות מכאב כתוצאה מהאור החזק של השמש. התופעה הזו נגרמת כתוצאה מהאור המלאכותי האיום שנמצא במרכזי הקניות שלנו ומחסור מוחלט באור יום. המזור לתופעה זו היא לא לשים מיד את משקפי השמש שלכם, אלא להרגע, לסגור את העיניים ולחשוף את העיניים לשמש, הטריק הקטן הזה יעזור לנו לרענן את העיניים ובמידה מסוימת לשפר את הראייה.

משקפי השמש שלנו, במיוחד אלו בעלי העדשות השחורות, מונעות מהעיניים שלנו לקבל את האור החיוני של השמש. אם אתה עונד אותן רק בגלל שהעיניים שלך רגישות, באופן אירוני, העיניים שלך יהפכו להיות יותר רגישות. הדבר שכן אפשר לעשות הוא, לחשוף את העיניים, תוך סגירת העפעפיים, אל מול קרניה המועילים של השמש למשך מספר דקות באופן יומיומי. אפילו 5-10 דקות של חשיפה יהיו יעילים לעיניים שלנו, אך כמה שיותר, יותר טוב.

אלפי שנים ללא משקפי שמש וללא עיניים רגישות

אלפי שנים ללא משקפי שמש וללא עיניים רגישות

דרך אגב, כל הדיבורים המוגזמים על נזקי השמש ועל קרניים אולטרה סגולות, נועדו למטרה אחת, לגרום לנו לקנות יותר משקפי שמש. בני האדם חיו במשך אלפי  שנים בתנאי חום קיצוניים, ולא רק שהראייה שלהם הייתה טובה מעבר לכך גם העור שלהם היה בריא יותר. ישנם הרבה פרמטרים הכלולים בנושא חוץ מקרניים אולטרה סגולות.

אתה תלמד להתרגל אל השמש, אז הנח למשקפי השמש שלך לפעמים ותן לעיניים שלך להתמודד מול האור החיוני כל כך של השמש. אתה עלול להתפלא מהתוצאות.

התגובה שלך

תגובות