תזונה

סטיביה – ממתיק טבעי עם אפס קלוריות

המקור של הסטיביה הוא מדרום אמריקה, שם מכינים אותה מעלי הצמח הגדל בצורה טבעית בברזיל ופרגוואי. הסטיביה מכילה אפס קלוריות, היא הרבה יותר מתוקה מסוכר ובעלת יתרונות שונים. על כך במאמר זה. 

אגוגו- מגזין בריאות | Agogo | פורסם 17/5/15

סטיביה - ממתיק טבעי עם אפס קלוריות
סטיביה – ממתיק טבעי עם אפס קלוריות

על פי מחקרים שונים נמצא כי הסטיביה לא מוסיפה קלוריות או פחמימות לתזונה שלנו ולא משפיעה על הגלוקוז או האינסולין בדם, דבר אשר מסייע לסוכרתיים לצרוך מגוון רחב יותר של מזונות.

בניסוי אשר נעשה על 122 משתתפים, חצי מהמשתתפים צרכו סטיביה בעוד שהחצי השני של המשתתפים צרכו פלסבו (טיפול דמה), בסוף הניסוי בדקו את המשתתפים ולא נמצאה השפעה על רמת הסוכר בדם, רמת האינסולין ולא היה שינוי במשקלם.

שמירה על המשקל

הסיבות לעודף משקל והשמנת יתר הן רבות והן כוללות בתוכן גורמים כמו חוסר פעילות גופנית וצריכה של מזונות עשירים בשומן וסוכר. צריכת הסוכר מוסיפה בממוצע כ-16% מהצריכה הקלורית בתזונה היומית שלנו, והיא קשורה ישירות להשמנה ומשפיעה על האיזון הגלקימי בגופנו.

סטיביה עם אפס קלוריות יכולה להיות חלק מתזונה מאוזנת המפחיתה את הצריכה האנרגתית שלנו וכך מסייעת לנו בדיאטה. הפחתה של רק 25 גרם סוכר (כ-6 כפיות) יכולה לחסוך מאיתנו 100 קלוריות.

חילוף החומרים

מחקרים הראו כי מערכת העיכול שלנו בקושי סופגת את הסטיביה בתהליך חילוף החומרים של גופנו. דבר אשר נחשב ליתרון ותורם לעובדה שהסטיביה מכילה אפס קלוריות וגם לא מעלה את רמת הגלוקוז והאינסולין בגופנו.

איך משתמשים בסטיביה?

ישנם שני סוגים של סטיביה: נוזל ואבקה. ניתן לצרוך אותה בכל מיני צורות, ניתן להוסיף ליוגורט, תה, קפה ומשקאות אחרים. ניתן להשתמש בה גם באפייה.

כמה מומלץ ובטוח לצרוך ביום?

עד 4 מ”ג ביום לכל קילוגרם משקל גוף. כלומר, אם משקל גופכם 60 קילוגרם הכמות המומלצת היומית תהיה עד 240 מ”ג ביום.

קראו על  שומר - 13 יתרונות בריאותיים

איפה קונים?

ניתן לרכוש את הסטיביה בכל בית טבע והיא מגיעה בצורת נוזל או אבקה.

אהבתם את המאמר? פרגנו בלייק!

תגובות

הצטרפו לאגוגו בפייסבוק!