איכות חיים

למה רוב האנשים לעולם לא יגיעו להצלחה גדולה?

בשנים האחרונות אני שומעת יותר ויותר את המשפט “כל אחד יכול להצליח”.  אפשר להתווכח אם המשפט הזה נכון או לא, אבל יש דבר אחד שאי אפשר להתווכח איתו – הסטטיסטיקה.

ד”ר דפנה שקד- ייעוץ קריירה ותעסוקה | לדף הפייסבוק | לאתר | Agogo | פורסם 15/12/14

קריירה - לאן אתם רוצים להגיע?
קריירה – לאן אתם רוצים להגיע?

כאשר בוחנים את הסטטיסטיקה של עובדים ומנהלים, מגלים שמרבית האנשים לא מצליחים בקריירה שלהם. למעשה הם רחוקים מאד מכל הגדרה של הצלחה, קידום או הערכה בקריירה. עם הנתונים האלה אי אפשר להתווכח.

אז למה זה קורה ?

יש הרבה מאד סיבות להצלחה או כישלון בניהול הקריירה, היות וקריירה היא דבר מורכב. אבל אם אני מסתכלת על מאות עובדים ומנהלים שעבדתי איתם, באופן פרטני וגם בארגונים, אני יכולה לציין 3 סיבות שמכשילות עובדים ומנהלים יותר מכל דבר אחר.

המכשולים בדרך להצלחה בקריירה הם אחד הנושאים שאני עוסקת בהם בסדנת מיתוג אישי ולכן החלטתי לספר לכם מהן הסיבות העיקריות לכישלון בקריירה ואיך להימנע מהן.

לאן אתם רוצים להגיע?

הסיבה הראשונה שמכשילה עובדים ומנהלים בדרך להצלחה (למעשה זו הסיבה שמכשילה הכי הרבה אנשים בדרך לכל דבר בחיים, לא רק בעבודה) היא שאין להם מטרה מוגדרת אליה הם שואפים להגיע. הם פשוט “זורמים”. 

מרבית האנשים מחכים שהמנהל, “הבוס”, יציע להם תפקיד, ידאג לקידום שלהם וימחא להם כפיים על הצלחה. למעשה, במקרים רבים (רבים מדי…) זה פשוט לא קורה. ואז לא מתקדמים בכלל.

היכולת לדעת לאן אני רוצה להגיע היא אחת היכולות החשובות ביותר להצלחה בקריירה, ולקבלת קידום, הערכה וסטטוס גבוה יותר.

כאן חשוב להדגיש שהחשיבה על היעדים והמטרות בקריירה חייבת להיעשות ממקום מחושב, כזה שבוחן ומנתח אובייקטיבית את מצב השוק ותנאי השוק העתידיים.

אז איך נכון להציג את המטרה שלכם?

הסיבה השנייה שבגללה אנשים נכשלים בדרך לפיתוח הקריירה שלהם היא שאנשים עסוקים יותר מדי בעבודה ופחות מדי בהצגה נכונה של העבודה. בני האדם מטבעם מניחים שהעבודה תדבר בעד עצמה ו”שוכחים” (או נמנעים) מלהציג את תוצרי עבודתם הקשה. 

זאת טעות חמורה שאנחנו עושים. אנחנו חוששים מהנזק שעלול לקרות אם נציג את תוצרי עבודתנו לעולם, אבל אי הצגת התוצאות מזיקה לנו הרבה יותר.

ולמה זה כך?

אנשים קולטים את המסרים שאנחנו מעבירים להם.

עובד, ואפילו מנהל, שלא מצליח להעביר את המסרים בצורה נכונה ונמנע מהעברת מסרים, מגיע למצב שמסרים שונים מאלו שהוא היה רוצה להעביר, מועברים. כלומר, בכל מקרה מועברים מסרים, אבל לא אלו שתכננו להעביר וודאי לא אלו שאמורים לקדם אותנו במסלול הקריירה.

מה התוצאה?

התוצאה היא שלא משנה כמה אנחנו עובדים קשה וכמה אנחנו מניחים שכולם מסביב רואים את העבודה הקשה שלנו, בסופו של דבר המסרים כמעט ולא נקלטים ואנחנו יוצאים ממורמרים ומתוסכלים.

רואים את התופעה הזאת חוזרת על עצמה שוב ושוב בהרבה ארגונים ובכל מיני תפקידים. עובד אחד התקדם (וגם קיבל תוספת נאה לשכרו) ולא עובד אחר, מנהל קיבל מינוי דירקטור ואילו המקבילים לו נשארו במקום.

היכולת להציג את התוצאות שלנו, אלו שמקדמות אותנו לעבר השגת המטרות בקריירה, היא יכולת קריטית, בטח עבור מי שרוצה למקסם את ההישגים שלו בזמן קצר. זו יכולת שהיא חלק חשוב בהתנהלות המקצועית והאישית שלנו.

אהבת?.. שתף את המאמר עם החברים שלך!


תגובות

קראו על  8 מזונות בריאים שכדאי להאכיל את הכלב שלכם

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!